×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
3. marts, 2014
Drukāt

Āboltiņa piedāvās koalīcijai atlikt elektrības tirgus atvēršanu (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Saeimas priekšsēdētāja un “Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa šodien koalīcijas padomes sēdē aicinās partnerus vienoties par elektroenerģijas tirgus atvēršanas atlikšanu.

Āboltiņa aģentūrai LETA sacīja, ka šodien koalīcijas padomes sēdē izteiks priekšlikumu atlikt elektrības tirgus atvēršanu. Par šo jautājumu politiķe telefoniski jau runājusi ar citām amatpersonām, jo, ņemot vērā notikumus Ukrainā, nepieciešams darīt visu, lai Latvijas iekšpolitiskā situācija būtu stabila, kā arī jānovērš jebkādi provokāciju riski, skaidroja Āboltiņa.

Pēc viņas domām, tirgus atvēršana jāatliek līdz laikam, kad tiks piedāvāts skaidrs kompensāciju mehānisms, tajā iekļaujot arī mazo pensiju saņēmējus. Āboltiņai bija arī telefonsaruna ar ekonomikas ministru Vjačeslavu Dombrovski (RP), kurš arī uzskatot, ka varētu tikt radīts mehānisms, lai sniegtu atbalstu arī mazo pensiju saņēmējiem. “Vienotības” līdere uzskata, ka tirgus atvēršanu varētu atlikt uz pusgadu.

Vienlaikus nepieciešama diskusija ar “Latvenergo” vadību un Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas pārstāvjiem, lai arī tirgus atvēršanas atlikšana neietekmētu cenu celšanos, piebilst Āboltiņa.

Politiķe atzina, ka “Vienotībā” bijušas vairākas diskusijas par elektrības tirgus atvēršanu, bet viedokļi ir dažādi. Tomēr Āboltiņa uzskata, ka pašlaik valdības partneri varētu vienoties par šādu risinājumu, lai nedestabilizētu iekšpolitisko situāciju Latvijā.

Kā ziņots, Saeima ir pieņēmusi grozījumus Elektroenerģijas tirgus likumā, paredzot elektroenerģijas tirgus pilnīgu atvēršanu no 2014.gada 1.aprīļa. Ņemot vērā, ka elektroenerģijas sadārdzinājums mājsaimniecībām var būt pat aptuveni 40%, tika paredzēts izstrādāt kompensācijas mehānismu.

Latvijas Pensionāru federācija (LPF) 13.martā gatavojas protesta akcijām visā Latvijā, iebilstot pret valdības lēmumiem, kuri pasliktina Latvijas iedzīvotāju dzīves līmeni, tostarp arī elektroenerģijas tirgus atvēršanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kas tas par brīvo tirgu,ja tirgojas tikai elektrības pārpircēji? Kur skaties visapkārt tikai tirgus: darba tirgus,politiskais tirgus saeimā,nelegālā alkohola un cigarešu tirgus,atļauto narkotiku tirgus…

  2. Šinī situācijā vispareizākais lēmums būtu atlikt elektrības tirgus atvēršanu.

Draugiem Facebook Twitter Google+