Ekonomika
Nauda

“ABLV Bank” klientiem turpinās izmaksāt garantētās atlīdzības0

Foto- LETA/Edijs Pālēns

Piecās bankas “Citadele” filiālēs arī šodien turpināsies “ABLV Bank” klientiem pienākošo garantēto atlīdzību izmaksa, informēja “Citadeles” pārstāve Ieva Prauliņa.

“ABLV Bank” klienti garantēto atlīdzību šodien varēs saņemt no plkst.10 līdz 19 “Citadeles” filiālē “Citadele” Rīgā, Republikas laukumā 2A, klientu apkalpošanas centrā “Skanste” Rīgā, Skanstes ielā 50, klientu apkalpošanas centrā “Mols” Rīgā, Krasta ielā 46, filiālē “Laimdota” Rīgā, Krišjāņa Barona ielā 20-1, kā arī “Citadeles” Jūrmalas filiālē Jūrmalā, Jomas ielā 30.

Tie “ABLV Bank” klienti, kuri pēc garantētās atlīdzības vēlas doties darbdienās bez rindas, tiek aicināti savu apmeklējumu iepriekš pieteikt bankas “Citadele” interneta mājaslapā vai, zvanot pa diennakts tālruni +371 67 010 076.

Turpretim personām, kas ir “Citadeles” klienti, uz filiāli nav jādodas, jo šie cilvēki naudas saņemšanu var pieteikt internetbankā. Pastāv arī iespēja doties uz jebkuru “Citadeles” filiāli, atvērt kontu šajā bankā, pieslēgt internetbanku un vēlāk internetbankā pieteikt garantēto atlīdzību, skaidroja Prauliņa.

LETA jau ziņoja, ka “ABLV Bank” klientiem pienākošo garantēto atlīdzību izmaksu “Citadele” sāka sestdien. Jau pirmajā dienā 378 “ABLV Bank” klienti saņēma garantēto atlīdzību par kopējo summu 5,9 miljoni eiro, informēja Prauliņa.

Viņa norādīja, ka situācija “Citadeles” filiālēs pirmajā “ABLV Bank” klientu garantēto atlīdzību izmaksas dienā bijusi mierīga un rindas nav veidojušās. Arī aģentūra LETA novēroja, ka, piemēram, bankas filiālē “Laimdota” Rīgā, Krišjāņa Barona ielā, sestdien ap pusdienlaiku nekāda cilvēku drūzmēšanās nenotika.

Valsts garantētās atlīdzības izmaksas nodrošināšanā ir nodarbināti vairāk nekā 100 “Citadeles” darbinieki, kuri šajās brīvdienās strādā pastiprinātā režīmā, pastāstīja Prauliņa.

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas Noregulējuma un garantiju fonda daļas vadītāja Jeļena Ļebedeva žurnālistiem iepriekš sacīja, ka 87,8% “ABLV Bank” klientu tiks segti pilnībā visi noguldījumi, tostarp no iekšzemes klientiem visi noguldījumi tiks segti 97,8%.

Kopumā “ABLV Bank” ir 22 830 klientu, tostarp iekšzemes klientu skaits ir 8468, no tiem 7418 ir fiziskas personas, bet 1050 ir juridiskas personas. Starp 14 362 ārvalstu klientiem ir 9268 juridiskas personas un 5094 fiziskas personas.

Garantētā atlīdzība segs noguldījumu 20 051 klientam, bet pilnā apmērā noguldījumi netiks segti 2779 klientiem, no tiem 184 ir vietējie klienti, pārsvarā juridiskas personas. No 2595 ārvalstu klientiem, kuriem noguldījums pilnībā netiks segts, ir 1859 juridiskas personas un 736 fiziskas personas.

LA.lv