Ekonomika
Nauda

“ABLV bankas” pašlikvidācijas procesu kavējot prasība piekļūt bankas vēsturiskajiem datiem0

Foto LETA

Viens no būtiskiem iemesliem, kāpēc kavējās pašlikvidācijas procesā esošās “ABLV bankas“ lielo kreditoru naudas izcelsmes pārbaudes metodoloģijas apstiprināšana, ir Kontroles dienesta vēlme tajā iekļaut iespēju piekļūt bankas vēsturiskajiem datiem, tai skaitā slēgtajiem un tukšiem kontiem, tā LNT ziņām teica Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) vadītājs Pēters Putniņš.

“Iedziļināšanās pagātnē, lai varbūt konstatēt lielākas grupas vai vāktu pierādījumus, piemēram, iespējamiem kriminālprocesiem, bet tas nav banku uzrauga profils,” tā skaidro Pēteris Putniņš.

Viņaprāt tas esot finanšu izlūkošanas jautājums, bet banku uzraugi nemaz neesot trenēti tāda rakstura pārbaudēm, līdz ar to arī “ABLV bankas” pašreizējo lielo noguldījumu izmaksu gadījumus, pēc Putniņa domām, tam nevajadzētu skart.

Tomēr, respektējot Ministru prezidenta nostāju, ka ir jābūt izpildītam absolūti visam, ko pieprasa Kontroles dienests, FKTK tagad ir uzrunājis bankas likvidatorus, lai tie nāk klajā ar apliecinājumu, ka informācija arī par ABLV bankā slēgtajiem kontiem būtu pieejama un šādi apliecinājumi varētu tikt doti jau šonedēļ.

Saistītie raksti

“Burtiski šajās dienās, burtiski varbūt pat šodien jau metodoloģija tiks nosūtīta Kontroles dienestam atkārtoti, mēs esam vēl ņēmuši vērā virkni Kontroles dienesta vēlmes. Manuprāt, nekādu šķēršļu, piemēram, nākamajā finanšu sektora attīstības padomes sēdē, kas plānota uz 20. februāri, cik es zinu, mēs noteikti no savas puses esam gatavi pāriet jau praktiskā darbā,”tā saka FKTK vadītājs.

Tikmēr Kontroles dienesta vadītāja Ilze Znotiņa LNT atzina, ka FKTK piedāvātā metodoloģija šodien vēl nav saņemta, līdz ar to viņa vēl nevarēja pateikt, vai banku uzrauga jaunais piedāvājums apmierinās Kontroles dienesta vēlmes. Abu institūciju pārstāvji plāno rīt tikties un kopumā darīs visu, lai iekļautos premjera noteiktajos termiņos.

LA.lv