×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
17. janvāris, 2013
Drukāt

Āboltiņa: Baltijas valstīm eiro ir drošības simbols

Foto - LETAFoto - LETA

Baltijas valstīm eiro ir drošības simbols, un vieglprātīgi populistiska rotaļāšanās ar to var būt bīstama, ceturtdien diskusijā par eiro sniegtajām iespējām Latvijai “Eiro 2014: Latvija var!” norādīja Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.  

Viņa uzsvēra, ka populisms kaitē demokrātijas kvalitātei, jo samazina uzticību politiskajām institūcijām, diskreditē demokrātiju un politiskās partijas. “Maldinot un biedējot Latvijas sabiedrību, tiek apdraudēta ne tikai mūsu dalība eiro zonā, bet arī sēta nedrošības izjūta un nodarīts liels kaitējums katram cilvēkam individuāli,” pastāstīja Āboltiņa.

Pēc viņas teiktā, Latvijai eiro ir stratēģisks mērķis un drošības simbols, taču atzina, ka Latvijas lats līdz ar neatkarības atgūšanu ir kļuvis par valstiskuma simbolu un sabiedrībā tiek uzskatīts par identitātes sastāvdaļu.

“Vairākas ar politiku saistītas un nesaistītas ļaužu grupas Latvijas mērķi pievienoties eiro zonai izmanto populisma vairošanai un ātras popularitātes gūšanai sabiedrībā. Tiek zīmētas pat Latvijas attīstībai iluzoras alternatīvas, nepasakot skaidri, ko tās paredz. Populisms ir gājis pat tik tālu, ka ir dzirdēts – ieviešot eiro, mēs pat atteikšoties no savas asinsrites un pazaudēšot sevi. Te nu man jāteic, ka Latvijas lats jau tagad ir piesaistīts eiro un Latvija jau astoņus gadus ir daļa no Eiropas Savienības. Mūsu asinsrite jau sen ir Eiropa,” klāstīja Saeimas spīkere.

Āboltiņa arī sacīja, ka pēdējo pārdesmit gadu laikā Latvija piedzīvojusi vairākas naudas maiņas, kā arī daudzas ģimenes ir skārušas banku krīzes. Tas ir iemesls, kādēļ pašlaik cilvēki tik viegli pakļaujas saasinātai uztverei un jautājumus, kas ir saistīti ar lata nomaiņu pret eiro, uztver vairāk emocionāli un mazāk pragmatiski, uzskata Āboltiņa, vienlaikus uzsverot, ka debatēm par valsts izaugsmei tik nozīmīgu jautājumu kā Latvijas pievienošanās eiro jābūt profesionālām un konstruktīvām.

Jau vēstīts, ka ceturtdien notiek partijas “Vienotība” organizētā diskusija par eiro sniegtajām iespējām Latvijas attīstībai un drošībai “Eiro 2014: Latvija var!”.

Latvija eiro plāno ieviest no 2014.gada 1.janvāra.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+