×
Mobilā versija
+20.2°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
3. oktobris, 2013
Drukāt

Āboltiņa: RP un NA jāsaprot, ka politika nav smilšu kaste rotaļām

Aboltina3

Saeimas priekšsēdētāja “Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa, komentējot nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) un Reformu partijas (RP) bloķēšanos, aicina abus politiskos spēkus nomierināties un saprast, ka politika nav smilšu kaste, kurā spēlēties.

 

Āboltiņa aģentūrai LETA norādīja, ka RP iepriekš sarunās par nākamā gada budžetu spējusi panākt kompromisu, vienojoties par tās prioritātēm. Tāpēc arī turpmāk no šī politiskā spēka Āboltiņa cer sagaidīt konstruktīvu rīcību.

“Vienotības” līdere uzsvēra šī budžeta pieņemšanas nozīmi un vērtēja RP un nacionālās apvienības rīcību kā bērnišķīgu.

Politiķe arī piebilda, ka paredzētas politiskās konsultācija, kad tiks risināta šī situācijas, kas izveidojās, nacionālajai apvienībai nebalsojot par nākamā gada budžeta projekta nodošanu Saeimas komisijām.

Kā ziņots, VL-TB/LNNK un RP šodien vienojās, ka šī sasaukuma laikā abas partijas cieši sadarbosies koalīcijā, lai nepieļautu, ka kāds no šiem politiskajiem spēkiem tiek aizstāts ar Zaļo un zemnieku savienību (ZZS), liecina aģentūras LETA rīcībā esoša informācija.

Vienošanās paredz, – ja kāds no šiem politiskajiem spēkiem pametīs valdību, arī otrs partneris varētu rīkoties tāpat. Abām partijām šādi bloķējoties pret “Vienotību”, šī sasaukuma Saeimā nav iespējams izveidot jaunu valdību, nepiesaistot “Saskaņas centru”.

Jau vēstīts, ka VL-TB/LNNK šodien nepiedalījās balsojumā par nākamā gada valsts budžetu. Budžeta projekts gan tika nodots izskatīšanai komisijām ar opozīcijā esošās ZZS balsīm, taču notikušais vēlreiz apliecināja, ka valdošajā koalīcijā starp partijām valda dziļas domstarpības.

VL-TB/LNNK šādu lēmumu skaidroja, ka ar šādu rīcību protestē pret to, ka koalīcijā nav panākta vienošanās par termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanas Latvijā atcelšanu.

Savukārt valdības vadošais politiskais spēks “Vienotība” pēc “nacionāļu” lēmuma paziņoja, ka nākamnedēļ paredzēts sākt konsultācijas ar Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem. Kā pēc “Vienotības” frakcijas ārkārtas sēdes sacīja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V), šāda nacionālās apvienības rīcība ir koalīcijas līguma pārkāpums. “Esam nepatīkami pārsteigti par šo nacionālās apvienības balsojumu,” teica premjers, atzīstot, “ka tā ir problēma”.

“Vienotības” politiķis Jānis Reirs ir piedāvājis partijas biedriem paplašināt valdības koalīciju ar ZZS.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+