×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
18. septembris, 2013
Drukāt

Āboltiņa: Šadurskis paudis personīgo viedokli par pāreju skolās uz latviešu valodu (papildināts)

LETALETA

Kārlis Šadurskis par pāreju uz mācībām latviešu valodā vispārizglītojošās skolās no 2015.gada ir paudis savu personīgo nostāju, pavēstīja “Vienotības” preses sekretāre Laila Timrota.

 

Pie šī politiskā spēka vērsās Nacionālā apvienība (NA), lai viestu skaidrību, kāda ir “Vienotības” nostāja par pāreju uz mācībām latviešu valodā, ko apvienība cenšas panākt jau ilgāku laiku, bet koalīcijas partneru atbalsta tam nav bijis.

“Kārlis Šadurskis intervijā Latvijas Avīzei ir paudis savu personīgo viedokli. Par to viņš ir informējis partijas valdi un lūdzis rast iespēju šo ideju pārrunāt, lai noskaidrotu arī valdes un partijas viedokli,” apvienībai atbildējusi “Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa.

Timrota portālam “LA.lv” atturējās prognozēt, kad “Vienotības” vadība varētu formulēt savu nostāju šajā jautājumā, norādot, ka šobrīd politiskā spēka dienaskārtībā ir sociālās nevienlīdzības un nabadzības mazināšana, demogrāfijas jautājumu risināšana un atbalsts ģimenēm ar bērniem.

“Nozīmīga ir arī uzņēmējdarbības aktivitāšu veicināšana, lai mazinātu nabadzības un bezdarba riskus un ēnu ekonomikas īpatsvaru un veicinātu ekonomikas aktivitāti. Nevienlīdzības mazināšanai sabiedrībā būtiska arī kvalitatīvas veselības aprūpes pieejamības nodrošināšana neatkarīgi no ienākumu līmeņa. Prioritāšu vidū ir arī ceļu infrastruktūras uzlabošana,” norāda Timrota.

Vienlaikus viņa atzīst, ka pašreizējā mazākumtautību izglītības sistēma Latvijā darbojas labi un vidusskolas beidzēju latviešu valodas zināšanas ik gadu uzlabojas. “Problēma nav latviešu valodas prasme, bet gan lietošana, un risinājumi situācijas uzlabošanai visvairāk nepieciešami šajā jomā,” uzsver “Vienotības” pārstāve.

“Vienotības” pārstāvis Kārlis Šadurskis intervijā Latvijas Avīzei nesen pauda, ka atbalsta pakāpenisku pāreju uz mācībām latviski – no 2015.gada valsts skolās 1.klases mācās tikai latviski, no 2016. gada – jau 1. un 2. klases un tā tālāk.

NA līderis Raivis Dzintars trešdien Āboltiņai prasīja skaidrojumu atklātā vēstulē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+