×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
19. novembris, 2015
Drukāt

Āboltiņa uzskata, ka Mūrnieces runa 18.novembrī Saeimā bijusi spļāviens sejā (38)

Foto - LETAFoto - LETA

Saeimas deputāte Solvita Āboltiņa (no kreisās) un Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

Partijas “Vienotība” līdere un Saeimas Nacionālās drošības komisijas vadītāja Solvita Āboltiņa uzskata, ka Saeimas spīkeres Ināras Mūrnieces (NA) runa 18.novembrī Latvijas Republikas proklamēšanas 97.gadadienai veltītajā Saeimas svinīgajā sēdē bijusi spļāviens sejā.

Āboltiņa ceturtdien žurnālistiem sacīja, ka partijām bijusi saruna ar Mūrnieci bez žurnālistu klātbūtnes, kurā politiķi atklāti stāstījuši par to, ko vēlētos uzlabot sadarbībā ar Saeimas priekšsēdētāju, tomēr ieteikumus Mūrniece neesot ņēmusi vērā un savā 18.novembra uzrunā turpinājusi paust NA politiku.

“Mēs pretī saņēmām spļāvienu sejā, nevis sadarbības uzlabošanu,” komentējot Saeimas spīkeres 18.novembra runu, sacīja Āboltiņa.

Viņa turpināja, ka “tāda sajūta, ka Saeimas priekšsēdētājai nedod iespēju runāt Nacionālās apvienības reģionālajās sanāksmēs”.

Vaicāta, vai pastāv iespēja, ka Mūrniece varētu neieņemt parlamenta spīkeres amatu visus četrus gadus, Āboltiņa atbildēja, ka tas pašlaik neesot dienaskārtības jautājums, jo prioritāte ir nākamā gada valsts budžeta pieņemšana Saeimā.

Tomēr reizē politiķe atzina, ka reakcija no deputātiem nav bijusi pozitīva pēc Mūrnieces 18.novembra runas.

“Es varu būt subjektīva, bet ne velti ir valstis, kurās Saeimas priekšsēdētāji ir bezpartejiski. Ir jāatceras, ka Saeima ir demokrātiski ievēlēta institūcija,” viņas sacīja.

Āboltiņa atzīmēja, ka Saeimas spīkeram kā otrajai augstākajai valsts amatpersonai ir jābūt tam, kuram jānorobežojas no sevis pārstāvētā politiskā spēka idejām savās uzrunās visiem deputātiem, kā arī nedrīkst izrādīt savas personīgās antipātijas pret kādu no Saeimas locekļiem vai politiskajiem spēkiem.

Politiķe atzinīgi vērtēja arhibīskapa Jāņa Vanaga runu pausto 18.novembrī, sakot, ka tā bijusi īsta valsts vīra uzruna, pretēji meliem, kas izskanējuši no Saeimas tribīnes.

“Ja cilvēks runā par drošību rītā, vakarā, bet tad, kad Lielvārdē notiek mācības, lai izspēlētu amatpersonu rīcību konkrēta apdraudējuma gadījumā, pie Saeimas stāda tulpes, tad tās ir arī prioritātes. Ja cilvēks runā par to, ka Zemessardzei kaut kas pietrūkst, tad Zemessardzes vēstule stāv biroja vadītājai uz galda neatbildēta. Tas ir diezgan traģiski un diezgan skumji,” pauda Āboltiņa.

Jau vēstīts, ka Mūrniece 18.novembrī pauda, ka tauta aizstāvēs to, ko uzskata par vērtību un jādara viss, lai valsts cilvēku sirdīs būtu vērtība.

Saeimas priekšsēdētāja atgādināja, ka tautas augstākā pašorganizēšanās forma ir valsts un tā pastāv tik ilgi, kamēr tauta to vēlas. Viņa uzsvēra, ka ārēji uzbrukumi neiznīcina valstsgribu pat tad, ja valsts tiek okupēta vai cieš no laikmeta izaicinājumiem. Vienlaikus Mūrniece pauda gandarījumu, ka Latvija dzīvo patriotisma uzplūdu laikā, ko apliecina fakts, ka arvien vairāk cilvēku iestājas Zemessardzē.

Uzrunā Mūrniece pievērsās arī Latvijas iekšpolitikai.

“Gadās, ka valstis slimo. Gadās, ka valstis mirst. Un tas notiek no iekšpuses. Šķelšana – politiska, ekonomiska un etniska – novājina. Partiju iekšējā cīņa, politiskā klaunāde, savstarpēja izrēķināšanās nenes labumu tam, kas jūtas uzvarētājs. Tautai zūd uzticība politiķiem,” pauda parlamenta priekšsēdētāja.

Spīkere arī akcentēja demogrāfijas problēmas Latvijā, norādot, ka valsts ir demogrāfiskās krīzes priekšā. “Neesam pilnvērtīgi atrisinājuši uzdevumu – sniegt visaptverošu atbalsta programmu cilvēkiem, kas audzina bērnus. Demogrāfijas politika ir uz nākotni vērsta gudra politika,” viņa uzsvēra.

Pievienot komentāru

Komentāri (38)

 1. Man personīgi patika šī runa, izskanēja tiešām rūpes par Latviju. Paldies! Patika, ka tika norādīts arī uz iemesliem, kādēļ darbs varētu virzīties veiksmīgāk-ļoit saudzīgi pie tam.Paldies!
  Ja attiecīgs partijas to ir atbilstoši uztvērušas, ir cerība, ka darbs uzlabosies.VElu veiksmes!

 2. Man personīgi patika šī runa, izskanēja tiešām rūpes par Latviju. Paldies! Patika, ka tika norādīts arī uz iemesliem, kādēļ darbs varētu virzīties veiksmīgāk-ļoit saudzīgi pie tam.Paldies!
  Ja attiecīgs partijas to ir atbilstoši uztvērušas, ir cerība, ka darbs uzlabosies.VEju veiksmes!

 3. Āboltiņai ir seja ? Nedomāju !

 4. Sveicināta, Āboltiņas kundze! Jums tiešām vajadzētu nokaunēties! Vai tad nepietika (“nepieleca”) ar publisku izgāšanos, izmēdot pensionāru piketu? Jūs graujat “Vienotības” prestižu, kurš jau tā sarucis. Lūdzu, atjēdzaties!!!

 5. ĀBOLTIŅAS k-dze,vai Jums nav neērti,runāt par demokrātisku ievēlēšanu.pati atļāvāties no Junkera nopirkt mandātu, un pat tādā ceļa iekļūstot Saeimā vadat šo ‘PARTIJU’!?.Dabīgi, ka nav neērti, jo esat no “V”.Jums ir arī Zaķis u.c. melotāji tautai.Arī jūsu bēgļu reklāma nav tikai nekorekta, bet…! Man trūkst vārdu, un galvenais, gaidu ātrāku aiziešanu LC un TP pēdās.Vieglas smiltis “Vienotībai”!!!

 6. Liels paldies Mūrnieces k–ei par precīzu , atklātu un godīgu runu ! Āboltiņa ir galīgi nojūgusies, ausis svilst,kad viņa atver savu netīro, smirdīgo muti ! Dievs — atpestī Latviju no šīs nelietīgās būtnes !!!!!!!!!

 7. Saeimas priek-ja Mūrnieces kundze ir gudra politiķe. Atbalsts Mūrnieces kundzei! 18. novembra runa bija spīdoša. Āboltiņa šoreiz izblamējas, viņa iespļāva sev sejā!

 8. Spļāviens sejā visai valstij ir Āboltiņas atrašanās saeimā.

 9. es Āboltiņu saprotu ļooooti labi – atceros, kā jutos pēc, šķiet, 10. Saeimas vēlēšanām, pirms pusnakts, kad tikko tika paziņoti pirmie vēlēšanu rezultāti, Āboltiņa jau šķindināja šampanieša glāzes, acīs skatīdamas, ar Urbanoviču un slēdza jau līkopu ar Saskaņas centru! Es TO Vienotības spļāvienu man kā vēlētājai neaizmirsīšu nemūžam!

 10. Laikā,kad muslimu bari gatavi demokrātiski okupēt Latviju,solvitas ar inārām savstarpēji villojas.

 11. Naida kurinātājai mūrniecei novēlu lai vieglas… uz smaga…vāka

 12. Būšu pateicīgs kādam, kas man paskaidros, kā tulpu stādīšana ietekmē valsts drošību? Un pēc kāda principa, – plāna, būtu pareizi to darīt?

 13. La…!
  Es vienalga uzskatu, ka tas radījums ir sarkans gan tiešā, gan pārnestā nozīmē un neko nedrīkst pukstēt/apvainoties par spļaušanu sejā.
  Labāk sazvaniet honkongas jančuku un pārliecinaties – vai tiešām viņš ir TUR!

 14. boltiņai PURNĀ !!! (pēc viņas domām)

 15. Mūrnieces runa – tukša plekstēšana, kas paslīdēja gar ausīm nemanot.To atdzīvināja tikai aicinājums uz sarkano glāzi.
  Kuram interesē tās viņu samazgas vienam pret otru?

 16. un kā ar ūināšanu? Tas nebija spļāviens sejā pensionāriem?

 17. Vai kā tas spogulis nepatīk!!! Ko tur padarīsi, ka tur rādās tavs ar kanalizācijas smērvielām nosmērētais ģīmis Saeimā ielienot pa to cauruli un ne svinīgi par durvīm… Tā smaka uz mūžu…

 18. Kā tad, Āboltiņas spožāko uzstāšanos jau neviens vairs nekad nepārspēs… To mācīs retorikas un oratormākslas grāmatās, bet viņa pati var jau sākt rakstīt bestselleru “Kā ar vienu burta runu ātri kļūt slavenai”. Jo citādi jau vairs neviens šo caurkritušo dāmu neatcerēsies…

 19. pasas aboltinas atrasanas politika ir reals SPLAVIENS visai latvijas sabiedribai////PROM UN UZ NEATGRIESANOS/// VIENOTIBAS AGONIJAS LAIKS

 20. JUMS NAV KAUNA, ĀBOLTIŅA!!! IELĪDĀT KĀ ŽURKA SAEIMĀ UN TAGAD PĀRMETAT SAEIMAS PRIEKŠSĒDĒTĀJAI MŪRNIECEI!!? PALDIES MŪRNIECES KUNDZE PAR RUNU!!! BET JŪS, ĀBOLTIŅA, KURA TIK CINISKI IESPĻĀVĀT SEJĀS KURZEMES SARAKSTA VĒLĒTĀJIEM UN TIK PRASTI IELĪDĀT !2. SAEIMĀ, NOKAUNIETIES VIENREIZ PAR VISĀM REIZĒM PATI!!! NEKAUŅA TĀDA!!! PENSIONĀRU IZSMĒJĒJA!!! UN TĀDS CILVĒKS KAUT KO UZDROŠINĀS AIZRĀDĪT????????????????????????

 21. Mūrniece visu pareizi pateica. Taisnība acīs cērtas dažiem?

 22. Āboltiņa ir visnepopulārākā un apdauzīgākā politiķe kopš Zīgerista!!!!

 23. “Vienotības” gals tuvojas un Āboltiņa dzen tās zārkā pēdējās naglas.
  Nez, viņa to dara tīšām, vai arī ir tika tālu iegājusi savā pašas pasaulītē, ka pazaudējusi pēdējo saikni ar realitāti?

 24. … Mila Aboltina … neskatoties uz tik daudziem patriotiskiem izteicieniem … tomer, Vienotibas darbi paliek talu aizmugure NA pret DDD vajadzigai darbibai … !!!

  … Un turpinosa NA apzakasana, noliegsana un to ministru uzmesana … parada to ko mes jau sen apzinamies par Vienotibas gala merki … kas nav tik jauks, ne pienacigs … bet parasta nomenaklaturas aizstave !

 25. Mūrniece par politiķi nekļūs, nespēj no slinko NA smilšukastes izkāpt.

 26. Ah tad Āboltiņai šī Latvijas valsts jubilejas perfektā uzruna ir spļēviens vīstošajā erzacpolitiķes ģīmī?JAUKI !!!TĀTAD Mūrniece ir panākusi manis cerēto !!!KUR ir meli šai runā?Ka jūsu vadībā drošības institūcijas NESTRĀDĀ !!Latvijas labā?Jūs Solvita esat Vienotībā negodīgā ceļā novākusi no sava netīrā politceļa visus iespējamos konkurentus,citus uzpirkusi,citus iebaidījusi utt. Mūrnieces k-dze redz nepadodas jūsu psiholoģiskam spiedienam un šantāžai,Un kur vēl traģiskāk jūsu pašlepnumam kā sēdēt prasta deputāta beņķī!Jūs savas varaskāres dēļ ,veicot kļūdu pēc kļūdas,veiksmīgi iznīcinat Vienotību.Ne tikai Mūrniece,bet arī es un daudzi citi jums iespļautu ģīmī.Nožēlojami,ka jūs to nesaprotat!!
  Liels paldies Mūrniecei,jo viņas uzruna radīja prieku un lepnumu manā sirdī.IR taču vēl LATVIEŠI !!!Ceru,ka Solvita nesāks runāt krieviski arī Saeimā,kopā ar SC ko viņa sen jau gribŗja ieraut valdībā.Madāma kā kaķis u peli lūr uz Straujumu,kad nu to omi nograuzīs.
  Āboltiņa tas ir mans viedoklis / spļāviens/ jums sejā,lABI,KA la VĒL NECENZĒ.pALDIES !

 27. āboltiņai laiks būtu doties pie tirgus sievām…bet tad es laikam būšu avainojis tirgus sievietes

 28. citāts ” “Mēs pretī saņēmām spļāvienu sejā, nevis sadarbības uzlabošanu”
  Mēs spļāvienu saņēmām tad, kad Junkurs atteicās no mandāta un saeimā iekļuva Āboltiņa!!!

 29. pa saimas tualetes lodziņu ielīdusi ,pat augstu amatu ieņem,Solvita vēl nav apmierināta… .

Draugiem Facebook Twitter Google+