Sports
Citi sporta veidi

Abi Latvijas pāri pirmo reizi pusfinālā pasaules čempionātā Standartdejās0


Edgars Līnis un Elīza Ancāne.
Edgars Līnis un Elīza Ancāne.
Foto: LSDF

Latvijas labākie Standartdeju (ST) pāri Edgars Līnis/Elīza Ancāne un Vadims Šurins/Anastasija Meškova Vīnē notikušajā pasaules čempionātā vairāk nekā 80 pāru konkurencē iekļuva pusfinālā, informēja Latvijas Sporta deju federācijas preses sekretārs Ivars Bācis.

Edgars ar Elīzu ieguva 10.vietu, bet Vadims ar Anastasiju – 13. Pirmo reizi vēsturē pasaules čempionātā pieaugušajiem pusfinālā dejoja abi Latvijas pāri. Par pasaules čempioniem ceturto gadu pēc kārtas kļuva Dmitrijs Žarkovs un Olga Kuļikova no Krievijas.

Šogad februārī Eiropas čempionātā ST dejās Vadims Šurins/Anastasija Meškova (SDK “Mario”) un Edgars Līnis/Elīza Ancāne (SDK “Dzintars”), iegūstot attiecīgi 9. un 10.vietu, nodrošināja, ka pirmo reizi vēsture kontinenta čempionātā pusfinālā ir abi mūsu valsts pāri. Paveikt to pašu viņi plānoja arī pasaules čempionātā pagājušajā nedēļas nogalē Austrijas galvaspilsētā, un tas mūsējiem tieši uz valsts simtgades svētkiem arī izdevās.

Ja 2017.gadā 9.vietu izcīnījušie Vadims ar Anastasiju pasaules čempionāta pusfinālā jau bija tikuši iepriekš, tad Edgars ar Elīzu tik tālu aizkļuva pirmo reizi. Lai arī iepriekš virsroku šāda līmeņa sacensībās ņēma Šurins ar Meškovu, tomēr šoreiz visās piecās dejās vairāk punktus saņēma Līnis ar Ancāni un ieguva 10.vietu. Līdz ar to rīdzinieki ieņēma to pašu vietu kā Eiropas čempionātā. Tikmēr Vadimam ar Anastasiju negaidīti nācās samierināties ar 13.vietu.

Pārpildītajā Vīnes hallē skatītāji finālistiem sarūpēja grandiozas ovācijas. Savu favorīta statusu apliecināja Dmitrijs Žarkovs un Olga Kuļikova, nopelnot visu laiku augstāko vērtējumu (197,001 punkts) un kļūstot par pirmo pāri, kam izdevies pasaules čempionātā uzvarēt četras reizes.

Negaidīti spraigajā cīņā par otro vietu lietuvieši Evaldas Sodeika/Ieva Zukauskaite tikai par 0,750 punktiem pārspēja itāļus Frančesko Galupo/ Deboru Pančīnī un pirmo reizi ieguva sudraba medaļas. Fināla sešinieku noslēdza Krievijas un Lietuvas otrie pāri, kā arī vācieši, bet tūdaļ aiz fināla 7.vietā ierindojās Igaunijas čempioni Madis Abels/Aleksandra Galkina.

Pēc divām nedēļām Maskavā pasaules čempionāts ST dejās notiks Pasaules Sporta deju federācijas profesionāļu divīzijā, bet 15.dcembrī Rīgā Starptautiskā sporta deju festivāla “Baltic Grand Prix” ietvaros notiks pasaules čempionāts Latīņamerikas dejās jauniešiem.

LA.lv
LL
LETA, LA.lv
Sports
Sprinta talantam Kolmenam draud nepatikšanas par dopinga analīžu nenodošanu
7 stundas
LE
LETA
Sports
Strīdīga pendele un kompensācijas laikā ielaisti vārti – “Riga” no Kopenhāgenas atgriežas ar -2
17 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Latvijas U-16 basketbolistes Eiropas čempionātu sāk ar graujošu uzvaru
18 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Latvijā
FOTO: Vēsturiski auto, amatpersonas un “Baltijas ceļa” dalībnieki pie Brīvības pieminekļa
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Helmanim piemērots aizdomā turētā statuss; liegts izbraukt no valsts 1
1 stunda
LA
LA.LV
Sports
Krievijas hokeja zvaigzne Kuzņecovs pasaules čempionātā, kur spēlēja arī pret Latviju, lietojis kokaīnu
29 minūtes
LE
LETA
Dabā
Brīvdienās būs lielākoties saulains laiks
2 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Abi vadošie Latvijas pludmales volejbola dueti Majoru smiltīs sāk ar uzvarām
1 stunda