Latvijā
Politika

Āboltiņa: nebūs tā, ka pirmdien aiziešu no Saeimas un trešdien aizbraukšu uz saulainu valsti 8

Foto – LETA

“Daži uzskata, ka es pirmdienā iziešu pa Saeimas durvīm un trešdienā aizbraukšu uz kādu saulainu valsti. Varu nomierināt šos cilvēkus – tādā veidā tas nevar notikt. Tieši tāpēc, visdrīzāk, mandāts tiks nolikts līdz šīs Saeimas beigām. Atgriezīšos darbā Ārlietu ministrijā, kurā kādu laiku strādāšu, lai saprastu, kas šobrīd notiek ārpolitikā,” Saeimas deputāte Solvita Āboltiņa (“Vienotība”) atklāja RīgaTV 24 raidījumā “Preses klubs”, komentējot aiziešanu no politikas un jau plānoto atgriešanos Ārlietu ministrijā vēstnieka amatā.

Āboltiņa raidījumā norādīja, ka vēstnieces amatu neiegūs uzreiz pēc aiziešanas no politikas, tāpēc plāno kādu laiku nostrādāt Ārlietu ministrijā. “Atgriezīšos darbā Ārlietu ministrijā, kurā kādu laiku strādāšu, lai saprastu, kas šobrīd notiek ārpolitikā un Ārlietu ministrijā, tīri tehniski dažādas lietas. Ja šīs procedūras būs iespējamas, tad varētu būt, ka arī dodos uz kādu valsti,” atklāja Saeimas deputāte.

Lai varētu šo procesu uzsākt pēc iespējas ātrāk, Āboltiņa plāno nolikt mandātu līdz šīs Saeimas beigām. “Daži uzskata, ka es pirmdienā iziešu pa Saeimas durvīm un trešdienā aizbraukšu uz kādu saulainu valsti. Varu nomierināt šos cilvēkus – tādā veidā tas nevar notikt. Tieši tāpēc, visdrīzāk, mandāts tiks nolikts līdz šīs Saeimas beigām,” raidījumā skaidroja Āboltiņa.

Komentējot baumas, ka viņa varētu tikt iecelta par vēstnieci Itālijā, Āboltiņa norādīja, ka tas vēl nav zināms un tas nav ne viņas, ne Ārlietu ministrijas lēmums: “Tas nav atkarīgs no kandidāta vēlmes vai no šīs valsts Ārlietu ministrijas jebkuras amatpersonas vēlmes. Tas ir saskaņošanas process starp valstīm, un parasti kandidāti netiek apspriesti publiski.”

Raidījuma viesis polittehnologs Jurģis Liepnieks Āboltiņas plānus vērtēja ciniski. “Visa tā shēma ar to vēstnieces amatu nebūs īpaši glīta. Pēkšņi tagad nevar nosēdēt līdz galam Saeimā, tāpēc ka bišķi vajag pastrādāt Ārlietu ministrijā, lai varētu kļūt pēc tam par vēstnieci, apiet 74 kadrus, diplomātus… Bet nu, katrs sitās un kuļās, kā māk. Nevar jau pārmest,” Saeimas deputātes plānus komentēja polittehnologs.

LA.lv