Ābols un Sotnieks pārliecinoši apspēlē Rīgas “Dinamo” 1

Labāk sagatavojās taktiski un psiholoģiski – Arta Ābola vadītā “Lada”, ko pārstāv Kristaps Sotnieks un Edgars Masaļskis, svētdien KHL spēlē Toljati ar 4:0 pārspēja Rīgas “Dinamo”.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 84

Pēc divu spēļu izlaišanas “Dinamo” vārtos atkal stājās Jakubs Sedlāčeks, “Lada” pirmajā aizsargu pārī spēlēja Kristaps Sotnieks, bet Edgars Masaļskis pēc neveiksmīgās iepriekšējās spēles Vladivostokā, kad ielaida trīs vārtus 13 minūtēs un tika nomainīts, palika rezervē. Edgars šosezon piedalījies vien divās spēlēs, pagaidām pārliecinoši pirmais numurs ir agrāk Sanktpēterburgas “SKA” spēlējušais Iļja Ježovs. Sotnieka rēķinā šosezon divas rezultatīvas piespēles, bet uzbrukumā ļoti veiksmīgi darbojas Georgijs Belousovs (5+4) un agrāk par lielu talantu uzskatītais Ņikita Filatovs (2+6). Abi savu punktu krājumu papildināja arī šodien.

Pēc trim Tālajos Austrumos piedzīvotajiem zaudējiem toljatieši bija apņēmības pilni savās mājās atkal sajust uzvaras garšu. Papildus zemtekstu spēlei sagādāja fakts, ka pagājušajā sezonā Ābols ar “Ladu” zaudēja “Dinamo” abās spēlēs, daļēji tas bija arī fiziskās sagatavotības treneru duelis – Vilnis Klucis pērnajā vasarā Rīgai nebija vajadzīgs un Ābols viņu pasauca pie sevis uz Toljati.

Cīņas sākums rīdziniekiem izvērtās pagalam neveiksmīgs – Kaspars Saulietis atstāja komandu mazākumā, kas gan tika izturēts, taču drīz pēc tam nesaskaņota spēle viduszonā, zaudēta divcīņa pie borta un Belousovs ar metienu augšējā vārtu stūrī pārspēja Sedlāčeku pirmo reizi. Gints Meija nopelnīja “Dinamo” iespēju spēlēt vairākumā, tomēr bīstamākais moments izveidojās pie saviem vārtiem, kad pēc Patrika Malena neprecīzās piespēles mājinieki aizskrēja pretuzbrukumā. Otrā ripa krita perioda beigu daļā, kad aizsarga metienu no zilās līnijas pielaboja Aleksandrs Bumagins. Abās reizēs laukumā bija Rīgas leģionāru uzbrucēju trio. Vairākas labas iespējas bija arī Rīgas vienībai, vislabākā Miķelim Rēdliham, kurš nerealizēja izgājienu vienatnē pret vārtsargu.

Otrajā periodā “Dinamo” aktīvāk gāja uz priekšu, tomēr vārtus neizdevās gūt, arī veiksme uzgrieza muguru – Miks Indrašis trāpīja pa vārtu stabu. Pēdējās piecas minūtes Normunda Sējēja padotie bija spiesti spēlēt mazākumā, jo pēc Koltona Gilīsa spēka paņēmiena pretinieks pārsita degunu un tiesneši pēc krietnas pauzes nolēma kanādieti noraidīt līdz spēles beigām. “Lada” to izmantoja, palielinot pārsvaru līdz trim ripām. Pēdējā periodā mājinieki vēl vienu reizi sekmīgi izspēlēja skaitlisko pārsvaru un svinot pārliecinošu uzvaru un atgriežoties Austrumu konferences astotniekā – 13 spēlēs iegūti 17 punkti. Sotnieks spēlēja nepilnas 23 minūtes, nopelnīja vienu rezultatīvu piespēli, trīs reizes meta pa vārtiem, bloķēja divus metienus un izpildīja vienu spēka paņēmienu.

Rīgas “Dinamo” 12 spēlēs ir seši punkti un pēdējā vieta rietumos, nākamnedēļ būs divas spēles Tatarstānā – trešdien Ņižņekamskā pret “Ņeftehimik” un piektdien Kazaņā pret “Ak Bars”.