Latvijā
Sabiedrība

Āboliņš pēc apšaudes Minhenē saprot Hermaņa nostāju par bēgļiem 16


Foto – LETA
Foto – LETA
Foto – LETA

Aktieris Gundars Āboliņš, kurš strādā teātrī Minhenē, pēc dramatiskajiem notikumiem pilsētā labāk saprot režisora Alvja Hermaņa nostāju par bēgļiem, aktieris atzina sestdien telefonintervijā Latvijas Televīzijas “Panorāmai”.

Pēc viņa vārdiem, Hermanim laikam būs izrādījusies taisnība par Vācijas imigrācijas politiku. Aktieris arī norādīja, ka Vācijas sabiedrībā diskusijas par bēgļu tematu ir grūti iespējamas.

“Es nevilšus atcerējos Alvja Hermaņa teikto, viņa argumentāciju, un man diemžēl jāsaka, ka viņam būs izrādījusies taisnība. Jebkurā brīdī jebkurš var paņemt cirvi, smago mašīnu, pistoli vai vēl kaut ko un uzbrukt cilvēķiem. Acīmredzot, tās ir šīs nepārdomātās politikas sekas. Bet Vācijas sabiedrībai, vienai lielai daļai to ir grūti pieņemt. Par šo tēmu diskusija ir grūti iespējama – ir viens pareizais viedoklis un citi viedokļi, līdzvērtīga domu apmaiņa ir diezgan apgrūtināta,” viņš raksturoja.

Saistītie raksti

Āboliņš pastāstīja, ka tirdzniecības centrs, kur notika šaušana, atrodas apmēram trīs kilometru attālumā no viņa kamerteātra. Piektdienas vakarā pēkšņi pagalmā sākuši skriet izmisuši, apjukuši gados jauni cilvēki ar asarām acīm. Mēģinājums tika pārtraukts un cilvēkiem dots patvērums. “Man likās, ka arī es dzirdēju šāvienus, bet apjukumā nevarēja saprast. Neviens īsti nesaprata, kas notiek un uz kuru pusi bēgt. Mēs aizslēdzām teātra durvis.”

Aktieris piedzīvojis, kā pēkšņi var sākties panika, kas ātri izplatās un pārņem visus.

Pērn decembrī latviešu režisors Alvis Hermanis atteicās no izrādes iestudēšanas Hamburgas Tālijas teātrī (Thalia Theater), protestējot pret teātra vadītāja pausto atbalstu Vācijas politikai par bēgļu uzņemšanu.

LA.lv