Latvijā
Politika

Āboltiņa: Veidot valdību bez Nacionālās apvienības nebūtu īsti prātīgi 14


Solvita Āboltiņa (no labās) un Saeimas priekšsēdētāja, NA pārstāve Ināra Mūrniece.
Solvita Āboltiņa (no labās) un Saeimas priekšsēdētāja, NA pārstāve Ināra Mūrniece.
Foto – LETA

Valdības veidošana bez Nacionālās apvienības nebūtu īsti prātīga rīcība, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja “Vienotības” līdere un premjera amata kandidāte Solvita Āboltiņa.

Āboltiņa arī uzsvēra, ka šobrīd ir svarīgi ievilkt elpu un izvērtēt politiķu dotos solījumus strādāt, kā arī īstenot vēlētājiem dotos solījumus. Āboltiņa norādīja, ka ultimātu un sarkano līniju vilkšana nav tas, ko sabiedrība sagaida no politiķiem. Patlaban Āboltiņai svarīgākais ir process, kas notiek “Vienotības” iekšienē. “Es ceru, ka sabiedrība izvērtēs nevis emocionālus paziņojumus, bet arī rezultātus,” teica Āboltiņa.

Runājot par Nacionālās apvienības (NA) nostāju, Āboltiņa norādīja, ka valdības veidošana bez NA nebūtu īsti prātīga rīcība. “NA ir spēcīgs politisks spēks, kas pārstāv sabiedrībā nepieciešamas un pieprasītas idejas,” teica Āboltiņa.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka “Vienotība” premjera amatam izvirzīs partijas līderi Solvitu Āboltiņu .

Par Āboltiņas kandidatūru vēl būs nepieciešams valdes un frakcijas balsojums.

Esošās koalīcijas partneris Nacionālā apvienība (NA) vairākkārt kategoriski paziņojuši, ka nepiedalīsies koalīcijā, kuras premjera amata kandidāts būtu “Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa . NA šādu vienbalsīgu lēmumu pieņēmuši partijas valdes un Saeimas frakcijas kopsēdē. Savukārt ZZS pavēstīja, ka nestrādās koalīcijā, kurā nebūs NA.

ZZS savu premjera amata kandidātu plāno paziņot 28.decembrī. Neoficiāli tiek minēts, ka ZZS premjera amatam varētu virzīt deputātu Māri Kučinski.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis, noslēdzot pirmās sarunas ar partijām par jaunās valdības veidošanu, sacīja, ka šobrīd starp Saeimā esošajiem politiskajiem spēkiem nav atbalsta kādam noteiktam koalīcijas modelim vai premjera amata kandidātam. Viņš izteica aicinājumu Saeimā pārstāvētajām partijām ne vēlāk kā līdz šā gada beigām “nākt ar savu redzējumu valstij būtisku jautājumu risināšanā, piedāvāt Ministru prezidenta kandidātus un iespējamos koalīcijas modeļus”.

LA.lv