×
Mobilā versija
+7.3°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
28. septembris, 2012
Drukāt

Āboltiņa: mobilitātes pabalsta idejai koalīcijā nebūs atbalsta

Foto - LETAFoto - LETA

Labklājības ministres Ilzes Viņķeles (V) ierosinājumam par tā dēvētājiem mobilitātes pabalstiem valdību veidojošo partiju koalīcijā nebūs atbalsta, uzskata Saeimas priekšsēdētāja, Viņķeles pārstāvētās partijas “Vienotība” priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

“Šis ierosinājums ir pilnīgā pretrunā ar to, kas rakstīts valdības deklarācijā, un pretrunā tam, ar ko “Vienotība” nākusi uz vēlēšanām. Mūsu partija nāca uz vēlēšanām ar Valda Dombrovska (V) attīstības programmu, kurā, gluži pretēji, bija iestrādāti Vācijas, Somijas un Igaunijas piemēri par to, kā stimulēt pašvaldības un uzņēmumus, lai tie radītu darba vietas, kā mēdz teikt, uz vietām,” sacīja Āboltiņa.

Viņa uzsver, ka nedrīkst dalīt pēc principa “Rīga un pārējā Latvija, pilsētas un lauki”. “Mums ir jādomā, kā mazajos pagastos noturēt cilvēkus, kā noturēt skolēnus mazajās skoliņās, kā noturēt cilvēkus, lai viņi neatstātu valsti, kā radīt darba vietas ārpus pilsētām, kā nodrošināt infrastruktūru. Mums ir ļoti zems apdzīvotības blīvums, turklāt ne tikai Latgalē vien,” uzsver Saeimas priekšsēdētāja.

“Manuprāt, šai Ilzes Viņķeles idejai koalīcijā nebūs atbalsta,” sacīja Āboltiņa.

Kā ziņots, Labklājības ministrija pašlaik strādā pie reģionālās mobilitātes atbalsta pasākuma kritēriju izstrādes, tostarp plaši kritizētā mobilitātes pabalsta ieviešanas, kuru plānots sākt 2013.gadā, sākotnēji pilotprojekta veidā. Iecerēts, ka bezdarbniekiem, kuri no ekonomiski neaktīviem reģioniem ir gatavi pārcelties tuvāk darbavietai, no nākamā gada varētu piešķirt finansiālu atbalstu transporta izmaksu vai pārcelšanās izmaksu segšanai.

Programmas “Darbs Latvijā” mērķis ir novērst cilvēku izbraukšanu no valsts. Kā iepriekš norādīja Viņķele, pilotprojekta veidā programmas “Darbs Latvijā” paredzēto atbalstu, kas iekļauj arī mobilitātes jeb tā saukto pārcelšanās pabalstu, varētu saņemt 300 ģimenes.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+