×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
2. februāris, 2012
Drukāt

Āboltiņa: ar referendumu par valodu diskusija par to nebeigsies

aboltina_solvita1

Lai arī vairāki eksperti un politiķi norādījuši, ka pēc referenduma 18.februārī par krievu valodas statusu šis jautājums tiks noņemts no dienas kartības, Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa ir pārliecināta, ka ar referendumu nekas nebeigsies.

“19.februārī nekas nebeigsies, nu nebūs tas punkts pielikts, par ko daudzi eksperti ir izteikušies,” ceturtdien Latvijas Televīzijas raidījumam “Labrīt, Latvija!” sacīja Āboltiņa.

Viņa uzskata, ka referendums nebūs punkts un diskusijas par attiecībām starp cilvēkiem, kas runā dažādās valodās, turpināsies.

“Ir jādomā par to, kā mēs attīstīsim valsti, kādā veidā mēs novērsīsim etniskos konfliktus, kurus šobrīd mēģina mākslīgi radīt,” sacīja Āboltiņa.

Viņa uzsvēra – referendums par valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai ir jautājums par valstisko pamatu un kodola apstrīdēšanu.

Jau vēstīts, ka 18.februārī notiks   referendums  par Satversmes grozījumiem, kas paredz krievu valodai piešķirt valsts valodas statusu. Gatavību balsot par krievu valodu kā otru valsts valodu pauduši vairāki “Saskaņas centra” (SC) politiķi, tostarp SC Saeimas frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs un Rīgas mērs Nils Ušakovs.

Lai grozījumi stātos spēkā, par tiem jānobalso vismaz 771 350 pilsoņiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+