×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
16. janvāris, 2012
Drukāt

Āboltiņa: Jautājums par koalīcijas paplašināšanu patlaban nav dienaskārtībā

Foto - LETAFoto - LETA

Jautājums par koalīcijas paplašināšanu patlaban nav dienaskārtībā, šodien pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu žurnālistiem atzina Saeimas priekšsēdētāja un “Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa.

Amatpersonas šodien tikšanās laikā apsprieda iespējas, kā Saeimā nodrošināt aktuālu gaidāmo likumprojektu pieņemšanu, no kuriem vairākiem nepieciešamas divas trešdaļas deputātu balsu.

Tāpēc ir aktualizējies jautājums par Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) deputātu balsu piesaistīšanu nepieciešamo lēmumu pieņemšanā. Āboltiņa norādīja, ka ZZS ir parādījusi izpratni un atbalstījusi valstij svarīgus jautājumus, tādējādi demonstrējot pietiekamu konstruktivitāti.

Valsts prezidents atzina, ka esošā koalīcija patlaban nevar nodrošināt nepieciešamās divas trešdaļas deputātu balsu, bet, kā to panākt – ar ministru vietām vai kā citādi, tas ir politiķu pašu jautājums.

Jau ziņots, ka Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) šogad cer nonākt valdībā, papildinot pašreizējo koalīciju, – LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis.

Brigmanis norādīja, ka ZZS neesot īpašu prasību, lai iekļautos koalīcijā, arī aizstāt nevienu pašreizējā koalīcijā neesot nepieciešams. ZZS jau sen ir definējusi sfēras, par kurām tā vēlētos uzņemties atbildību, attiecīgi tie arī varētu būt ZZS ministri, skaidroja ZZS pārstāvis.

Brigmanis uzskata, ka Zatlera reformu partijai (ZRP), kura pēc Saeimas vēlēšanām paziņoja, ka nespēj strādāt kopā ar ZZS, “ir jāpārskata savi lēmumi attiecībā par sadarbību ar ZZS”.

ZZS frakcijas vadītājs sacīja, ka ZZS deputātiem Saeimā esot labas attiecības ar kolēģiem no ZRP, tādēļ viņš neredzot iemeslu, kāpēc abas partijas nevarētu sadarboties. “Laiks dziedē visas problēmas,” piebilda Brigmanis.

Uz jautājumu, kāpēc ZZS ir svarīgi būt valdībā, Brigmanis atbildēja, ka tas palīdzētu līdzdarboties svarīgu Eiropas finanšu stabilizācijas jautājumos, “neesot valdībā, ZZS būs grūti koordinēt zemniekiem svarīgus jautājumus Eiropas Savienībā”.

Brigmanis sacīja, ka pašlaik nekādu konkrētu sarunu par ZZS iekļaušanu valdībā nav bijis. Arī konkrētu termiņu par valdības maiņu esot grūti pateikt, – vai tas varētu notikt martā, aprīlī vai maijā.

Jau ziņots, ka ZZS pēc 11.Saeimas ievēlēšanas atstāta opozīcijā. Pret sadarbību ar ZZS iebilda ZRP, pārmetot ZZS “atkarību no oligarhiem”.

Pēc parlamenta ievēlēšanas pēc vairāku nedēļu ilgām partiju konsultācijām “Vienotība”, ZRP un nacionālā apvienība VL-TB/LNNK vienojās par “reformu un tiesiskuma koalīcijas” izveidi, kurai Saeimā būtu 56 balsis.

Dienu pirms 11.Saeimas pirmās sēdes no ZRP Klāva Olšteina vadībā atšķēlās seši deputāti, kas vēlāk izveidoja neatkarīgo deputātu grupu, atbalstot koalīciju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+