×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
20. maijs, 2015
Drukāt

Āboltiņa pēc tikšanās ar Vējoni atkārtoti apstiprina, ka frakcijai būs brīvais balsojums (6)

Foto: LETAFoto: LETA

Pēc Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Valsts prezidenta amata kandidāta Raimonda Vējoņa tikšanās ar “Vienotības” frakciju, tās vadītāja Solvita Āboltiņa trešdien žurnālistiem atkārtoti apstiprināja, ka frakcijai prezidenta vēlēšanās būs brīvais balsojums.

“”Vienotības” frakcija uzklausīja Vējoņa vīziju par steidzami darāmajiem darbiem. Varu atkārtoti apstiprināt, ka mums [“Vienotībai”] būs brīvais balsojums prezidenta vēlēšanās,” teica Āboltiņa.

Viņa norādīja, ka frakcijas tikšanās laikā ar Vējoni bija “ļoti pozitīva atmosfēra”.

“”Vienotībā” tiek ļoti augstu novērtēts Vējoņa līdzšinējais darbs aizsardzības ministra amatā, veicot šo pienākumu tik grūtā brīdī. Situācija koalīcijā ir tāda, kāda tā ir. Tomēr noskaņojums frakcijā bija tāds, ka liela daļa frakcijas deputātu atbalstīs Vējoni prezidenta vēlēšanās,” norādīja “Vienotības” līdere.

Viņa arī uzsvēra, ka ļoti augstu novērtē trīs Vējoņa minētās iniciatīvas – atjaunot stratēģiskās analīzes komisiju, atjaunot tiesību komisiju, kā arī ieceri Valsts prezidenta amatā konsultēties ar visām Saeimā ievēlētajām partijām, tostarp opozīcijas, ne tikai tajā laikā, kad tiek veidotas jaunas valdības.

“Šīs konsultācijas ir nepieciešamas, lai diskutētu ar prezidentu par dažādiem jautājumiem, kas varētu palīdzēt saliedēt sabiedrību,” sacīja Āboltiņa, piebilstot, ka “diemžēl esošais Valsts prezidents Andris Bērziņš šādas konsultācijas veica tikai, kad tika veidotas jaunas valdības”.

Savukārt Vējonis norādīja, ka viņš tiksies ar visām Saeimā pārstāvētajām partijām.

Uz jautājumu, vai viņš mēģinās pārliecināt citas partijas, piemēram, opozīcijā esošās, par atbalstu sev, Vējonis atbildēja, ka tām pašām būs jāizdara izvēle.

Jau vēstīts, ka līdz šim oficiāli pieteikti divi kandidāti – Sergejs Dolgopolovs no “Saskaņas” un Mārtiņš Bondars no Latvijas Reģionu apvienības.

No otrdienas sākās oficiāla Valsts prezidenta amata kandidātu izvirzīšana, kas ilgs līdz svētdienai, 24.maijam. Saeimas deputātiem kandidatūras jāiesniedz rakstveidā Saeimas prezidijam, bet kandidātam ar savu parakstu jāapliecina, ka viņš ir piekritis izvirzīšanai. Kandidatūru atbilstību likumam pārbaudīs Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija. Par kandidatūru noraidīšanu lems Saeima.

ZZS uz Valsts prezidenta amatu izvirzījusi aizsardzības ministru Raimondu Vējoni, kuram atbalstu paudusi arī koalīcijas vadošā partija “Vienotība”. Nacionālā apvienība prezidenta amatam izvirzīja juristu Egilu Levitu, aicinot viņu atbalstīt arī citu frakciju deputātus.

Balsojums par Valsts prezidentu plānots 3.jūnijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Cerams,ka daļa no “Vienotības” frakcijas brīvi nobalsos par Levitu!

 2. Āboltiņa ir dzejniece vai rakstniece?

 3. Āboltiņa cenšas atdarināt Vīķes-Freibergas frizūru?

 4. Solvita,bet KĀ tad citādi,ja ne brīvais balsojums demokrātiskā sabiedrībā?PSRS bija viens kandidāts un izvēles nekādas.”Pozitīva gaisotne”.Kā tas ir “gaisotne”no vārda “gaiss”?Nu neba sitīs pa purnu? BET KO !!!! ievērības cienīgu ,KO????,ir paveicis AM Vējonis? Dieva vārds neesmu NEKO dzirdējusi!Kapēc nedarat tos brīnumus zināmus tautai.”Tik sarežģītā situācijā”? Sarežģīta viņa ir Ukrainai,ne mums.Un ko ir darījis Vējonis lai šo situāciju padarītu “nesarežgītu”?Ja te ir NATO karavīri un pāris tanki,tad tur jau NAV Vējoņa nopelns,bet kopejā NATO stratēģija pret Krieviju.Netaisiet no mušas ziloni,Vējonis uz to pat nevelk !

 5. vai aboltiņā bija ievelēta Atbildēt

  vai pat aboltiņa tika ieveleta vai viiņai tika nopirktais kresls saeimā…. tadas lietas esmu lasijis avizes…
  vai kads zin patiesibu.

  • Ievēlēta jau nu netika, un tas puisis kaut kā tika kompensēts par savu domu straujo maiņu…Ja tās lietas sauktu tirgus vārdā tā vieta laikam tika pirkta…

Draugiem Facebook Twitter Google+