×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
21. janvāris, 2016
Drukāt

Āboltiņa: “Vienotības” prasības nav pārmērīgas; tieslietu stabilitāte Latvijā “aiz Krievijas un Tobago” (7)

Foto - LETAFoto - LETA

Partijas "Vienotība" līdere, Saeimas deputāte Solvita Āboltiņa

“Vienotības” prasības jaunās valdības atbildības jomu sadalījumā nav pārmērīgas, šādu viedokli šorīt LTV pauda “Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa.

Taujāta, vai “Vienotība” ir gatava kompromisiem, Āboltiņa tieši neatbildēja, sakot, ka partija grib dzirdēt premjera amata kandidāta piedāvājumu valdības turpmākajam darbam un argumentāciju tam.

Āboltiņa atgādināja, ka “Vienotībai” Laimdotas Straujumas (V) valdībā ir seši posteņi, jaunajā valdībā partija zaudēs premjera un finanšu ministru posteņus, savukārt proporcijas starp frakciju izmēriem Saeimā nemainās, tāpēc “Vienotība” neredzot pamatu mainīt proporciju arī valdībā un neuzskata prasības par pārmērīgām.

Lūgta skaidrot “Vienotības” “sarkanās līnijas” Tieslietu ministrijas jautājumā, Āboltiņa mīkstināja savu nostāju un apgalvoja, ka tā esot bijusi žurnālistu interpretācija. Pēc viņas vārdiem, ultimātu šajā Saeimā jau esot bijis gana daudz, bet tā politika veidota netiekot.

Politiķe uzsvēra, ka tieslietu stabilitātes indeksā Latvija esot 112.vietā aiz Krievijas un Tobago, kas liecina, ka tieslietu jomā viss nav kārtībā, un kas arī ir pamatā partijas viedoklim, ka nepieciešams mainīt šīs jomas pārraugus.

Uz norādi, ka “Vienotības” pārraudzītajā satiksmes jomā ir bijušas būtiskas problēmas, kas varētu nozīmēt, ka būtu nepieciešams mainīt tās pārraudzību, Āboltiņa izteicās, ka par šo jautājumu ir jādiskutē un jāmeklē risinājumi, kā šo jomu uzlabot. Āboltiņa nebija gatava paziņot, ka partija varētu būt gatava atteikties no šīs jomas, jo viņai nav tāda frakcijas mandāta, bet frakcijā liela daļa bija par to, ka “Vienotībai” ir jāpastāv uz satiksmes nozares pārvaldīšanu.

Āboltiņa, atbildot uz vairākiem jautājumiem par partijas pozīciju valdības veidošanas sarunās, uzsvēra, ka politika nevar tikt veidota televīzijas kameru priekšā, bet tā vietā partijām ir jārunā pie sarunu galda.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. nav ko nosodit Rasnacu galu gala vins nu tik ir sacis stradat ko tad parejie ir labu padarijusi saja valsti nekas nekust no vietas ir pagajusi 25 gadi vai kaut viena nozare ir sakartota protams ne vienigi ko ir iemacijusies bezgaligi muldet tur tiesam ir talants

  2. Pateicoties tieši Vienotības pūlēm,Latvija ir trešā nabadzīgākā ES valsts,vienīgā Eiropas Savienībā bez obligātās veselības apdrošināšanas,toties ar visā pasaulē pašu augstāko PVN likmi apbedīšanas un kremācijas pakalpojumiem,otru augstāko pasaulē PVN likmi ikdienas pārtikai un divreiz lielāku ministriju skaitu,nekā Eiropas bagātākajā valstī-Šveicē!

  3. Visvaldis Mucenieks Atbildēt

    Tieslietu ministriju tiešām varētu dot ‘Vienotībai’. Par ministru varētu likt Zaķi. Viņam tagad tiesu lietās liela pieredze.

  4. Interesanti būtu paskatīties uz vēlēšanu rezultātu, ja tiktu izsludinātas ārkārtas Saeimas vēlēšanas. Vienotībai vairāk par kādiem deputātu 10-11 krēsliem nespīdētu, un viennozīmīgi šoreiz Āboltiņas kundze pat caur Saeimas pagrabu tur netiktu iekšā. Ko tad Jūs tur dalītu?

Draugiem Facebook Twitter Google+