×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.4°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
9. oktobris, 2014
Drukāt

Āboltiņa: ziņas par “Vienotības” krīzi vai nāvi ir stipri pāragras (8)

Foto-LETAFoto-LETA

Solvita Āboltiņa.

Ziņas par “Vienotības” krīzi vai nāvi ir stipri pāragras, ceturtdien, komentējot izskanējušo informāciju par partijas iekšējām nesaskaņām, žurnālistiem sacīja “Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa.

“Ziņas par mūsu krīzi vai nāvi ir stipri pāragras,” viņa teica.

Āboltiņa norādīja, ka “ir lietas, par kurām nevis runā, bet kuras risina, un jebkura problēma ir risināma ar konkrētiem darbiem, ar konkrētām sarunām, konkrētiem cilvēkiem”. Viņa vērsa uzmanību, ka ir tikusi pāri arī daudz grūtākām situācijām, veidojot partiju “Vienotība”, kurā ir bijušas “trīs dažādas partijas un lieli strīdi”.

Par vairāku partijas jauno biedru priekšvēlēšanu aģitāciju, kurā viņi izmantojuši fotogrāfijas ar premjeri, kā arī viņas citātus, kuros it kā pausts pamudinājums balsot tieši par šiem kandidātiem, Āboltiņa sacīja, ka “Vienotība” to izskatīs, jo partijai bijušas noteiktas procedūras, kā tiek apstiprinātas priekšvēlēšanu reklāmas. “Partija tiks ar šo jautājumu galā,” viņa sacīja. “Vienotības” līdere atturējās komentēt, kādas varētu būt iespējamās sankcijas.

“Vienotības” līdere arī sacīja, ka nav apvainojusies par to, ka nav ievēlēta 12.Saeimā. “Es neesmu apvainojusies, politiķis nedrīkst apvainoties ne uz ko, politiķim ir jāstrādā,” viņa pauda. Āboltiņa arī atzina, ja partijas valde nebūtu paudusi uzticību partijas valdes priekšsēdētājas amatā, viņa būtu pieņēmusi “politiski atbildīgu lēmumu”.

Par nākotni pēc 12.Saeimas darbības sākšanās Āboltiņa teica: “Es esmu apsolījusi savai organizācijai par to padomāt, es svētdien sasaucu valdes sēdi, jautāju, vai ir nepieciešams sasaukt ārkārtas kongresu vai kādu citu rīcību, valde kategoriski noraidīja iespēju, ka būtu saucams ārkārtas kongress, ka es varētu atkāpties no partijas vadības amata.”

Savukārt, uz jautājumu, kādas ir viņas turpmākās ambīcijas politikā, Āboltiņa atbildēja, ka vēl esot “pārdomu procesā” un nekādi amati viņai neesot iedalīti.

Jau ziņots, ka Āboltiņa 12.Saeimas vēlēšanās Kurzemē palikusi tikai ceturtā, lai gan startēja ar pirmo numuru. Svētdien viņa sasauca “Vienotības” valdes ārkārtas sēdi, kurā partijas biedri viņai pauda nemainīgu atbalstu. Tomēr šonedēļ partijā sākušas valdīt nesaskaņas, liecina neoficiāla informācija.

Viļānu novada domes deputāta un “Vienotības” vietējās nodaļas vadītājas Juris Vidiņš vērsās Drošības policijā ar iesniegumu par iespējamo balsu pirkšanu Latgalē par labu “Vienotības” pārstāvim Dzintarim Zaķim, kā rezultātā Zaķis otrdien atkāpās no 11.Saeimas “Vienotības” frakcijas vadītāja amata. Vidiņš stāsta, ka piedāvātās naudas summas svārstījušās no 5 līdz 40 eiro. Savukārt partija “Saskaņa” apsver iespēju vēlēšanu rezultātus Latgalē apstrīdēt.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma norobežojas no vairāku “Vienotības” jauno deputātu priekšvēlēšanu aģitācijas, kurā viņi izmantojuši fotogrāfijas ar premjeri, kā arī viņas citātus, kuros it kā pausts pamudinājums balsot tieši par šiem kandidātiem. “Es norobežojos, jo es neesmu devusi šos atzinumus par viņu darbu,” viņa sacīja.

Viņa paskaidroja, ka avīzes ar priekšvēlēšanu aģitāciju, kurā pausts it kā viņas viņas viedoklis par nu jau 12.Saeimā ievēlētajiem deputātiem no ” Vienotības” saraksta, tostarp Vilni Ķirsi, Jāni Junkuru un Jāni Upenieku, pati nav redzējusi, bet par to spriests svētdien partijas valdes sēdē.

Uz jautājumu, kā vērtē šādu jauno deputātu rīcību, Straujuma atbildēja, ka “cilvēki acīmredzot izmanto dažādas iespējas, lai propagandētu sevi”. Savukārt atbildot, kā turpmāk “Vienotība” sastrādāsies Saeimas frakcijā, viņa teica, ka “ir jautājums, vai tikai tāpēc viņi iekļuva Saeimā”.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Aboltina ir paarliecinaata, ka viniem ir ietekme visaas drosiibas struktuuraas un ka Zaka balsu pirksana netiks pieraadiita un Vienotiiiba rullles taalaak. Vienotiiba ar savu lozungu, ka krievi naak pastraadaa ne vienu vien noziegumu, maldinot un biedeejot veeleetaajus, kas arii ir likuma paarkaapums, taapat kaa aicinaajums uz karu un cilveeku naidosana. Ja saados apstaaklos notiek veeleesanas vai taas var uzskatiit par legitiimaam?

  2. protams ka viņā teiks ka par agri, bet priekš viņās ir tieši laikā, viņa netika ievelēta un viņai vaiadzētu klusītiņam aiziet no politikas.

  3. JACER, KA VIENOTĪBA PĒC IESPEJAS ĀTRĀK AIZIES PA SKUJA TAKU.

  4. Lepno muižkundzi, visticamāk, deputātos neievēlēs vairs NEKAD, bet partijai, ja tās VERHUŠKA nealkst visādu kalvīšrepšiku likteņa, steidzami jātiek vaļā no pūdēta zaķa smakas …

    • A ko lai izdara, ja tas zaķis vienalga izskrien caur kājstarpi???

    • Un tas, ka Jums nepatīk lepni cilvēki, ir arguments? Cik daudz skaudības un nenovīdības valda sabiedrībā. Solvita Āboltiņa vienmēr ir bijusi lepna par valsti un tās cilvēkiem. Saturēt kopā deputātus, bijusi korekta un izturēta – vai tiešām to neviens no rējējiem nekad nav ievērojis? Latvijā nepatīk, ka valda sievietes. Tas arī viss. Varbūt vajag ievēlēt tādus hanana tipa ļaudis vai nokārtām, pazemīgām galvām… Kad beigsies šī nicinošā attieksme latviešu vidū. .. ja palūkojas pirmskara Latvijas foto, tur cilvēki stāv lepni un ticībā un pārliecībā par Latviju.

  5. Aboltinja shos vaardus ir paarnjeemusi no Mark Tvaina atbildas zu aviizes nepareizi zinju. Pareizi tas skan: Zinja par manu naavi ir stipri paarspiileeta!

  6. Lembergs ir atzinis — informācija par iespējamo balsu pirkšanu Latgalē var nopietni ietekmēt jaunās valdības veidošanas gaitu, jo rodas jautājums, vai Vienotībai ir morālas tiesības to veidot. „Un vai vispār visai Vienotības frakcijai nevajag nolikt deputāta mandātus, jo balsu pirkšana no politiķu puses ir vislielākais noziegums

Draugiem Facebook Twitter Google+