×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
25. maijs, 2012
Drukāt

Āboltiņa: Latviskajām partijām no SC jāmācās konsolidēt vēlētājus

aboltina_solvita3

Apvienība “Saskaņas centrs” (SC) ir piemērs, no kura latviskajām partijām ir jāmācās, kā konsolidēt savus vēlētājus, intervijā aģentūrai LETA atzīst Saeimas priekšsēdētāja, partijas “Vienotība” līdere Solvita Āboltiņa.

“Vienotības” vadītāja ir pārliecināta, ka politiķiem ir jākonsolidējas un jāvar atrast lielās lietas, kuras var darīt kopīgi. Visas Latvijas problēma, pēc Āboltiņas domām, ir “viensētas principa” pārspīlēšana, sašķelšanās dažādos viedokļos, lai gan arī dažādi viedokļi var būt vienojoši, ja mērķis ir skaidrs. Latviešiem kā mazai tautai jāspēj atrast un izvirzīt lielus mērķus un kopīgi uz tiem iet, norāda Āboltiņa.

Pēdējā laikā tiek izvirzīta ideja, ka nākamajās Rīgas domes vēlēšanās latviskajām partijām vajadzētu startēt ar kopīgu deputātu kandidātu sarakstu, lai “dabūtu malā no varas” SC un Rīgas mēru Nilu Ušakovu.

Āboltiņa intervijā uzsver, ka viņai nepatīk, ka mēs atkal sākam tā vienkāršoti runāt par latviešu un krievu partijām. Tikko ir pagājis referendums par krievu valodas statusu Latvijā, kurā valsts pamatus līdzās latviešiem aizstāvēt gāja arī citu tautību cilvēki. To Āboltiņai esot apliecinājušas daudzas mazākumtautību kultūras biedrības, ar kurām viņa ikdienā tiekas un sadarbojas.

Saeimā pavisam nesen notika nevalstisko organizāciju forums, kurā arī tika runāts par sabiedrības saliedēšanu. “Mūsu sabiedrību veido dažādu tautību cilvēki, kas ir lojāli mūsu valstij, jūtas komfortabli Latvijā, te strādā un maksā nodokļus,” uzsver Āboltiņa.

Runājot par gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām, Āboltiņa norāda, ka Ušakovs savas pozīcijas Rīgā stiprina ar atsevišķiem skaļiem un sabiedrībā populāriem pasākumiem, piemēram, ieviešot bezmaksas braukšanu galvaspilsētas sabiedriskajā transportā ne tikai nestrādājošiem pensionāriem, kas ir vēlētāji, bet arī skolēniem.

“Protams, no vienas puses, arī es kā rīdziniece esmu priecīga, ka divi mani bērni, kuri nākamgad ies piektajā klasē, Rīgā, tāpat kā citās normālās Eiropas valstīs, sabiedriskajā transportā varēs braukt bez maksas. Tomēr līdzās nelielam personiskam ieguvumam ikkatram rīdziniekam daudz svarīgākam jābūt jautājumam – cik tas maksā un vai Rīgas budžets spēj atļauties šāda veida sabiedrībā populārus lēmumus, lai Ušakovs saglabātu mēra amatu,” norāda Āboltiņa.

Lielākā problēma, pēc Āboltiņas domām, ir tā, ka Rīgas dome šobrīd nepārstāv visu rīdzinieku intereses.

“Vienotības” līdere uzskata, ka pirms Rīgas domes vēlēšanām ir ļoti būtiski, lai labējās partijas spētu vienoties, lai nesašķeltu šo politisko spēku vēlētāju balsis, kā tas notika 2009.gadā. Tādēļ “Vienotība” ir nākusi klajā ar aicinājumu izstrādāt kopīgu Rīgas attīstības programmu, kas būtu atšķirīga no Ušakova piedāvātās programmas.

“Labējās partijas varētu vienoties par darbības pamatprincipiem, kopīgu programmu, godprātīgu sadarbību pirms un pēc vēlēšanām. “Vienotībā” turpinās diskusijas par to. Vispirms ir jāizstrādā programma, ko piedāvāt vēlētājiem, pēc tam var spriest, vai būs viens kopīgs vēlēšanu saraksts, tiks veidota pirmsvēlēšanu apvienība vai katra partija Rīgā startēs ar savu deputātu kandidātu sarakstu,” pauda Āboltiņa.

Āboltiņa uzsver, ka ir svarīgi, lai tie politiskie spēki, kas domā citādi nekā Ušakovs, viens otru neapkarotu un lai Rīgas domes vēlēšanās netiktu iesniegti “padsmit” saraksti, kurš katrs saņems pa pus procentam balsu, bet pretī būtu viens SC saraksts, kurš savus vēlētājus ir konsolidējis.

Pēc Saeimas priekšsēdētājas domām, SC vēlētāji balsos par tiem, kas ir pie varas, savukārt latviešu vēlētāji balso, ja viņiem patīk viena vai otra maza ideja, un rezultātā lielu daļu savu balsu pēc būtības izmet vējā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+