Ābols maina vēsturi: KHL sezonu sāk ar trim uzvarām 0

Rīdzinieki turpina pārsteigt, jo vien retais cerēja, ka pēc trim spēlēm mūsu komanda ar deviņiem punktiem ieņems trešo vietu Kontinentālās hokeja līgas (KHL) rietumu konferencē. Trešo uzvaru pēc kārtas “Dinamo” guva Maskavā pret “Spartak” – 3:1.

Notriektā tautumeita 6

Uzvara nāca smagā un pat asiņainā cīņā, kurā izšķirošs brīdis bija Mihaila Juņkova noraidījums līdz spēles beigām (5+20) otrā perioda izskaņā. Maskavietis laukuma apmalē rupji iegrūda Gintu Meiju, sasitot viņam degunu līdz asinīm. Atmaksa bija adekvāta – “Dinamo” pirmā maiņa vairākumu izspēlēja līdz Mika Indraša metienam jau tukšā vārtu stūrī. Indrašis piedalījās arī pirmo vārtu gūšanā, jo ar skaistu piespēli vārtu priekšā atrada Polu Šekuru, kurš pirmo reizi šajā sezonā sarūgtināja iepriekšējos divos mačos sausā palikušo “Spartak” vārtsargu Džefu Glasu. Maskavieši sparīgi metās atspēlēties, taču bieži nogulēja rīdzinieku asos pretuzbrukumus, un beigās Kaila Vilsona jau tukšos pretinieku vārtos iemestā ripa bija loģiska, jo mūsu hokejisti uzvaru bija pelnījuši vairāk. Pa diviem punktiem par rezultatīvām piespēlēm nopelnīja aizsargi Sandis Ozoliņš un Mets Robinsons, kurš pagaidām ir komandas rezultatīvākais spēlētājs (1+3). Teicams vārtos atkal bija Mikaēls Telkvists. Šosezon viņš vairāk par vienu ripu katrā spēlē nav ielaidis un atvairījis 95,9 procentus metienu.

Rīgas “Dinamo” galvenais treneris Artis Ābols pēc spēles uzsvēra, ka šādos mačos veidojas kolektīvs un aug komandas raksturs. Uzvara nav bijusi sevišķi skaista, tomēr svarīgākais atkal panākts – trīs punkti kabatā.

Bez zaudētiem punktiem KHL rietumos vēl cīnās tikai grandi – Maskavas “Dinamo” (četras uzvaras) un Sanktpēterburgas SKA (trīs). Uzvaru sēriju “Dinamo” varēs turpināt šodien, ja vien viesos uzveiks Oskaru Bārtuli un Doņeckas “Donbass”, kam ir divas uzvaras trīs mačos.

Pirmos vārtus šosezon guvuši vēl divi Latvijas hokejisti. Mārtiņš Karsums palīdzēja Maskavas “Dinamo” ar 4:1 uzvarēt Ufas “Salavat Julajev”, bet Miķeļa Rēdliha komanda Jaroslavļas “Lokomotiv” paliek uz zaudējumu takas, jo Astanā atzina Astanas “Baris” pārākumu (3:5). Miķelis septītajā minūtē iemeta pirmo ripu šajā mačā, bet pirmā perioda beigās sadursmē ar pretinieku guva savainojumu un laukumā vairs neatgriezās.

HOKEJS

KONTINENTĀLĀ HOKEJA LĪGA

Maskavas “Spartak” – Rīgas “Dinamo” 1:3 (0:0, 1:1, 0:2), 23:35 Vandels (Sergejevs, vair.) 1:0, 33:06 Šekura (Indrašis, Robinsons) 1:1, 43:01 Indrašis (Ozoliņš, Robinsons, vair.) 1:2, 59:21 Vilsons (Pavlovs, Ozoliņš, tukšos vārtos) 1:3.