×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
13. marts, 2013
Drukāt

Ābols: Cerību kauss ir hokejistu profesionalitātes pārbaude

LETALETA

Rīgas “Dinamo” hokejisti Cerību kausā atpūtā aizsūtījuši trīs pretiniekus – Ņižņijnovgorodas “Torpedo”, Doņeckas “Donbass” un arī Minskas “Dinamo”, un finālā spēkosies ar Habarovskas “Amur”. Rīdzinieku galvenais treneris Artis Ābols ir gandarīts, ka komanda spēj atrast motivāciju šim turnīram, un tas esot labs profesionalitātes katalizators.

 

Kā tu vērtē sēriju pret Minskas “Dinamo”?

Visi runā, ka Cerību kausā nevienam neko nevajag, tikai “Dinamo” vajag. Man, godīgi sakot, ir vienalga, esmu priecīgs, kā čaļi spēlē. Ja pretinieki negrib, tā ir viņu problēma. Hokejs ir emociju sporta veids, mākslīgi tās ir grūti radīt. Šis turnīrs vairāk ir profesionalitātes pārbaude jebkuram no spēlētājiem, arī treneriem – kā mēs atrodam motivāciju, veidu cīnīties, uzvarēt. Esmu priecīgs, ka mūsējiem ar to viss ir kārtībā. Jā, ir momenti, kad kaut kas trūkst, taču neviens muļķi nedzenā.

Kāpēc Minskā tikai pāris minūtes spēlēja ceturtā maiņa?

Spēles intensitāte nebija tik augsta, un, lai turētu spēles ritmu, spēlētu ātrāk, nolēmu izmantot trīs maiņas.

Kāpēc fināla pirmie mači notiks Rīgā, nevis Habarovskā?

Komandas esot izsētas, un kaut kādā reitingā viņi ir ceturtie, mēs – sestie. Es arī domāju, ka sāksim Habarovskā, jo tabulā bijām augstāk. Taču tas nemaz nav slikti, ka divas spēles būs mājās.

Vai tam vispār ir nozīme, kur sākt – mājās vai viesos?

Domāju, ka ir. Ja veiksmīgi nospēlē divus mačus mājās, tā jau ir priekšrocība.

Tagad jums nav, kur atkāpties – fināls arī Āfrikā ir fināls.

Noteikti, par to arī runāsim (ar spēlētājiem). Vienalga, kā saucas turnīrs. Ja reiz tik tālu esam tikuši, jācīnās par uzvaru. To darīs abas komandas.

Spēlētāji izteicās, ka esot turējuši īkšķus par “Avtomobilist”, lai nebūtu jālido uz Habarovsku.  Ko tu vari par to teikt?

Kā ir, tā ir. Ja Habarovska, tad Habarovska. Pārlidojums ir pasmags, bet tas būs abām komandām – vairāk kā desmit stundas uz vienu galu. Plānojam izlidot pirmdien no rīta, lai pēc turienes laika otrdien septiņos no rīta ielidotu. Uzreiz brokastis, pagulēsim, neliels launags un spēle. Sanāks kā pēc Rīgas laika uz treniņu.

Šobrīd uz viļņa ir vārtsargs Mikaels Telkvists.

Man kopš 5. novembra (tad Ābols pārņēma komandas vadību – I.S.) pret viņu nav pretenziju. Telkvists nevis vienkārši spēlē labā līmenī, bet dara to ļoti labi. Domāju, ka viņam pietiks spēka un enerģija arī finālu nospēlēt tikpat labi.

Vai Karsums varēs spēlēt?

Šobrīd nemāku atbildēt (intervija notika otrdien – I.S.). Viņš Rīgā izgāja fizioterapijas kursus. Tāda veida savainojums nav pāris dienu jautājums.

Play off spēlē visi, kas var pakustēties, bet Cerību kausā laikam nav tāds uzstādījums?

Principā uzstādījums ir tāds, kā tu minēji, bet, ja cilvēkam ir savainojums un pēc pirmā perioda viņš man pateiks, ka nevar spēlēt… un rezervē būs palicis vesels spēlētājs…

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+