Latvijā
Politika

Āboltiņa: “Vienotībai” nepietiek ar kritēriju “es viņu pazīstu kopš Valmieras laikiem” 5


Solvita Āboltiņa.
Solvita Āboltiņa.
Foto – LETA

Papildināta.

Nav pamata domāt, ka “Vienotība” mainīs savu viedokli par Ingas Koļegovas iecelšanu Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītājas amatā, Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” trešdien teica “Vienotības” Saeimas frakcijas vadītāja Solvita Āboltiņa.

Viņa uzsvēra, ka “Vienotībai” joprojām nav skaidri kritēriji, pēc kuriem tika izraudzīta kandidāte šim amatam un partiju satrauc arī jautājums par kandidāta reputāciju. Politiķe uzsvēra, ka izraugoties kandidātus šādam amatam, nedrīkst būt kritērijs “es viņu pazīstu kopš Valmieras laikiem”.

Tomēr Āboltiņa nedomā, ka strīdam par VID vadītāja amatu koalīcijā varētu būt tālākas sekas, bet vienlaikus arī uzskata, ka premjera Māra Kučinska (ZZS) retorika ir nopietna politiķa necienīga.

Āboltiņa intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” norādīja, ka viņu pārsteigusi otrdien izskanējušie valdības vadītāja izteikumi.

“[Tie] ir nopietna politiķa necienīgi un maldina sabiedrību. Arī manā rīcībā nav informācijas [par Koļegovas brāļa] aizturēto automašīnu. Pārmetumi [par “Vienotības” darbībām VID] ir absolūti nepamatoti – ne “Vienotība” ir tā, kas atlaida [bijušo VID ģenerāldirektori Ināru] Pētersoni, ne arī “Vienotība” mēģināja uzrunāt jaunu kandidātu,” teica Āboltiņa.

Saistītie raksti

“Vienotības” iebildumu dēļ valdība otrdien uz nedēļu atlika Valsts vides dienesta vadītājas Koļegovas apstiprināšanu VID ģenerāldirektora amatā. Balsojumā visi četri klātesošie “Vienotības” ministri balsoja pret Koļegovas apstiprināšanu, un saskaņā ar koalīcijas līgumu šādā gadījumā jautājuma izskatīšana ir jāatliek. Pēc diskusijām Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) pasludināja pārtraukumu sēdē.

Pēc sēdes atsākšanās premjers paziņoja, ka viņš nebūs tas, kuru var šantažēt, taču vienlaikus viņš arī nebūs tas, kurš pārkāps koalīcijas līgumu. Līdz ar to jautājuma izskatīšana uz nedēļu tika atlikta.

LA.lv