×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
6. decembris, 2014
Drukāt

Āboltiņa: “Vienotība” vienmēr bijusi demokrātiska un atvērta (19)

Foto-LETAFoto-LETA

"Vienotības" līdere Solvita Āboltiņa.

“Vienotība” savā darbībā vienmēr bijusi demokrātiska un atvērta, tomēr jāuzmanās, lai iekšējās spēlēs ar demokrātiju demokrātijas pēc partija nezaudētu būtiskāko – tās vērtības un patiesības, kas liktas organizācijas pamatos, 6.decembrī kongresā, uzrunājot partijas biedrus, sacīja tās līdere Solvita Āboltiņa.

Politiķe uzsvēra, ka “Vienotība” nekad nav solījusi brīnumus – svētlaimīgu dzīvi visiem rīt uz pusdienlaiku. “Taču mēs no savas pieredzes zinām, ka ar neatlaidīgu darbu ir iespējams sasniegt cerēto – un tieši tādēļ mūs nevar tik viegli izsist no nospraustā ceļa,” akcentēja partijas vadītāja.

Viņa savā uzrunā cita starpā pievērsās arī pašvaldību, Eiropas Parlamenta un Saeimas vēlēšanu rezultātiem.

“Kā jūs zināt, priekšvēlēšanu laikā apjomīga šīs “Vienotībai” veltītās nomelnošanas kampaņas daļa bija veltīta tieši man personīgi ar mērķi radīt sabiedrībā par mani konkrētu labi apmaksātu sabiedrisko attiecību speciālistu izdomātu tēlu. Tādēļ vēlos izmantot iespēju un atvainoties ikvienam, pirmkārt, jau saviem partijas biedriem, kam bijis jātaisnojas vēlētāju priekšā par šiem pieņēmumiem,” sacīja Āboltiņa.

Viņa pauda, ka ikviena viņas darbība bijusi vērsta uz to, lai sasniegtu kopīgu rezultātu, lai netiktu mainīts Latvijas ģeopolitiskais kurss, lai tiktu saglabāta valsts izaugsme un sabiedrības labklājība. “Ar nožēlu man jāatzīst, ka šajā saspringtajā laikā ne vienmēr spēju panākt, ka publiskajā telpā tiek precīzi atspoguļots mans viedoklis vai rīcība. Tomēr es patiesi esmu centusies godprātīgi pildīt savus pienākumus,” pauda politiķe.

Viņa arī piebilda, ka šajās Saeimas vēlēšanās partijai nācās saskarties arī ar nopietnām savu biedru disciplīnas un morāles problēmām. “Tā nebija godīga rīcība pret saviem kolēģiem, kuri ticēja savu biedru godaprātam, tomēr galvenokārt rīcība, kas saistāma ar pārkāpumiem vēlēšanu procesā vai slepenībā rīkotām individuālām kampaņām, bija negodīga pret mūsu vēlētājiem,” norādīja Āboltiņa.

Viņa uzskata, ka šie notikumi vēl ilgi atstās rūgtu nosēdumu partijas iekšējā dzīvē. “Es patiesi esmu pārliecināta, ka 1918.gadā Latviju nedibināja, lai pēc deviņdesmit sešiem gadiem izrādītos, ka tās pilsoņu balsis var būt pērkamas un pārdodamas. Mūsu pienākums ir panākt, ka, stiprinot sabiedrības vērtību apziņu un izstrādājot likumu izmaiņas, šādas situācijas nebūtu iespējamas. Savukārt tiesībsargājošo iestāžu uzdevums ir profesionāli un objektīvi izmeklēt notikušo, lai sauktu pie atbildības konkrētus vainīgos,” sacīja Āboltiņa.

Viņa arī uzskata, ka “Vienotība” savā darbībā vienmēr bijusi demokrātiska un atvērta. “Spēja sarunāties un uzklausīt, izvērtēt un izdarīt secinājumus ļāvusi mums veidoties par mūsdienīgu, demokrātisku un eiropeisku partiju. Tomēr mums jāuzmanās, lai iekšējās spēlēs ar demokrātiju demokrātijas pēc mēs nezaudētu būtiskāko – tās vērtības un patiesības, kas liktas mūsu organizācijas pamatos, tos mērķus un uzdevumus, ko esam izvirzījuši mūsu valsts un sabiedrības nākotnei, tos panākumus, spēku un pieredzi, ko aizvadīto gadu gaitā esam guvuši,” uzsvēra politiķe.

“Atbildība par savu valsti, ticība saviem ideāliem, uzdrīkstēšanās, profesionalitāte un skaidra savu mērķu un vēlamo rezultātu apzināšanās ir stūrakmeņi, kas līdz ar dibināšanu likti “Vienotības” pamatos,” viņa sacīja.

“Mēs esam spēks, kurš politikā vērtē noturību, stingrību, sīkstu pārliecību par saviem ideāliem. Mēs redzam Latviju kā modernu Eiropas valsti, kuru mīl tās pilsoņi un kuru ciena ārzemēs. Mēs esam par gudru un ilgtspējīgu ekonomisko izaugsmi, par sociālo taisnīgumu, par Latviju kā lepnu, nacionālu valsti Eiropas demokrātiju saimē. Ar patriotismu mēs vispirms saprotam praktisku darbību un atbildību, nevis skaistus saukļus,” pauda partijas līdere.

Viņa arī uzskata, ka, sagaidot valsts simtgadi, “Vienotība” spēs kļūt par politisku spēku, kas nodrošinās Latvijas atrašanos attīstītāko un demokrātiskāko valstu saimē. “Tam nepieciešama drosme un ilgtermiņa domāšana. Es ticu, ka mums tāda ir, un mēs esam gatavi iekšējo pretrunu pārvarēšanai un jauniem panākumiem!” savu uzrunu noslēdza partijas vadītāja.

Uzrunā partijas priekšsēdētāja arī minēja būtiskākos “Vienotības” politikas mērķus un uzdevumus. Nopietna uzmanība jau tuvākajā laikā ir pievēršama sabiedrības saliedētībai, norādīja Āboltiņa, uzsverot, ka visu tautību, visu reliģiju un dažādu pārliecību cilvēkiem jājūtas piederīgiem demokrātiskai, nacionālai un eiropeiskai Latvijas valstij. Tādēļ partijai jāuzsāk realizēt izglītības politiku, kas līdzās cieņai pret mazākumtautībām stiprinātu arī valstisko apziņu un patriotismu.

Ne mazāk svarīga ir informatīvā telpa, norādīja “Vienotības” priekšsēdētāja. “Šodien mēs vairs nekādi nedrīkstam samierināties, ka daļa mūsu pilsoņu ikdienā dzīvo citas, nedraudzīgas valsts propagandas telpā. Jāturpina arī īstenot pasākumus, kas nodrošina mūsu cilvēku atgriešanos Latvijā,” uzsvēra Āboltiņa.

Partija “Vienotība” šodien pulcējas kārtējā kongresā, kurā tiek pārvēlēta partijas vadība. Kongresa sākumā savu dalību tajā bija reģistrējuši teju 500 biedri.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. nesaprotu ,par ko ļaudis te cepjas. kas tāds īpašs noticis? varbūt vienkārši- neveiksminieki izgāž savu žulti ,un neatkarīgi no tā,par ko raksts- ap-irsīs visus un visu …

 2. Šitie meli,divkosība!!Nomelnota bija arī Viņķele un pat ilgāk un niknāk par Āboltiņu,bet tika IEVĒLĒTA godīgi un tika Saeimā bez šantāžas.Nevajag Solvita,sevi iežēlināt.Pie tam,pat ikdienas sarunās gan internetā,gan masmēdijos,gan TV bija gana negatīvu viedokļu par jums,Jūs taču tik glupi ,lielummānijas apdvesti, nedomājat,ka esat tikai balta un pūkaina,nekritizējama kā Staļins.Vai jums nebija kauns Domes sēdē ļaut sevi slavināt visiem pieceļoties kājās kā Putina saietos? Vai jums nešķiet,ka kas par daudz,tas par traku!Jūs nejūtat,ka lielummānija spiežas pa visām vīlēm?Jau jūsu iekļūšana Saeimā negodīgā ceļā,MANI par godīgumu šajā jautājumā ,NEPĀRLIECINĀS ! UN NE TIKAI MANI !! Tieši jūs graujat Vienotību un tā rīkojoties,partijai ir īss mūžs.Atvainojos atkal LA,bet tas IR mans viedoklis!

 3. pat lasīt nesāku ,

 4. Skaisti dziedi lakstigala ar lapsas mēlīti

 5. Vienotība vienmēr ir bijusi atvērta zemiskai Latvijas izpārdošanas un deģenerēšanas politikai.

 6. Kamēr V būs pie varas grožiem, tikmēr drošā solī dosimies pretim pilnīgai un galīgai saplūšanai ar ES kodolu! Lai dzīvo kampēju, oligarhu un auseklīšu nesatricināmā savienība!! Urrā, kungi un dāmas, urrā!!!

 7. To p , vesti ar to jedinstvo ,sen vajadzēja novākt.,bet tautai patīk pederastiņi ,ieliktās omītes viņķelītes
  Lai dzīvo pensionāri un pārējie muļķīši kas viņus ievēlēja.

  • Nevajag apspļaudīt VISUS pensionārus, kas nebūt nevēlēja par vienotību. Kaut arī ne bez kļūdām, tomēr arbalstīju un atbalstīšu NA, kaut vai tāpēc, ka tur ir tāda spēcīga personība, kā Cilinskis – cilvēks ar mugurkaulu.

 8. Vienotība =izvirtības , pedarasijas , zagļu , blēžu , kangaru odžu midzenis .

 9. latvietis parastais Atbildēt

  kā var nesolit, jau gan bija repšes sauklis:)
  rižā melo ka ausis kust kā ventilatoti, bet nesarkst nemaz, labs rūdijums

 10. Un visdemokraatiskaakaa un atveertaakaa ir bijusi Aaboltina!

 11. Vīri pie teikšana! Atbildēt

  Ak sirdskaidrā maita! Nevar apmelot to, kas skaidri parādījis savu nelietīgo dabu. Jau ieraugot šitp ģīmi, ir skaidrs, ka nelietīgu un melīgu rīcību cilvēks. šitās dēļ vie ir vēlme aizbraukt no Latvijas, un vairs neko neredzēt un nedzirdēt par šitās maitas vadītās partijas nedemokrātismu. Man patiesi žēl to cilvēku, kuri sevi saistījuši ar jenotiem, bet tiek vienkārši izmantoti masai, tāpat kā to dara Sūd-raba. Ja vien nebūtu DOMBROVSKA drebošās lūpiņas pirms nokļūšanas Briselē, pilnīgi skaidri teiktu, ka vīri pie teikšanas, lai arī tagad saku, ka tas tomēr ir labākais sauklis. Nost to veceņu valdīšanu!

Draugiem Facebook Twitter Google+