Ekonomika
Tehnoloģijas

“Ābolam” jauni “X” modeļi un viedpulkstenis0


“Apple” pulksteņa “Apple Watch” 4. paaudzes modeļi spēs veikt elektrokardiogrammu.
“Apple” pulksteņa “Apple Watch” 4. paaudzes modeļi spēs veikt elektrokardiogrammu.
Foto: NOAH BERGER/AFP/LETA

Tradicionāli daudzu gaidītajā “Apple” jaunumu prezentācijā izziņoti trīs jauni “iPhone” modeļi, turpinot šogad tirgošanā nodotā “iPhone X” iemīto taciņu.

“iPhone XS” uzbūvēts tikpat liels kā “X” modelis – tā ekrāns ir 5,8 collas liels, bet “iPhone XS Max” jau ir ar krietni iespaidīgāku – 6,5 collu – izmēra ekrānu.

Jaunajos tālruņos nav aizmirsts par “3D Touch” funkciju un visdrošāko sejas atpazīšanas tehnoloģiju pasaulē “Face ID”. Abiem ir divas 12 megapikseļu kameras ar optisko attēla stabilizāciju, 2x optisko un 10x digitālo tālummaiņu un uzlabotu četru krāsu diožu zibspuldzi. Ierīces pieejamas ar 64 GB, 256 GB vai 512 GB iebūvēto atmiņu. Protams, ir arī bezvadu uzlāde un ūdensdrošais standarts. Latvijā jaunie “Apple” flagmaņi būs nopērkami no 28. septembra par cenu no 1179 līdz 1679 eiro atkarībā no tālruņa un atmiņas lieluma. Tāpat “Apple” izziņoja arī mazliet vienkāršāko un lētāko “iPhone XR” modeli ar 6,1 collu ekrānu, bet tikai vienu 12 megapikseļu kameru un švakāku mitruma noturību. Pārējās funkcijas un iespējas – gandrīz identiskas augstāk minētajiem tālruņiem. Bet cena (pie­ejams no 26. oktobra) zemāka – no 879 līdz 1049 eiro.

Saistītie raksti

Tomēr prezentāciju “Apple” vadītājs Tims Kuks iesāka tieši ar jaunākās paaudzes “Apple Watch” viedpulksteņa izziņošanu, kas nomainīs nu jau trīs gadus veco iepriekšējo modeli, kas pārdots vairāk nekā 33 miljonos eksemplāru. Dizaina ziņā gan ierīce nav piedzīvojusi nekādas būtiskas izmaiņas, tomēr ierīces displejs ir pastiepies mazliet lielāks un tā apmales kļuvušas šaurākas. Dizaineri pacentušies un nu viedpulksteņa ekrānā var pievienot līdz pat astoņiem dažādiem informācijas avotiem.

Jaunums – spēja veikt elektrokardiogrammu. “Apple” pulksteņa apakšā izdevies ievietot vienu elektrodu, bet vēl vienu – pulksteņa sānā. Pieliekot pirkstu pie pulksteņa sāna, tas 30 sekunžu laikā veiks elektrokardiogrammas mērījumu, ko pēc tam varēs nosūtīt arī savam ārstam. Jaunais pulkstenis ne tikai spēj uzskaitīt soļus, bet arī nemitīgi novēro pulsu, ziņojot, piemēram, par aritmiju. Ja lietotājs nokritīs, pulkstenis vēros, vai pēc kritiena seko kustības. Ja telefona valkātājs nekustēsies, tas teorētiski veiks zvanu glābējiem. Jautājums, vai šāda funkcija darbotos arī Latvijā… Jaunais “Apple Watch” maksās no 439 līdz 469 eiro. Savukārt ceturtās paaudzes “Apple Watch” versija ar mobilo tīklu atbalstu maksās no aptuveni 529 eiro. Lielajās Eiropas valstīs tas veikalos parādīsies no 14. septembra.

LA.lv