×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
5. septembris, 2013
Drukāt

Āboltiņa neizslēdz iespējamo kandidēšanu ES komisāra amatam

LETALETA

Premjera priekšlikumu ieteikt mani Eiropas Savienības (ES) komisāra amatam uzskatu par lielu pagodinājumu, kategorisku “nē” nesaku, – LTV raidījumā “Rīta panorāma” sacīja Saeimas priekšsēdētāja un partijas “Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa.

 

Viņa gan piebilda, ka vēl neesot nominēta šim amatam, turklāt tas pašlaik neesot dienaskārtības jautājums.

Āboltiņa būtu gatava uzņemties šos pienākumus, lai gan tas prasītu korekcijas vairākās jomās, tostarp partijas vadībā un citās.

Jau ziņots, ka pašreizējais Latvijas pārstāvis – ES attīstības komisārs Andris Piebalgs paziņojis, ka trešo reizi komisāra amatā nonākt nevēlas, kas nozīmē, ka nākamgad pēc Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām Latvijai būs jāvirza jauns kandidāts.

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis izteicās, ka noteikti nevar izslēgt Āboltiņas kandidēšanu, bet šis lēmums tikšot pieņemts pēc EP vēlēšanām un konsultācijām ar tā priekšsēdētāju.

Premjers arī atzīmēja – ja agrāk politiķi bija gandrīz vai jāpierunā kandidēšanai uz EP deputātu amatiem, tad tagad gribētāju jau esot vairāk nekā nepieciešams.

Runājot par viņa paša minēšanu kā potenciālo Eiropas Komisijas vadītāju, Dombrovskis atzina, ka saistībā ar šīm runām savu kandidatūru “neesot noņēmis”, bet premjers nedomājot, ka šī varbūtība esot ļoti liela.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+