×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
27. februāris, 2018
Drukāt

„ABLV Bank” darbinieki jūtas nodoti no valsts puses (14)

Foto LETAFoto LETA

Likvidācijai nolemtās “ABLV Bank” darbinieki, neskatoties uz smagajām apsūdzībām, kas gulst uz bankas vadības pleciem, savus darba devējus aizstāv un jūtas nodoti no valsts puses, pirmdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.

“Sestdien Ernests [“ABLV Bank” valdes priekšsēdētājs Ernests Bernis] ar asarām acīs katram no mums personīgi atvainojās par to, ka ir zaudējis šajā cīņā, par to, ka ir pievīlis mūsu cerības. Bet es gribu teikt, ka ne viņam ir jāatvainojas. Mūsu cerības pievīla valdība. Tā kolosālā impotence, kas tika izrādīta šīs visas desmit dienas, faktiski visu izlēma “FinCEN” (ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas institūcijas) ziņojums un Eiropas Centrālā banka. Nopietni? Mums pašiem nav ko teikt? Tā mēs visi jūtamies – nodoti,” raidījumam saka bankā sešus gadus strādājošā Sanita Salmiņa.

Sajūtas par notiekošo ir nepatīkamas arī bankas Hipotekārās kreditēšanas pārvaldes vadītājam Zigmāram Bērziņam, kurš Latvijas privātpersonas, rezidentus šajā bankā apkalpoju jau 16 gadus. “Ir neizpratne par to, kas noticis, bet vismaz manā pārvaldē darbs turpinās, klienti nāk, mēs viņus apkalpojam, jo klientiem jāveic savi kredītmaksājumi, jāpilda savas saistības joprojām.”

Darbinieki ļoti pārdzīvo notikušo ar banku, stāsta bankas Personāla nodaļas vadītāja Dace Rūķīte-Kariņa. “Tas bija liels šoks, jo neviens tam nebija gatavs. Protams, visiem ir ļoti smagi, cilvēki staigā saraudātām acīm, vīrieši staigā raudādami, sievietes staigā raudādamas. Cenšamies strādāt un koncentrēt domas uz darbu, lai emocijas ir malā, jo pretējā gadījumā ir grūti. Ja kas, izraudamies un turpinām strādāt,” saka Rūķīte-Kariņa.

Tomēr neesot šaubu, ka no bankas atlaistajiem darbiniekiem nebūs problēmas atrast darbu. “Pirmajās dienās tikko atnāca paziņojums par to, ka ar banku notiek šāds fakts, citas bankas masveidā cilvēkiem atsūta, veselai nodaļai, veselai struktūrvienībai atsūta piedāvājumu pārnākt pie viņiem darbā,” atklāj Personāla nodaļas vadītāja. To apstiprina arī Salmiņa: “Mēs esam jau uz izķeršanu. Neviens nav aizgājis nekur, neviens, visi šeit paliks līdz pēdējam, kamēr mūs neatlaidīs.”

No bankas grupas 971 darbinieka liela daļa te strādāja desmit un vairāk gadus. Viņi līdz šim daudzus gadus bija vislabāk apmaksātie banku nozarē. Šobrīd bankai vairs nekas neatliek kā sākt darbinieku atlaišanu. Nākamnedēļ darbu zaudēs 300 darbinieku. “Lai jūs saprastu problēmu apmērus, mūsu darbiniekiem ģimenēs ir apmēram 700 bērni vecumā līdz 12 gadiem. Mēs darām visu iespējamo, lai dotu viņiem tās garantijas, kuras iespējams,” saka “ABLV Bank” bankas valdes priekšsēdētājs Bernis.

Labklājības ministrs Jānis Reirs („Vienotība”) norādījis, ka valsts sociālās apdrošināšanas budžets ir pilnībā gatavs, lai sniegtu finansiālu atbalstu “ABLV Bank” darbiniekiem, kuri zaudēs savu darbu. Ministrs norāda, ka tas ir tiešs sociālā budžeta mērķis – aizsargāt darbiniekus šāda veida krīzē, tāpēc neesot jārunā par kādiem papildu izdevumiem, kas varētu rasties.

Kā ziņots, pēc 25 gadu darbības „ABLV Bank” tiks likvidēta. Ja pašlikvidācijas plānam piekritīs Finanšu un kapitāla tirgus komisija, procesu veiks bankas piesaistīti un akcionāru uzraudzīt trīs likvidatori. „ABLV Bank” vaino smagos noziegumos – “FinCEN” februāra vidū paziņoja, ka tā plāno noteikt sankcijas bankai par naudas atmazgāšanas shēmām, kas palīdzējušas Ziemeļkorejas kodolieroču programmai, kā arī nelegālām darbībām Azerbaidžānā, Krievijā un Ukrainā. Bankas vadība šos pārmetumus joprojām noraida, un vēlas, lai tie tiktu atspēkoti.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Staigā raudādami, jo droši vien kredītus apmaksāt vairs nespēs, ko savā sapņainajā viltus delīrijā, ar viltus vajadzībām paņēmuši..

 2. Nu jau gan žēlabu rakstiņš, AB.LV nebūt nav bijusi godīga arī attiecībā pret visiem darbiniekiem un ar kādiem paņēmieniem ir atlaiduši darbiniekus, lai tik klāj vaļā Rūķīte, tagad te vaimanā, nabadziņi, ka tik nenomirst badā.

 3. KĀDS TE SAKARS VALSTIJ AR SVEŠAS VALSTS BANKU???? VĒL DARBINIEKI AIZSTĀV SAVUS BOSUS! ATMAZGĀ SVEŠU NAUDU BEZ KAUNA UN BEZ GODA! KUR LOĢIKA??? KUR PRĀTS UN DOMĀŠANA? CITUS MĀCA SĀKT AR SEVI, BET PAŠI SAVOS ”NEDARBOS” VAINO CITUS???

 4. Hā. Šito tik pie mums var izdomāt. Darīšu sliktas lietas, bet kad pieķers – vainīgi būs citi. Izskatās, ka shēmojot bankas vadība par darbiniekiem nedomāja un arī darbinieki saņemot piķi neinteresējas vai dara godīgas lietas. Kā sāk saukt pie kārtības – visi citi vainīgi. Valsts atkal jūtas nodota, ka tai ir iedzīvotāji, kuri nav ieinteresēti godīgi strādāt.

 5. Nabadziņi. Sen jau šo naudas atmazgātāju kantori vajadzēja aiznaglot ………

 6. kads valstij sakars ar krievu privātbanku?

 7. lai nu iet pie saviem darba devējiem un lūdz to zelta teļu, no kuras valsts viņš atnācis! Sviests, kas kuļas šo cilvēku sapratnē!

 8. apvainojums šoreiz nevietā… nekāda valsts neglābs, ja būsi taisījis rebes… vienreiz jau glāba Parex… tas bija tik dāāāārgi…

 9. Ķinītis labticīgajiem vai ilūziju bēres? Gan jau upuris sen bij zaudējis nevainību, taču no malas vērojot, LV varnešu rīcība atgādināja tā izvarošanu un nosišanu pēc aizjūras PAHANA svilpiena …

 10. Ļoti žēl- ilgus gadus biju šīs bankas klients. ABLV bija vienīgā banka Latvijā, kura man grūtā brīdī izpalīdzēja. Paldies par sadarbību, paldies par palīdzību! Lai veicas visiem šīs bankas darbiniekiem!

 11. Valsts negarantē darbu. Tā ir darba ņēmēja atbildība. Neej pie krieviem, ej pie eiropiešiem.

 12. AB visnežēlīgāk sodīja privātos kredītņēmējus krīzes sākumā. Arivederči, kungi un d.

  • Repše atgrūda īdiem kārtējo ienesīgo daļu no Latvijas Bankas.
   No visa ieņēmuma “apmierinājās” ar sūda nodokļu procentiem,uzdāvinot ne par ko miljonus zagļiem.
   Repši neviens netaisās saukt pie atbildības.
   Tāpat Godmani.

Draugiem Facebook Twitter Google+