Sports
Hokejs

Ābols-Āboliņš, Ozoliņš-Ozoliņš jeb Latvija briest Ķelnei (plus foto) 16

Foto – Karīna Miezāja

Latvijas hokeja izlase turpina gatavoties pasaules čempionātam. Otrdien komandai pievienojās uzbrucējs Filips Gundars Buncis, bet atpakaļ uz ASV aizlidoja jaunais vārtsargs Mareks Egils Mitens.

Šosezon ASV otrajā stiprākajā junioru līgā NAHL Mitens spēlē lieliski, bet klubs viņu uz Latvijas izlases nometni bija palaidis uz īsu brīdi – tāpēc jau pēc trīs treniņiem nācās doties prom. Arī Bunča klubam sezona NAHL turpinās, bet šobrīd vēl nav skaidrs, vai viņš dosies atpakaļ. Tas lielā mērā atkarīgs no tā, cik labi izdosies sevi parādīt izlases nometnē.

Kā treneris uz ledus bija Aldis Āboliņš, kurš brīvprātīgi pieteicies palīdzēt, jo Ronalds Ozoliņš pamatdarba dēļ šodien uz treniņu netika. Artis Ābols (un Kristaps Sotnieks) gaidāms tuvāk mēneša beigām, jo pagaidām vēl aizņemti Toljati “Lada”. Tāpat HS “Rīga” vārtsargs Jānis Voris šodien aizstāja Gustavu Dāvi Grigalu, kuram bija jākārto eksāmens.

Izlasē valda labs noskaņojums. Latvijas Hokeja federācijas ģenerālsekretārs Viesturs Koziols daļu treniņa pavadīja uz rezervistu soliņa, aprunājoties ar vairākiem hokejistiem, pajokojot. Bet darbs notiek sparīgi un akurāti – kā jau pie galvenā trenera Boba Hārtlija pierasts. Izlases vadība ieviesusi praksi, ka treneris ar medijiem runās tikai piektdienās. Rīga taču nav NHL, kur treneris žurnālistiem pieejams pēc katra treniņa.

Izlases vadība – tas pagaidām ir nosacīts jēdziens. Ģenerālmenedžera nav, bet runas ar Sandi Ozoliņu par šī amata ieņemšanu turpinās. Iepriekš izskanējusī informācija, ka ar leģendāro aizsargu nav izdevies vienoties par finansiālajiem nosacījumiem neesot korekta. Tikmēr aktuālie darbi tiek paveikti ar kopējām pūlēm.

Saistītie raksti

Pirmās pārbaudes spēles Latvijas izlasei būs 1. un 2. aprīlī Rīgā pret Krievijas olimpisko jeb otro (trešo?) izlasi, bet pasaules čempionātā Ķelnē pirmā kauja 6. maijā pret Dāniju.

 

Galerijas nosaukums
LA.lv