×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
28. jūnijs, 2015
Drukāt

Āboltiņa: ir jāsakārto seksuālo minoritāšu pāru praktiskie jautājumi (16)

"Vienotības", "Talsu novada attīstībai" un Latgales partijas pārstāvis paraksta sadarbības līgumu, vienojoties par kopīgu startu 12.Saeimas vēlēšanās

“Vienotības” Saeimas frakcijas vairākums neuzskata par nepieciešamu pieņemt atsevišķu partnerattiecību likumu, taču 12.Saeimas sasaukuma laikā varētu iesniegt grozījumus atsevišķos likumos seksuālo minoritāšu pāru dažādu praktisko jautājumu sakārtošanai, žurnālistiem norādīja partijas līdere Solvita Āboltiņa (V).

Frakcijas vairākums uzskata, ka seksuālo minoritāšu pārstāvju aktualizētie jautājumi ir risināmi nevis ar atsevišķu partnerattiecību regulējumu, bet gan citos normatīvajos aktos, piemēram, veicot izmaiņas Civillikumā par mantojuma tiesībām un Ārstniecības likumā.

Āboltiņa norādīja, ka nepieciešams juridiski sakārtot situāciju, kad ir iekrāta kopīga manta, kā arī gadījumos, kad tuviniekiem ir jāpieņem lēmumi par cilvēku, kuru skārušas smagas veselības problēmas. Viņa skaidroja, ka minēto lietu sakārtošana nepieciešama, raugoties uz šādām situācijām cilvēcīgi.

“Vienotības” līdere tāpat pauda cerību, ka arī Saeimā radīsies izpratne, ka nepieciešams būt tolerantiem un iecietīgiem pret dažādību.

Āboltiņa piebilda, ka saskaņā ar deputātes Ilzes Viņķeles (V) priekšlikumu valsts budžetā ir paredzēti līdzekļi ar šo jautājumu saistīta pētījuma veikšanai. Tāpat diskusijās ar ģimenes tiesību speciālistiem šos jautājumus ir apspriedusi “Vienotības” deputāte Inese Lībiņa-Egnere (V).

Kā ziņots, pērn “Vienotības” Saeimas frakcijas diskusijā par partnerattiecību reģistrācijas pieļaušanu vai nepieļaušanu secināts, ka deputāti atbalsta laulības institūta stiprināšanu un atsevišķa partnerattiecību likuma virzīšanai frakcijā nav atbalsta. Tomēr deputāti turpinās meklēt iespējas veikt izmaiņas atsevišķos likumos, lai risinātu praktiskus jautājumus pāriem, kuri dzīvo partnerattiecībās, aģentūrai LETA pastāstīja Āboltiņa.

“Vienotības” deputāti toreiz pauda gatavību turpināt meklēt risinājumus, lai likumos sakārtotu mantošanas, īpašuma, veselības aprūpes un citus jautājumus cilvēkiem, kuri dzīvo nereģistrētās partnerattiecībās. Risinājumi netiek meklēti kādai konkrētai partnerattiecību formai, bet kopumā partnerattiecībām starp diviem pieaugušiem cilvēkiem, norādīja politiskā spēka līdere.

Jau vēstīts, ka no 15.jūnija līdz 21.jūnijam Latvijā Eiropraida nedēļā norisinājās aptuveni 50 šim notikumam veltīti pasākumi, kurus organizēja lesbiešu, geju, biseksuāļu, transpersonu (LGBT) un viņu draugu apvienība – biedrība “Mozaīka”.

Eiropraida centrālais notikums bija “EuroPride 2015” gājiens un sapulce, kas 20.jūnijā norisinājās Vērmanes dārzā un tā apkaimē. Gājienā piedalījās aptuveni 5000 cilvēku, atklāja pasākuma organizatori.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Te nu diiieeemmmžēl jāpiekrīt Kremļa lakstīgalām – veča danco pēc RIETUMU sliktākās stabules.

 2. Netiekam galā pat ar vienu vienīgu,nabadzīgajā Latvijā ļoti praktisku jautājumu-obligāto veselības apdrošināšanu,kas no visām 28 Eiropas Savienības valstīm nav ieviesta vienīgi mūsu valstī!

 3. “lai sakārtotu mantošanas, īpašuma, veselības aprūpes un citus jautājumus cilvēkiem, kuri dzīvo nereģistrētās partnerattiecībās” – sakārtošana ir laba un vajadzīga lieta; taču ko juridiski nozīmē “nereģistrētas partnerattiecības”?

 4. .. arī šo jautājumu izšķirt ar referenduma palīdzību, obligāti atrunājot, ka viņiem kategoriski aizliegta savas ideoloģijas izplatīšana Latvijas bērnudārzos, skolās, tehnikumos u.c. izlīgītības un ar jauniešiem saistītās iestādēs.
  Lai viņi savā starpā dara, ko grib, bet lai netuvojas mūsu bērniem!
  Mana tolerance beidzas tur, kur sākas mana bērna tiesības uz normālu dzīvi.

 5. Importa praidi un nelegālie ekonomiskie bēgļi no citiem kontinentiem “Vienotībai”-pirmajā vietā!

 6. Turpināsim tik pētīt Atbildēt

  Kamēr visi Latvijas darbspējīgie cilvēki būs pametuši Latviju!

 7. Naudas nepietiks valsts aizsardzībai Atbildēt

  Arī uzņemamo bēgļu-potenciālo seksuālo minoritāšu,praktiskos jautājumus?

 8. Sakārtosim vispirms mūsu pensionāru praktiskos jautājumus,kā,piemēram,minimālās pensijas palielināšanu,atsevišķu pensiju fondu,pensionāru veselības apdrošināšanu,PVN likmes samazināšanu vismaz maizei un pienam!

 9. Vispirms sakartojiet likumdosanu tiem kas dzivo neregistreta lauliba tad uztraucieties par siem izdzimteniem kurus nemaz nevar nosaukt par cilvekiem dzivniekiem ari nevar pielidzinat vel te jauztraucas par siem tizleniem.

 10. Vai tad ZOLITUDES boja gajusa gimene nebija mantu iekrajusi uz viniem neattiecas mantojuma likums ,sos tavus MILOS PRETEKLUS VISUS IESPUNDET aiz restem lai ar savam PERVERSIJAM nejauc galvu normaliem cilvekiem atradusies aizstave.

 11. Kadel aboltina tik loti uztraucas par siem pretekliem ,Zolitudes trageddija neatzina bojagajusa gimeni par gimeni ,bet sos PRETEKLUS ATZIST ko vel mums paveles so PRETEKLU AIZSTAVE,ka var par kaut ko spriest kurs saeima ielidis negodiga cela.

 12. diez vai “zilotibas” partijai neizdosies izdabuut cauri geju un slimo likumus.Slimiem ir jaarstejas,nevis jabiida likumi.Tas butu apmeeram taa,ka izlaistu no trako namu kaadu partiju slimos un sie saaktu skaraidit pa ielaam un prasiit savas tisibas.Viss,jautajumu nav.Solvitai pasai jaarstejas speciigi no augstpraatibas.Un loti steidziigi.

 13. Drīzāk jau pašai Malvīnei jāsakārto sava psihe!!!

 14. Vai vispirms mums nevajadzētu sakārtot Latvijas drošību?

 15. Sponsori prasa atstrādāt Atbildēt

  Un kad sakārtos parasti orientēto pāru praktiskos jautājumus ? Droši vien , ka viņiem arī ir kaudze nesakārtotu praktisku jautājumu . Bēda tik tā , ka nav varenu naudīgu lobiju skapjos un pie skapjiem.Tā ka visi ,kas balsojāt par šo partiju- te nu redzat , ko esat ievēlējuši .

 16. Kā šie murgi saistīti ar it kā ievēlētas Valsts amatpersonnas tiešajiem pienākumiem?

Draugiem Facebook Twitter Google+