×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
1. jūnijs, 2013
Drukāt

Āboltiņa cer uz labēju Rīgas domi

Foto-LETAFoto-LETA

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (attēlā) nožēlo, ka labējās partijas nav panākušas vienošanos par sadarbību pirms Rīgas domes vēlēšanām, taču cer, ka vienošanās par šādu sadarbību tiks panākta pēc pašvaldību vēlēšanām, žurnālistiem pēc balsojuma sacīja Āboltiņa.

Lai arī līdzšinējās socioloģiskās aptaujas uzrāda lielu uzticēšanos līdzšinējam Rīgas mēram Nilam Ušakovam, jebkuram politiskajam spēkam uz vēlēšanām jādodas ar apziņu, ka tajās iespējams gūt uzvaru, uzskata Āboltiņa.

Vienlaikus gan Saeimas priekšsēdētāja izteica nožēlu, ka labējās partijas pirms vēlēšanām tā arī nespēja rast sadarbības iespējas, taču norādīja, ka “Vienotība” arī pēc vēlēšanām aicinās labējās partijas vienoties par sadarbību Rīgas domē.

Uz jautājumu par savu izvēli Āboltiņa atbildēja, ka vairāk saviem kolēģiem, kuri kandidē vēlēšanās Rīgā, likusi plusiņus, nevis nodarbojusies ar deputātu kandidātu vārdu svītrošanu.

Savukārt, vērtējot vēlētāju aktivitāti šajās pašvaldību vēlēšanās, Saeimas priekšsēdētāja atzina, ka tā ir pietiekami liela, ņemot vērā, ka vietējo pašvaldību vēlēšanās kopumā vēlētāju aktivitāte nekad nav bijusi pārāk augsta.

Pagājušajās pašvaldību vēlēšanās 2009.gada 6.jūnijā Rīgā piedalījās 242,3 tūkstoši vēlētāju jeb 58,93% no visiem galvaspilsētā reģistrētajiem vēlētājiem. Tajās uzvarēja politisko partiju apvienība “Saskaņas centrs”, kas Rīgas pašvaldībā ieguva 26 deputātu vietas. Otru lielāko vietu skaitu – 14 – ieguva pašlaik “Vienotībā” ietilpstošā partija “Pilsoniskā savienība”, 12 vietas – likvidētā partija LPP/LC, bet astoņas vietas – “Vienotībā” ietilpstošā partija “Jaunais laiks”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+