×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.2°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
7. novembris, 2017
Drukāt

Āboltiņa izslēgšanu uztver personiski sāpīgi (37)

Foto - LETAFoto - LETA

Politiķe Solvita Āboltiņa uzskata, ka “Vienotības” valdes lēmums par viņas izslēgšanu no partijas ir spilgts piemērs tam, kad politiski ļoti sarežģītā situācijā tiek meklēts vainīgais, nevis problēma tiek risināta pēc būtības.

“Šādu lēmumu uztveru kā cinisku, nesamērīgu un, atzīšos, personiski sāpīgu,” aģentūrai LETA pauda Āboltiņa. Viņasprāt, steiga, kādā lēmums tika pieņemts, liecina par impulsīvu, nevis izsvērtu rīcību.

“Nespējot atrisināt viedokļu atšķirības starp valdi un frakciju, partijas priekšsēdētājs [Arvils Ašeradens] un ģenerālsekretārs [Artis Kampars] izlēma uzbrukt man personīgi, nevis ieklausīties daudzu frakcijas kolēģu vai partijas biedru viedokļos,” klāstīja Āboltiņa.

Politiķe sacīja, ka vēl šorīt oficiāli nebija informēta par valdes lēmumu, kā arī šāda lēmuma iemesliem. Viņa par “Vienotības” valdes lēmumu esot uzzinājusi no plašsaziņas līdzekļiem. “Cik noprotams no publiskas komunikācijas, lēmums pieņemts, jo partijas vadītāju, ģenerālsekretāru, iespējams, arī valdi neapmierināja tas, ka jau piektdien lūdzu jautājumu par ekonomikas ministra virzīšanu skatīt valdes un frakcijas kopsēdē,” norādīja politiķe, piebilstot, ka uz valdes sēdi bija aicināta tikai puse frakcijas – deputāti, kuri ir “Vienotības” biedri.

Viņa esot informējusi valdi, ka frakcijas “šķelšana un segmentēšana” nav pieņemama, turklāt frakcijas neinformēšana par partijas valdes lēmumiem varēja radīt problēmas ekonomikas ministra apstiprināšanā.

Āboltiņa no publiskas komunikācijas noprotot, ka no partijas izslēgta “par viedokļa paušanu” un bažām, ka būtu jautājums par ekonomikas ministra amata kandidātiem jāskata frakcijā. Viņa piebilda, ka vairāki frakcijas locekļi jau pirms viņas pauduši, ka neatbalstītu Viļņa Ķirša izvirzīšanu ekonomikas ministra amatam. “”Vienotība” sasniegusi jaunu demokrātijas pakāpi, kurā aizmuguriski, bez uzklausīšanas tiek pieņemts lēmumus par manis izslēgšanu,” komentēja politiķe.

Vārda brīvība ir viena no svarīgākajām brīvībām demokrātiskajā valstī, akcentēja Āboltiņa, piebilstot, ka viņa tiekot sodīta par frakcijas viedokļa publisku paušanu. Savukārt pārējie pārmetumi esot “dīvainā veidā safabricēti un piedomāti”.

Viņa pauda: “Pēdējo nedēļu laikā apgalvojot, ka tiks atstāts ekonomikas ministra amats, te paziņojot, ka tomēr nē, jo arī te ir vainīga Āboltiņa, Ašeradena kungs turpina risināt savu neveiksmju sēriju, veikli atrodot citus vainīgos”.

Āboltiņa cerot, ka šis lēmums atrisinās vismaz daļu no “Vienotības” problēmām. “Man atliek novēlēt veiksmi un teikt paldies partijas biedriem, ar daudziem kuriem kopā pavadīti piecpadsmit aktīvi un valstij svarīgi gadi politikā,” piebilda politiķe.

Politiķe respektējot partijas valdes lēmumu, turpinās strādāt “Vienotības” frakcijā, bet lēmumu par mandāta nolikšanu un laiku, kad to izdarīt, nemainīšot. Āboltiņa bija plānojusi nolikt Saeimas deputātes mandātu līdz šā gada beigām.

Jau ziņots, ka bijušo “Vienotība” līderi, līdzšinējo Saeimas frakcijas vadītāju Āboltiņu partijas valde nolēma izslēgt no šī politiskā spēka par komentāriem un rīcību laikā, kad partija sprieda par iespēju mainīt ekonomikas ministru.

“Vienotības” priekšsēdētājs Arvils Ašeradens vakar pēc valdes sēdes žurnālistiem sacīja, ka ekonomikas virzīšanas process ticis diskreditēts ar iekšējiem procesiem. Āboltiņa rīkojusies pretēji valdes lēmumam par jauna ministra virzīšanu un situācijas komentēšanu. Ašeradens norādīja, ka Āboltiņa ignorējusi valdes lēmumu un publiski komentējusi kandidātus. Tāpat viņa esot aicinājusi vairākus cilvēkus pieteikties par kandidātiem, kā arī pretnostatījusi frakcijas darbu pret valdes darbu.

Āboltiņa vadīja “Vienotību” kopš 2011.gada līdz 2016.gadā par partijas priekšsēdētāju tika ievēlēts Andris Piebalgs. Toreiz Āboltiņa uz šo amatu nekandidēja. Iepriekš, kad “Vienotība” bija politisko partiju apvienība, Āboltiņa bija tās līdzpriekšsēdētāja, bet no 2008. līdz 2010.gadam – partijas “Jaunais laiks” valdes priekšsēdētāja.

Āboltiņas vadībā “Vienotība” ir guvusi atzīstamus panākumus Saeimas vēlēšanās, iegūstot tiesības trīs reizes valdību veidot Valdim Dombrovskim un vēl divas – Laimdotai Straujumai, tomēr pēdējā laikā partija ir piedzīvojusi dramatisku reitinga kritumu, tam pietuvojoties 5% robežai.

Pievienot komentāru

Komentāri (37)

 1. Nu diskusijas.Bet vai Jus esat aizdomajusies ka viena butne nav spejiga ta rikoties.Es vinas neataisnoju jo vinas uzvediba vien liecina par vinu,un ne pozetivi.Bet tad jau vajadzeja visu Vienotibu likvidet.Tadu,ka vina,tur netrukst.Un bez vinu adbalsta nekas nenotiktu.Taka atrada ka parasti vienu grekazi.Jo tuvojas velesanas,vajaga tacu sevi sodrinat,solit,un nepildit.Padomajiet,pirms iesiet un velesiet.Jo nekas nemainisies.Vini nav spejigi domat par lidzilvekiem.Vel nav nevienas partijas,kuru varetu vertet,un velet.

 2. Iebāziet to solvitu kaut kur vienā vietā. Kā jums žurnālistiem vispār nav kauna aizstāvēt šo būtni, jo viņas dēļ vecie cilvēki, kam vēl nav pensija ir bomži,un tie, kam ir minimālā pensija ir muļķi, kas vēl dzīvo šeit.

 3. Kāda starpība kas ,,nevienotībā,, uz brīdi pie teikšanas ,ašais rādens- OIK – (obligātā iedzīvotāju krāpšana) atbalstītājs,rudā lapsa -ūūū ijinātāja,pieblgs – izglītības grāvējs, ar mūžīgi atvērtu muti,zaķis- balsu pircējs vai tubočkas kampars. Valsts virzība no tā nemainās-dzimstība zema ,mirstība un emigrācija liela,valsts parāds astronomisks,OIK uz mūžiem.

 4. es butu priecigs vinu zarka redzot

 5. Vai tādēļ sākās spirķik, sigareti tvarstīšana centrāltirgū?

 6. Jūs viņai jūtat līdzi kā cenzori?Malači,tas ir to vērts!

 7. L.A. apsveicu ar Ļeņina 100 g.revolūciju.To taču necenzēsiet?

 8. Ašarādenam cepuri nost!Nevis sen to vajadzēja,bet gan nedrīkstēja pieļaut viņas tirgošanos ar Junkeru un ar viltu,draudiem un naudu ielīšanu Saeimā.Tauta jau novērtēja kundzes izdarīto un salika vairāk mīnusus.Par ko ir runa?Tagad nu ķērc par kaut kādām cilvēktiesībām,BET pati taču darīja visu lai par brīvdomību izmestu Viņķeli,Čigāni un Vidiņu.Vai jau aizmirsa savas rebes Vienotībā?
  Viņa cītīgi pilda hūtes uzdoto – pilnīgi sagraut Vienotību lai nākošās vēlēšanās atdotu varu ne tikai ZZS ,bet arī SC.Faktiski viņa būtu jātiesā kā valsts pamatu grāvēja VAI NE L.A.? Paldies cenzoriem vai ne L.A,?

 9. … Vecas nomenaklaturas klikes pardrosai un pasreizejai avanturai vairs neder pat Aboltina !!!
  … Ta, ka mazs cinitis ir lieta liela vezuma apgasanai, ta Aboltina tagad maisas pa kajam ar savu personigo AM ambiciju un parak latvisko politiku (Abrene un Zatlera ‘tanki’ ) !!!
  … Vai atgriezamies velreiz pie arejo speku iespaida (Gorbanova, Pantalejeva un Andrejeva) laikiem ar so potencialo Vienotibas paslikvidaciju … jo kas ir Vienotiba bez Aboltinas … soreiz, pat atvieglojot SX partijas izdzimtas GKR partijas ienaksanu valdiba, un, kas varetu notikt parnemot daudzus ‘izmantojamos ..’ no Vienotibas rindam … ?!

 10. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Kaimiņtante Amālija ir vēl talantīgāka politiķe! Pēc viņas intrigām šī kundze nekad sevi nesauktu par politiķi.

 11. Daudzi cilvēki uztvēra pašas Āboltiņas atrašanos Saeimā sāpīgi …

 12. Pārmaiņas ir neizbēgamas!!

  Tik ātri zaudē realitātes izjūtu!!!

  Viņa aiziet. Izmesta.

 13. idioti – vienīgo normālo politiķi izslēdza! Lemba pirksts

 14. Vienotībai būs grūti attapties pēc Āboltiņas pūļēm to iznīcināt. Šī iznīcināšana notika visu mūsu acu priekšā – ar Zaķi, ar “uzmetēju” olšteiniešu pieņemšanu, ar Dombrovska un Straujumas “noēšanu”. Apbrīnojami, ka tik ilgi viņai izdevās noturēties – nu tad beidzot partijas vairākums sapratis, ka ,vai nu Vienotība vai Āboltiņa!
  Vienotībai jābūt ! Par ko tad mēs lai balsojam nākamajās Saeimas vēlēšanās?

 15. Ceru, ka Vienotība atgūsies, jo izskatījās, ka Āboltiņa darbojas ar vienu mērķi – to iznīcināt.
  Šo lēmumu par viņas izslēgšanu vajadzēja pieņemt daudz agrāk. Āboltiņas nopelni Zatlera brāļošanās sakarā ir pārspīlēti, toties Āboltiņas vēlme paņemt Vienotībā olšteiniešus, kuri nodeva Zatleru un Reformu partiju, liecina par ļoti zemisku Āboltiņas soli. To pašu var teikt par Dombrovska un Straujumas “uzmešanu”, Zaķa aizstāvību, ko viņa veica visu mūsu acu priekšā un sagrāva ticību šai partijai. Ticu, ka
  partija attīrīsies arī no citiem staigātājiem un sekmīgi turpinās darbu. Jo citādi – par ko tad lai mēs balsojam nākamajās Saeimas vēlēšanās?

  • Kur Āboltiņas tiesiskuma principi attiecībā uz sevi.Pļāpā par aiziešanu no Saeimas jau pusgadu,bet patiesībā izklaidējas, kad lietas jāsakārto.Junkura gadījumā, vienas dienas laikā, viss tika atrisināts,puika pameta Saeimu,bet pati iesēdās krēslā tādā veidā. Nu jau kundze tēlo cietēju, bet atkal aizmirst par saviem nedarbiem.

 16. Lai veicas Solvitas kundzei!Viņa jau nepazudīs gudra sieviete……vienotība,vispār,noiets etaps,tur notiek blēdības,nevajadzētu balsot par viņiem…..tagad ārdās,un dara visādas muļķības

  • Visprātīgāk būtu vēlēšanas boikotēt. Tikai savu rokas puišu izvirzīšana par deputātu kandidātiem nav pieļaujama.

 17. Te aizmirsts, ka tieši Āboltiņa izjauca Zatlera brāļošanos ar Saskaņu. Ja ne viņa, nav zināms kāda izskatītos Latvija ar Reformu partiju + Saskaņa pozīcijā.
  Laikam jau kā Kremļa protektorāts, kuru sargā Zatlera piesauktie “tanki”.
  Tā kā padomājiet, pirms metat akmeni Solvitas virzienā!!!
  0 0

 18. Šī sieviete to bija un ir pelnījusi!

 19. Nevarēs vairs pensionārus ūjināt!

 20. Tas jau ir izveidojies vēsturiski, lielās partijas ilgi sēžot pie siles un pildot tikai savas intereses, pilnīgi ignorējot iedzīvotāju, it sevišķi reņģēdāju intereses, tiek aizraidītas vēstures mēslainē. Tā tas bija ar tautas partiju, Latvijas ceļu un nekāds brīnums nebūs arī ar vienotību. Pārbaudījumu ar naudu un varu nav izturējušas. Tā notiek, ja seko viena no premjera spārnotajiem teicieniem, ka Latvija ir muļķu zeme, klusībā piemetinot – aklu muļķu zeme ar īsu atmiņu. Kaut kam jāmainās. Šie ievesto atkritumu skandāli, elektrības OIK skandāli, lūžņu transporta līdzekļu apdrošināšanas skandāli, īpašuma, ceļa nodokļa neadvekātie pieaugumi, Latvijas īpašumu iztirgošana, zemes iztirgošana, banku un uzņēmumu iztirgošana, kā arī uzņēmēju vides sagraušana utt… . Šīm , varam teikt, noziedzīgām darbībām valdības vīreļu līmenī, tomēr ar laiku seko reņģēdāju, kaut ļoti pasīva, tomēr rīcība. Vienīgais, ir ļoti liels mīnuss, ka izbrāķēto partiju biedri, kā utes kažokā, salien citās partijās. Tādēļ tas sātana dancis beigties nevar nekad.

 21. Plombīrs – sūds uz kociņa ar šokolādes apvalku!Smuks pēc izskata ,bet neēdams.

 22. Jā jā tā nu ticēs… veikli bruģē ceļu uz siltu vietu

 23. Sen vajadzēja!

 24. tiesham loti ciniska dama! politika vinai nav vietas! Tautai bez vinas bus tiesham vieglak un labak!

 25. Ir bijusi līdzdalība OIK veidošanā, Citadeles andelē, Liepājas metalurga nogremdēšanā ieviešot OIK, UN VĒL UN VĒL UN VĒL sekmējusi Latvijas tautas iznīcību Latvijas zemē. Bet kā vārdā???

 26. Trīs reizes veidot valdību Valdim Dombrovskim! “Dievs deva Dievs ņēma,” teica čigāns, kad ģimenē nomira bērns. Telefona izslēgšana stundas laikā, ko prezidents Bērziņš iedeva prermjeram Dombrovskim saziņai ar Āboltiņu liecina par sazvērestību, jeb vistiešāko pierādijumu par oligarku ietekmi uz valsts politiku.

 27. Āboltiņas kundzei pašai sen vajadzēja prasties – ar viltu ielavījās šajā Saeimā, pēc tam aizvainoja pensionārus ar ūjināšanu – cilvēks, kurš gatavs iet pāri līķiem brutāli, lai tikai tiktu pie varas kumosa un varas sajūtā aizmirsusi par pieklājīgu uzvedību un cieņu pret citiem cilvēkiem.

  • Es pilnigi piekritu Jusu viedoklim,jo vina bija vienkarsi neciesama .lai grozitos valdibas pasparne negodigi ielienot,jo tauta jau vinu negrbejaaaaaaa.

 28. Raksta autoram iesaku precīzāk minēt faktus- pēdējā Saeimā tauta Āboltiņu vispār neievēlēja un viņai tikai ar viltu izdevās iekļūt atpakaļ pa ķēķa durvīm.

  • Un pa kādām durvīm tiks pie kārotā vēstnieka amata? Sarīkos Arlietu ministrijā intrigu kalnus un lai noklustu – aizsūtīs uz Itāliju? Vai Nauru valstiņu tur Klusajā okeānā ar ~ 9000 iedzīvotājiem?
   Līdzjūtība – Edgaram Rinkēvičam, ja pieņems šo ambiciozo dāmu darbā ! Jā un tikai revolveris tad tevi glābs no sarīkotā negoda.

 29. Ja kas ir bijis ciniski, tad tā ir kundzes iepriekšējā darbošanās

 30. Viņi tak no sirds uzskata, ka visus šos gadus dara savu tautu aizvien laimīgāku…

Draugiem Facebook Twitter Google+