×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
23. jūlijs, 2016
Drukāt

Āboliņš pēc apšaudes Minhenē saprot Hermaņa nostāju par bēgļiem (33)

LET_13533657

Foto - LETA

Aktieris Gundars Āboliņš, kurš strādā teātrī Minhenē, pēc dramatiskajiem notikumiem pilsētā labāk saprot režisora Alvja Hermaņa nostāju par bēgļiem, aktieris atzina sestdien telefonintervijā Latvijas Televīzijas “Panorāmai”.

Pēc viņa vārdiem, Hermanim laikam būs izrādījusies taisnība par Vācijas imigrācijas politiku. Aktieris arī norādīja, ka Vācijas sabiedrībā diskusijas par bēgļu tematu ir grūti iespējamas.

“Es nevilšus atcerējos Alvja Hermaņa teikto, viņa argumentāciju, un man diemžēl jāsaka, ka viņam būs izrādījusies taisnība. Jebkurā brīdī jebkurš var paņemt cirvi, smago mašīnu, pistoli vai vēl kaut ko un uzbrukt cilvēķiem. Acīmredzot, tās ir šīs nepārdomātās politikas sekas. Bet Vācijas sabiedrībai, vienai lielai daļai to ir grūti pieņemt. Par šo tēmu diskusija ir grūti iespējama – ir viens pareizais viedoklis un citi viedokļi, līdzvērtīga domu apmaiņa ir diezgan apgrūtināta,” viņš raksturoja.

Āboliņš pastāstīja, ka tirdzniecības centrs, kur notika šaušana, atrodas apmēram trīs kilometru attālumā no viņa kamerteātra. Piektdienas vakarā pēkšņi pagalmā sākuši skriet izmisuši, apjukuši gados jauni cilvēki ar asarām acīm. Mēģinājums tika pārtraukts un cilvēkiem dots patvērums. “Man likās, ka arī es dzirdēju šāvienus, bet apjukumā nevarēja saprast. Neviens īsti nesaprata, kas notiek un uz kuru pusi bēgt. Mēs aizslēdzām teātra durvis.”

Aktieris piedzīvojis, kā pēkšņi var sākties panika, kas ātri izplatās un pārņem visus.

Pērn decembrī latviešu režisors Alvis Hermanis atteicās no izrādes iestudēšanas Hamburgas Tālijas teātrī (Thalia Theater), protestējot pret teātra vadītāja pausto atbalstu Vācijas politikai par bēgļu uzņemšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (33)

 1. Vide. Vides faktors ir pirmais. Kāpēc? Tāpēc ka daba ir daba,… un dzīvības brīnums ir radies n- faktoru telpā un laikā. Ļoti daudz,… ļoti ļoti daudz ir saistīts ar vidi kurā radās dzīvība. Vides summārai ietekmei nav izgudrots vārds. Nekad arī nebūs, jo visi vārdi nes izgudrotāju pieredzi. Mēs ar savu praksi varam tikai minēt, pētīt, pietuvoties būtībai, bet nevaram pārliecināt dzīvības BRĪNUMU. Nu ko tas Kazāks muld? Labi – saku EKO, vairums domā zaļi, saku PATRIOTISMS, vairums izjūt tēvzemi, saku POLITIKA, vairums saprot vienošanos…Mēs varētu mazliet pietuvoties pasaules vides izpratnei, ja visi pasaulē vienotos, ka DZĪVĪBAS BRĪNUMS ir SVĒTS! Taču redziet, parādās jauns vārds – SVĒTS. Arī to katrs saprot citādāk…Mani māc primitīvas aizdomas, ka visas nelaimes pašsaprotami sākas ar cilvēku loģiski izdomāto daudzdievību…Cilvēki pielūdz un kalpo saviem izdomājumiem nevis neizprotamam DZĪVĪBAS BRĪNUMAM. Ja cilvēka misija ir augstāka par zvērībām, kad ir jāspēj vienoties. Paldies, ja izlasīji!

 2. Un pēc Minhenes nu jau ar cirvi vicienā ,ar mačeti pie citas tirgotavas , ar spridzekli . Un tas vienas nedēļas laikā 4 Vācijas punktos . Dīvaini ir policijas skaidrojumi ,izrādās tas nav terorisms ! Tikai uzbrucēji ir afgānis ,2 sīrieši ,Vācijā dzimis irānis kas kliedzis ,ka ir vācietis. Tauta tur paniko ,bet iestādes aicina būt tolerantiem un saprast … Kas īsti jāsaprot neesmu izpratis .

 3. Velkomisti ir gudri un tālredzīgi cilvēki Atbildēt

  Un kāds sakars vācu tautai ar nacista Hitlera noziegumiem? Hitlers nebija vācietis. Pie tam, Hitlers nebija dzimis Vācijā.
  Un krievi arī nav vainīgi pie Latvijas okupācijas. Staļins nebija krievs. Staļins, ja nemaldos, piedzima Gruzijā.
  Imigranti arī nav vainīgi.
  Lai dzīvo muļķības slavinājums!

 4. la.lv nodarbojas ar komentāru selektīvu cenzūru! uz priekšu, draugi, darbs jums garantēts!

 5. putina krievijā arī ir oficiālais viedoklis par daudz ko un iedzīvotāji labāk izvēlas klusēt. labi, ka latvija tik tālu vēl nav nonākusi ar tautas kopējo klusējošo vairākumu.

 6. Kāds sakars bēgļu politikai ar apšaudi Minhenē?

  • ieslēdz domāšanu !

   • Pats ieslēdz! Un vairāk skaties ziņas, nevis klausies kaut kādas baumas! Nevajag visu pakot vienā čupā! Ir daudz dažādu problēmu pasaulē,kas rodas dažādu iemeslu dēļ. Policija ir vairākkārt uzsvērusi faktu, ka Minhenes šāvējs ir dzimis un uzaudzis Vācijā. Bēgļu krīzei ar viņa motīviem nav nekāda sakara!

    • Pastarpināti jau ir jo vecāki bija bēgļi un tātad bēgļu bērns nav integrēts vācu sabiedrībā. Taču šajā gadījumā vairāk ,jādomā, ir tā klasesbiedru izturēšanā pret šāvēju ,tā saucamais “mobings”, ja visi par Tevi visu laiku ņirgājas ,tad arī reiz ņem šaujamo vai nazi un atriebjas. Taču atkal ,kāpēc ņirgājās ,ja tāpēc ka Vācijā iebraukuša bēgļa dēls ,ne vācietis ,tad jau atkal bēgļu problēma ,viņš taču esot saucis ka ir vācietis ne “čurka” Igaunijā bija savādāk šāvējs bija igaunis un skolotāja ,kuru nošāva arī igauniete ,tur ir tikai nobings ,ne bēgļu jautājums.

     • no rajoniem "uz vietām"

      papildināšu (precizējot) Silvestra teikto
      Viņs patiesām nebija nekāds bēglis, nekur nebēga, vienkārši Minhenē piedzima. Par vecākiem – vai viņi bēgot ieradušies, vai vienkārši, pēc labākas dzīves (tāpat kā Āboliņš vai kāds cits), domājot- strādāsim civilizētākos apstākļos un tiksim pie labklājības, vēl vācu presē nav precizēts.
      Bet skolnieks, 18 gadīgais, kurš tika vajāts (mobings) skolā – viņš sevi pozicionēja kā vācieti, demponstrēja savu kā Vācieša pārliecību. Un skolā, cik var saprast, ne jau etnieskie vācieši bijuši tie, kas viņu atgrūduši. Nē, viņa konflikts bijis ar citām (iebraucēju, migrantu, viesstrādnieku pēcnācēju) grupām. Viņš arī saucis Pret ārzemniekiem vērstus saukļus. Uzskatot sevi par Vācijai piederošu, viņam bijis konflikts ar turkiem, arābiem … (tas neko neattaisno un nav nekādi vērtējams, vienkārši – līdz mūsu presei nonāk ziņas krietni vēlu, un viss tiek “salikts pa iedomātiem plauktiņiem. Tas nav tas gadījums, kad iebraucējs nošauj vietējos iedzīvotājus. Pats bijis vietējāks par vietēju, un konflikts saasinājies kādā feisbuka grupā, no kuras viņš izslēgts).

 7. cik miljonus gadu vajadzēs lai visi nonāktu pie tāda secinājuma, ja ņem par pamatu Āboliņu ?? 🙂

 8. Tads tas latvietis IR…kamer lode galvā netrāpa, tikmēr nesaprot.

 9. Krievu agresīvākajai daļai ir tā pati aziātu domāšana, tāpēc arī Krima u.c.

 10. Viņi abi, tāpat kā tunisietis Vācijas vilcienā un tāpat kā visi tie, kuri slepkavoja Parīzē un Briselē, bija musulmaņi un masu slepkavas. Tāpat kā jūs nekādi nevarat kļūt par ķīnieti, tā arī arābs musulmanis nevar kļūt par eiropieti.

  • Kāpēc nē? Ja jau latvieši varējuši kļūt par aziātiem, tad kāpēs eiropēijieši nevarēs? Nav taču stulbāki.

   • Vai tu par savu kļūšanu par aziātu runā? Varbūt ir kādi atsevišķi gadījumi, bet ne daudz , un dažu izņēmumu esamība tikai apstiprinātu likumu.

    • Tieši tā, kungs (vai dāma), par savu. Par aziāti mani pataisijuši jau pirmā klasē, kad iebāzuši krievu skolā kur pirmajos pēckara gados sēdējuši pārauguši krimināļu bērni. Vienīgais latvietis, mans draugs, pie kura gāju ciemos parunāties, ir bijis riteņu meistars tirgū, kuru nenošāva, droši vien tikai tāpēc, ka čekistiem vajadzēja ar ko braukt.

 11. Viņi abi, tāpat kā tunisietis Vācijas vilcienā un tāpat kā visi tie, kuri slepkavoja Parīzē un Briselē, bija musulmaņi un masu slepkavas. Tāpat kā jūs nekādi nevarat kļūt par ķīnieti, tā arī arābs musulmanis nevar kļūt par eiropieti.

 12. uzskatāms piemērs, kadēļ situācija ir tāda izvērtusies. Mēs visu un vienmēr apšaubām, kamēr paši nesajūtam to uz savas ādas, jeb dikusija beidzas, kad bikses pilnas. Tā laikam ir tā dzīvošanas jēga

 13. Vai nebūtu labāk ja mūsu gudrīši vairāk nodarbinātu savas saglabājušās šūniņasas ar mūsu paša jautājumiem. Lai neiznāktu tā, kā PSRS, kas vairākus gadus novēroja, kā ASV atrodās bezdibena priekšā. Ne jau bēgļos tur vaina, bet tajos kas izmanto situāciju saviem mērķiem. Krimā, tad kad “tas ir noticies” bēgļu nav bijis, – un tad? atradušies “citas pasaules” spēki, kas iztēlojuši “tautas gribu”. Vācija uzņēma tos astoņus miljonus padomju vāciešus (aussidlerus), kuriem te būtu beigas un tagad tie, “aiz pateicības” cenšās Pu interesēs ar tādiem, tipa H. Grout, S.Wagenkneht un citiem uzpirktiem vadoņiem – taisnības meklētājiem priekšgalā. Neuzņemšanas politika, starp citu, ir tāda paša angažēta hibrīdmetode. Šodien pasaules politika vispār ir degradējusi. Droši vien genofonds beidzot ir izkauts. Vairāk kā sakropļot Gebelsa, Cerciļa, Hitlera – Staļina – Napoleona citātes – neko nespēj.

 14. Bezsakarā, ne Nīcas slepkava (Francijas pastāvīgais iedzīvotājs), ne Minhenes šāvējs (Vācijas pilsonis)bija bēgļi! Nedriks jau katra noziegumā vainot bēglis!

 15. Kāds sakars Minhenes apšaudei ar bēgļiem? Pilnīgi nekāds! Tas bija Vācijas pilsonis kas šāva, Vācijā dzimis! Murgs kaut kāds! Tas slepkava Nīcā ar nebija bēglis, bet gan Francijas pastāvīgais iedzīvotajs!

  • Ne tunisietis, ne irānis, pat ja dzimuši Eiropā, nav un nekad neklūs par īstu eiropieti, ir un būs tikai migranti, jo viņu uztvere, kultūras un attīstības līmenis, velk un vilks atpakaļ pie saknēm.

  • Beeglji visiistaakie..tikai otrajaa paaudzee..un arii trsajaa tur veel nekas savaadaaks nebuus..jo iipashi, ja vinji ir musulmaanji..dziivot taadaas kaa pretrunaas ir milziiga spriedze..no vienas puses koraans..no otras …rokas stiepiena attaalumaa rietumu tradiicijas, kultuura..utt. Un nenobriedushos praatos shiis pretrunas rada to jau ko rada..

 16. nabaga vaciesi-ar asaram acis……ta vinjiem vajag…aboltins laikam menesi tikai strada Vacija,vel nav iepazinis vaciesu isto ,pretigo dabu.

 17. Nesaprotu, kāds šai apšaudei sakars ar bēgļiem? Āboliņam arī sagribējies lētu popularitāti? Biju par viņu labākās domās …

 18. reiz viwns vācietis teica – ja kāds migrants – bēglis uzklups viņa bērniem, tad tā būs migranta pēdējā diena…

 19. Bēgļi ir iesūtīti Eiropā, lai radītu haosu (citādi jau tas nebūtu iespējams)…, principā dzīvojam kara laikā

 20. Ar ko vācietis atšķiras no krieva ? Vācietis,izdzirdot šāvienus panikā raudādams bēg ,kamēr krievs līdzīgā situācija meklē akmeni vai lauzni.

  • Tas nav nekas jauns. XIX gs vidū Eiropā vāciešiem bija sentimentālu romantiķu imidžs, kopš Napoleona karu laikiem militārisms vācu zemēs nebija “topā”. Bismarka vadībā Vācija ātri pierādīja, ka šis priekšstats ir visai, teiksim tā, nepilnīgs.
   Piebildīsim- ar lauzni doties pret lodēm nav sevišķi saprātīga rīcība. Instrumentiem ir jāatbilst veicamajam darbam.

  • Tas tāpēc, ka krievs vienmēr pillā!

 21. Mums jau arī ir pareizais viedoklis: nevis celt palīdzības nometnes Āfrikā, bet vilkt viņus uz Eiropu…

Draugiem Facebook Twitter Google+