×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
6. februāris, 2017
Drukāt

ABLV sadala 35 750 eiro četriem mākslas projektiem

Publicitātes fotoPublicitātes foto

2017. gadā laikmetīgās mākslas izstāžu grantu konkursa ietvaros ABLV Charitable Foundation atbalstīs četrus projektus, kopumā piešķirot tiem līdzfinansējumu 35 750 eiro apmērā, šodien vēsta fonda pārstāvji.

Finansējumu saņems Latvijas Laikmetīgās mākslas centra izstāžu cikls “Divdabis” Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, Latvijas kultūras projektu poļu mākslinieka Artūra Žmijevska personālizstāde Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā, MAD International Summer School of Design projekts “Dizains laikmetīgajā mākslā. Procesuālā izstāde Siguldas pils kompleksā” un biedrības Mīnuss pluss izstāde “Baltie klīdēji”. Otro gadu pēc kārtas līdzfinansējumu saņem ne tikai pašas izstādes, bet arī izglītības projekti, kas tiks realizēti izstāžu ietvaros.

“Domājot laikmetīgās mākslas muzeju, kas durvis vērs 2021. gadā, ABLV Charitable Foundation kā šīs iniciatīvas līdzdibinātājam ir būtiski ne vien veicināt mākslas institūciju sadarbību un citu nozaru iesaisti, bet arī uzrunāt sabiedrību kopumā, mudinot tās interesi par laikmetīgo mākslu kā ierosmes avotu domātpriekam un jaunām zināšanām, pašrefleksijai un pieredzes apmaiņai. Šī gada grantu konkursā izvēlētās laikmetīgās mākslas izstādes tādas ir,” atzīmē Zanda Zilgalve, ABLV Charitable Foundation valdes priekšsēdētāja.

“Priekšroka tika dota tādu izstāžu atbalstam, kuru ietvaros tiks radīti jauni mākslas darbi vai arī tiks atspoguļoti aktuālie pētījumi par laikmetīgās mākslas norisēm Baltijas valstīs laika periodā no 1960. gada. Tāpat būtisks kritērijs bija mākslas izstāžu ietvaros plānotā izglītības programma,” uzsver Kaspars Vanags, ABLV Charitable Foundation mākslas programmu vadītājs.

Jau vairākus gadus īstenotajā ABLV Charitable Foundation grantu konkursā savas ieceres nacionālas nozīmes un profesionāla rakstura izstādēm un mākslas izglītības projektiem var pieteikt mākslinieki un mākslas institūcijas. Grantu konkursa mērķis ir atbalstīt laikmetīgās mākslas aktuālās norises, kā arī sekmēt pētniecībā balstītu izstāžu veidošanu, kas atspoguļotu jaunākā laika mākslas vēsturi Latvijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+