iihf.com

Ābols realizē uzvaras “bullīti”, Latvijas U-20 izlase uzveic Norvēģiju 0

Latvijas U-20 hokeja izlase Austrijas galvaspilsētā Vīnē notiekošā pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupas turnīra trešajā mačā trešdien ar 2:1 (1:0, 0:1, 0:0, 0:0, 0:1) pēcspēles metienu sērijā pieveica Norvēģijas vienaudžus, uzvaras “bullīti” realizējot Rodrigo Ābolam.
Pirmās trešdaļas 16.minūtē uz noraidīto soliņu devās Latvijas izlases rindās spēlējošais Maksims Ponomarenko. Norvēģijas hokejisti izmantoja iespēju spēlēt skaitliskajā vairākumā un guva pirmos vārtus šajā mačā. Šāds rezultāts bija līdz pat otrā perioda vidum, kad izlīdzinājumu Latvijai panāca Filips Gundars Buncis. Noslēdzošajā trešdaļā vārti netika gūti, bet pamatlaiks noslēdzās ar neizšķirtu rezultātu, līdz ar to izlasēm bija jāaizvada pagarinājums.
Papildlaika otrajā minūtē Latvijas hokejistiem bija laba iespēja gūt vārtus un panākt uzvaru šajā mačā, taču ripa lidoja garām vārtiem. Bīstams moments pie Norvēģijas izlases vārtiem bija arī 15 sekundes līdz pagarinājuma beigām, taču ripa atkal lidoja garām vārtiem.
Turpinājumā komandas aizvadīja pēcspēles metienu sēriju. Komandas veica pa pieciem metieniem, bet latviešiem uzvaras “bullīti” realizēja Rodrigo Ābols. Vēl Latvijas rindās pa metienam izpildīja Buncis, Mārtiņš Dzierkals, Haralds Egle un Frenks Razgals, kurš arī pārspēja pretinieku vārtsargu.
Kā zināms, Latvija veiksmīgi sākusi cīņu par atgriešanos pasaules čempionāta elites divīzijā, jo pirmajos divos mačos tā svinējusi uzvaras – ar 6:2 uzveica Austriju, kā arī ar 5:3 pieveica Kazahstānas vienaudžus, atspēlējot divu vārtu deficītu.
Tikmēr Norvēģija čempionāta ievadā ar 10:1 pieveica Itāliju, tomēr otrajā mačā ar 3:4 piekāpās mājiniecei Austrijai.
Līdz ar to kopvērtējumā Latvijai ir astoņi punkti, kas tai dod pirmo vietu tabulā. Seši punkti divos mačos ir Vācijai, bet Norvēģija nu tikusi pie četriem, pakāpjoties uz trešo vietu. Austrijas kontā trīs punkti, bet bez punktiem cīnās Kazahstāna un Itālija.
Turpinājumā Latviju ceturtdien sagaida tikšanās ar Vāciju, bet čempionāta noslēgumā sestdien tiks spēlēts pret Itāliju.
Tikai turnīra uzvarētāji nodrošinās sev vietu elitē.