Ekonomika
Bizness

“ABLV Bank” iesniegusi “FinCEN” atbildi par plānotajām sankcijām pret banku0

Foto LETA

“ABLV Bank” iesniegusi ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas institūcijai (“FinCEN”) atbildes uz februārī publiskoto ziņojumu par plānotajām sankcijām pret banku, aģentūrai LETA apstiprināja “ABLV Bank”.

“Varam apstiprināt, ka “ABLV Bank” advokāti otrdien, 17.aprīlī, iesnieguši atbildes vēstuli “FinCEN”. Kopā ar vēstuli iesniegti vairāk nekā 50 dažāda veida dokumenti, kurus pirms to izvietošanas publiski, saskaņā ar noteikto procedūru, šobrīd analizē “FinCEN”. Tiklīdz tas tiks paveikts, paredzams, ka informācija būs publiski pieejama,” sacīja “ABLV Bank” grupas komunikācijas vadītājs Artūrs Eglītis.

Viņš arī norādīja, ka “ABLV Bank” šajā lietā pārstāv starptautiskais juridiskais birojs “WilmerHale”, bet procesu vada zvērināts advokāts Deivids Koens (David S.Cohen).

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka, maksimālai klientu un kreditoru interešu aizstāvībai un, ņemot vērā Eiropas Centrālās bankas (ECB) lēmumu par likvidācijas procesa sākšanu, “ABLV Bank” akcionāri ārkārtas sapulcē 26.februārī nolēma sākt bankas pašlikvidāciju. “ABLV Bank” pauda uzskatu, ka šādā veidā vislabāk spēs nodrošināt bankas aktīvu aizsardzību, lai norēķinātos ar visiem klientiem.

“ABLV Bank” problēmas radās pēc “FinCEN” februāra vidū paziņotā, ka tā plāno noteikt sankcijas “ABLV Bank” par naudas atmazgāšanas shēmām, kas palīdzējušas Ziemeļkorejas kodolieroču programmai, kā arī nelegālām darbībām Azerbaidžānā, Krievijā un Ukrainā. “FinCEN” publiskotajā ziņojumā arī teikts, ka “ABLV Bank” vadība līdz 2017.gadam izmantojusi kukuļdošanu, lai ietekmētu amatpersonas Latvijā, cenšoties novērst pret to vērstas tiesiskas darbības un mazinātu draudus savām augsta riska darbībām.

Par attiecīgo “FinCEN” ziņojumu 60 dienu laikā “ABLV Bank” varēja iesniegt rakstiskus iebildumus.

ASV finanšu ministra vietniece terorisma un finanšu izlūkošanas jautājumos Sigala Mandelkere iepriekš atzīmēja, ka “ABLV Bank” ir padarījusi naudas atmazgāšanu par bankas uzņēmējdarbības pamatu. “Turklāt “ABLV Bank” ir veikusi pārskaitījumus korumpētām, politiski ietekmīgām personām un novirzījusi miljardiem dolāru publiskā korupcijā un aktīvu izvešanā ar fasādes kompānijas kontiem,” viņa sacīja.

Pēc aktīvu apmēra “ABLV Bank” 2017.gada beigās bija ceturtā lielākā banka Latvijā. Bankas lielākajiem akcionāriem – Oļegam Fiļam, Ernestam Bernim un Nikai Bernei – uz tiešas un netiešas līdzdalības pamata pieder 87,03% no bankas akciju.

LA.lv