×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
22. augusts, 2017
Drukāt

Āboltiņa: nebūs tā, ka pirmdien aiziešu no Saeimas un trešdien aizbraukšu uz saulainu valsti (9)

Foto - LETAFoto - LETA

“Daži uzskata, ka es pirmdienā iziešu pa Saeimas durvīm un trešdienā aizbraukšu uz kādu saulainu valsti. Varu nomierināt šos cilvēkus – tādā veidā tas nevar notikt. Tieši tāpēc, visdrīzāk, mandāts tiks nolikts līdz šīs Saeimas beigām. Atgriezīšos darbā Ārlietu ministrijā, kurā kādu laiku strādāšu, lai saprastu, kas šobrīd notiek ārpolitikā,” Saeimas deputāte Solvita Āboltiņa (“Vienotība”) atklāja RīgaTV 24 raidījumā “Preses klubs”, komentējot aiziešanu no politikas un jau plānoto atgriešanos Ārlietu ministrijā vēstnieka amatā.

Āboltiņa raidījumā norādīja, ka vēstnieces amatu neiegūs uzreiz pēc aiziešanas no politikas, tāpēc plāno kādu laiku nostrādāt Ārlietu ministrijā. “Atgriezīšos darbā Ārlietu ministrijā, kurā kādu laiku strādāšu, lai saprastu, kas šobrīd notiek ārpolitikā un Ārlietu ministrijā, tīri tehniski dažādas lietas. Ja šīs procedūras būs iespējamas, tad varētu būt, ka arī dodos uz kādu valsti,” atklāja Saeimas deputāte.

Lai varētu šo procesu uzsākt pēc iespējas ātrāk, Āboltiņa plāno nolikt mandātu līdz šīs Saeimas beigām. “Daži uzskata, ka es pirmdienā iziešu pa Saeimas durvīm un trešdienā aizbraukšu uz kādu saulainu valsti. Varu nomierināt šos cilvēkus – tādā veidā tas nevar notikt. Tieši tāpēc, visdrīzāk, mandāts tiks nolikts līdz šīs Saeimas beigām,” raidījumā skaidroja Āboltiņa.

Komentējot baumas, ka viņa varētu tikt iecelta par vēstnieci Itālijā, Āboltiņa norādīja, ka tas vēl nav zināms un tas nav ne viņas, ne Ārlietu ministrijas lēmums: “Tas nav atkarīgs no kandidāta vēlmes vai no šīs valsts Ārlietu ministrijas jebkuras amatpersonas vēlmes. Tas ir saskaņošanas process starp valstīm, un parasti kandidāti netiek apspriesti publiski.”

Raidījuma viesis polittehnologs Jurģis Liepnieks Āboltiņas plānus vērtēja ciniski. “Visa tā shēma ar to vēstnieces amatu nebūs īpaši glīta. Pēkšņi tagad nevar nosēdēt līdz galam Saeimā, tāpēc ka bišķi vajag pastrādāt Ārlietu ministrijā, lai varētu kļūt pēc tam par vēstnieci, apiet 74 kadrus, diplomātus… Bet nu, katrs sitās un kuļās, kā māk. Nevar jau pārmest,” Saeimas deputātes plānus komentēja polittehnologs.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. iņai citu variantu nav kā vien novilkt līdz vēlēšanām un pie Rinkeviča pēc glābiņa.Viņu jau neviens vairāk neievēlēs Saeimā!

 2. Jā!!! Tas, ko Solvita teicami prot – ar 95% precizitāti izrēķināt savu interešu īstenošanas plānu!!!

 3. ……. kurā kādu laiku strādāšu, lai saprastu, kas šobrīd notiek ārpolitikā,…..
  Katrs izglītots pilsonis saprot gan iekšpolitiku, gan ārpolitiku. Šai personai vēl esot jāsaprot! Ja nesaprot, tad jāpaiet maliņā……….

 4. Skaidrs ka no viņas jau tik viegli vaļā netiks-noliks mandātu,tad pienākas kompensācija ,kādu trīs mēnešu atpūta veselības uzlabošanai ar pabalstu trīs deputātšu apmērā,tad nodejos ū-ū’-u deju sieviešu nīdējam un žvikts konsulātā iekša,tur jau kandidāti kuļturāļisi,rudo nekauņu palaidīs priekšā,tauta arī būs piemirsusi savu rižiju ,xitriju purniņu -viss štokos,nu toč-toč kā lācītim,paber pelnus uz galviņas un briseles kāpostos iekšā.Bet ja jau vienōtība kirdik-tad jau šai var klāties plāni-ka nesanāk kā vienmēr.

 5. Lai arī neesu Liepnieks fans, tad šoreiz ir ļoti trāpīgi, un saka ka Vienotība nav augstprātīga?!! Kārtējā shēma, tāpat kā tikšana valdībā… ja tā rāvās uz valdību ar Junkur puikas palīdzību, tad tak godam vajadzētu nostrādāt līdz galam… Var teikt ka Smiltēns dumpinieks, es uzskatu vīrs un vārds- ja Solvita gatavojas ātrāk iet prom, tad to frakcijas vadītājas zizli ar varēja jau laikus nodot… nē jāturas pie vismaz kaut kādas varas

 6. Brauc labāk pie saviem draugiem, uz Roģinu.

 7. Ko tu neteiksi,uzvedas kā Lembis-2.Es darīšo to,es darīšu šito.Vēl ir jautājums vai vispār Āboltiņa der neatkarīgas LV ĀM darbinieku statusā,jo strādāja sen tur konsulārajā nod.un tur bez VDK saskaņošanas nebija lemts darboties.Tapēc brīnos,ka viņa ir drošības komisijā un līdz ar to neticu ne SABam,ne DP,kur arī ir vecie VDK kadri vēl šodien.Izlasiet ģen.Johansona atmiņu grāmatu ne tikai par Godmani.
  Tantei laikam ir vēl kas “kārtojams”.

Draugiem Facebook Twitter Google+