Latvijā
Politika

Āboltiņa atklāj, kad atgriezīsies ārlietu dienestā 16


Solvita Āboltiņa.
Solvita Āboltiņa.
Foto – LETA

Lēmums par pašreizējās Saeimas deputātes, “Vienotības” frakcijas vadītājas Solvitas Āboltiņas atgriešanos ārlietu dienestā ir pieņemts, un tuvākajā laikā viņa ar Ārlietu ministrijas (ĀM) valsts sekretāru Andreju Pildegoviču un ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču (V) vienosies par precīzu grafiku, to šodien Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” atklāja pati Āboltiņa.

Politiķe uzsvēra, ka viņas pieredze politikā varētu palīdzēt darbam diplomātiskajā dienestā, tomēr Āboltiņa atzina, ka šajā dienestā nav strādājusi 15 gadus, tādēļ ir lietas, kas jāapgūst un kādu laiku ir nepieciešams strādāt Ārlietu ministrijā, lai atgūtu profesionalitāti.

“Datums, kad tas notiks, ir atkarīgs no ministrijas vajadzībām, proti, kādas funkcijas ir nepieciešams veikt konkrētajam cilvēkam, kas strādā ĀM. Pastāv iespēja domāt par to, kādas ir manas vēlmes vai intereses, tomēr primāras ir dienesta vēlmes,” norādīja Āboltiņa, noraidot iespēju, ka ārlietu dienestā viņai netiktu atrasta vieta un viņa paliktu Saeimā.

Āboltiņa arī skaidroja, ka lēmums par mandāta nolikšanu un darbu ārlietu dienestā ir pietiekami pārdomāts un nopietns, tas pats attiecoties arī uz frakcijas vadīšanu. Politiķe uzsvēra, ka ar Arvilu Ašeradenu (V) pārrunājusi to, kurā brīdī viņai būtu frakcijas vadība jāatstāj, un necenšas noturēties šajā amatā, piebilstot, – ja Ašeradens uzskatīs, ka amats ir jāatstāj, tad tas arī tiks darīts.

“”Vienotībai” ir jāvar parādīt jaunajai komandai, ka tā spēj. Mana aiziešana dos pārliecību sabiedrībai, ka lēmumi tiek pieņemti partijas jaunajā valdē, un ka par šiem lēmumiem galvenais atbildīgais ir jaunais partijas valdes priekšsēdētājs,” sacīja Āboltiņa, piebilstot, ka, viņasprāt, politiķe bija “pagājusi malā” no visiem notikumiem partijā jau tad, kad partijas vadību bija uzņēmies Andris Piebalgs.

Frakcijas vadītāja noliedza, ka viņai šobrīd būtu kādi plāni saistībā ar politiku, tāpat viņa noliedza, ka varētu izmantot ārlietu dienestu, lai vēlāk atgrieztos kā Valsts prezidenta amata kandidāte. Vienlaikus Āboltiņa neizslēdza iespēju, ka kādreiz politikā varētu arī atgriezties.

LA.lv