×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
30. oktobris, 2014
Drukāt

Āboltiņa: balsu pirkšana liecina par problēmām ar psihi vai vēlēšanu sistēmā (13)

Foto - LETAFoto - LETA

Nav kaut kas kārtībā ar cilvēku psihi vai ar vēlēšanu sistēmu, vērtējot balsu pirkšanas skandālus, ceturtdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja “Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa, uzsverot, ka ekonomiskā situācija nevar būt par pamatu, lai cilvēks pārdotu savu balsi.

Āboltiņa atzina, ka secinājums par vēlēšanām ir diezgan skumīgs. Vērtējot balsu pirkšanas skandālus un melnās kampaņas, viņa teica, ka jādomā – vai nu kaut kas nav kārtībā ar vēlēšanu sistēmu, vai mūsu psihi. “Mani uztrauc šī problēma kā tāda,” sacīja Āboltiņa, uzsverot, ka vēlēšanu tiesības ir svarīgākās, kas pilsonim dotas.

“Nav kaut kas kārtībā ar psihi, ja cilvēks tiek vienkārši pirkts, un nav kaut kas kārtībā, ja vēlēšanu sistēma atļauj tādā kārtā vēlēšanu rezultātus,” norādīja partijas līdere, piebilstot, ka vēlas sagaidīt ekspertu vērtējumu, lai izteiktu konkrētākus secinājumus.

Uz jautājumu, vai tomēr pie vainas nav ekonomiskā situācija, ja cilvēki gatavi pārdot savu balsi, nevis cilvēku psihe, Āboltiņa atbildēja, ka runa nav tikai par Latgali, “Saskaņas” pārstāvja gadījums ir Vidzemē, paužot, ka arī šīs valdības prioritāte ir ekonomiskā izaugsme, ģimeņu labklājība. Ekonomiskā situācija nevar būt par pamatu, lai cilvēks pārdotu savu balsi, viņa uzsvēra.

Runājot par to, vai 12.Saeimā ievēlētais Jānis Junkurs labprātīgi pieņēmis darba piedāvājumu Honkongā, Āboltiņa teica, ka tas būtu jājautā Junkuram, jo viņai nav izdevies sazināties ar Junkuru. “Paziņojums arī man bija pārsteigums,” viņa atzina, paskaidrojot, ka juridiski viņam ir jāierodas uz pirmo Saeimas sēdi, jo citu kārtību likums neparedz. “Nav viegli dzīvot tajā informācijas uzbrukumā trīs nedēļas kā Junkuram,” pieļāva Āboltiņa.

Tomēr viņa norādīja, ka “Vienotības” lēmums partijā uzņemt olšteiniešus un Reformu partijas biedrus nav kļūda, jo partijai ir jāmainās, jāpiesaista jauni cilvēki.

Jau vēstīts, ka no partijas “Vienotība” 12.Saeimā ievēlētais Jānis Junkurs nolēmis atteikties no deputāta mandāta. Šādu soli viņš pamatojis ar saņemto darba piedāvājumu ārpus Latvijas. Junkurs ievēlēts, balotējoties no “Vienotības” saraksta Kurzemes vēlēšanu apgabalā. Nākamā, kas var pretendēt uz deputāta mandātu, to noliekot Junkuram, ir pašreizējā Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Steidzami jāmaina vēlēšanu un nodokļu sistēmu!

 2. Āboltiņai taisnība-problēmas vēlēšanu sistēmā! Atbildēt

  Kā jau ir rakstījis profesors Juris Bojārs: “Izeja ir mažoritārā sistēmā,sadalot Latviju 100 vienmandāta apgabalos,ar aptuveni 10 000 vēlētājiem katrā,kur kandidāts uzstājas,tiek ievēlēts,atbild vēlētāju priekšā un var tikt priekšlaikus atsaukts.”
  Skat.”Tautas varas atjaunošanai Latvijā jāmaina lidzšinējā valsts orientācija”,LA,2007.gada 27.novembris.

 3. pašai rižajai jau arī ir problēmas ar psihi ,un ne pa jokam, kāds tur brīnumspar vienu muļķ a vēlētāju.

 4. Kāda psihe var būt dzērājam, kurš par piecīti gatavs uz visu? Cits jau neies ar to ķāpāties. Demokrātiskā valstī balsis vienād vērtīgas visiem pilsoņiem. Cik liela mums būs padibene tik zemi mēs arī dzīvosim. Par mums lems tie, kas zīmuli rokās ņem vienreiz četros gados lai paspēlēties ar krustiņiem-mīnusiem.

 5. Valdiiba un Saeima cilveekus ir iedzinusi taadaa nabadziibaa, ka vini ir spiesti paklauties nekauniigo ,,politiku” cinismam. Un izmekleesanai ir jaabuut rezultaatam, noziedzniekiem, kas uzpeerk cilveeku balsis ir jaaseez cietumaa un ir jaasameklee pavediens liidz bleediigajam zaglim Zakim.

 6. pēc lasītā bet labs Atbildēt

  Nopirkšu sev krēslu – kā ostaps Benders meklēja to krēslu…

 7. Ko lapsai padarīsi,izmeta pa durvīm,ielīda pa logu,nākošreiz raks alu zem pamatiem.

 8. Izskatās, ka Āboltiņai pašai kaut kas nav kārtībā ar .., jo šeit ir redzama klaja vienotības mafijas darbība vēlēšanu laikā. Interesanti, cik Junkurs saņēma un saņems par šo darījumu? Citā valstī jau sen kāds sēdētu aiz restēm, bet mums pat nemeklē vainīgos!

 9. Pērk un pārdod, ja sistēma to nosaka. Āboltiņa uzsver, ka vēlēšanu tiesības ir galvenās cilvēka tiesības. Vai tiešām viņai nav kauna izlikties nesaprotam, ka Latvijā kopš 1995.gada valda partokrātija un ka saskaņā ar Saeimas vēlēšanu likuma 9.pantu bezpartejiskajiem pilsoņiem NAV vēlēšanu tiesību, bet ir tikai balsošanas tiesības par partiju sarakstiem?!

 10. Tāda jocīga frāze kundzenes runā – Junkurs l a b p r ā t ī g i pieņēmis darba piedāvājumu Honkongā …

 11. Ja Āboltiņa atgriežas Saeimā, tad, jāprasa – kāda jēga iet uz vēlēšanām? Bodīte, vairāk nekas!

 12. Ak satrauc pašas izbalsošana? Tad jau spogulis nav vainīgs , ja ģīmis uzpampis… Tā lielākā šmuce ir deputāta vietas nopirkšana un tad stāsta….Vai tiešām Vienotība nevar savaldīt varaskāro dāmu, kura partiju apraks…

 13. Ja pilniigi nav liidzeklju un dzert gribas tad var. materiaalais vai psihe ? domaaju tie ir atsevishkji gadiijumi, kopumaa balstiiti uz dzilju depresiju un apaatiju pret visu…

Draugiem Facebook Twitter Google+