×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
23. aprīlis, 2015
Drukāt

Āboltiņai svarīgāk par prezidenta amatu ir palikt partijas vadībā un noturēt Straujumas valdību (7)

Foto: LETAFoto: LETA

“Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa skeptiski skatās uz savām iespējām kandidēt uz Valsts prezidenta amatu, jo par svarīgāku uzskata palikšanu partijas vadībā, lai tiktu noturēta Laimdotas Straujumas (V) vadītā valdība un partija attīstītos.

Kā šorīt LTV stāstīja Āboltiņa, “Vienotībai” pašlaik esot pieci prezidenta amata kandidāti – Eiropas Parlamenta deputāti Artis Pabriks, Sandra Kalniete un Inese Vaidere, Saeimas deputāts un bijušais diplomāts Ojārs Kalniņš un viņa.

No minētajiem Āboltiņas favorīts esot Pabriks, par kuru viņa aicinātu balsot arī partijas biedrus. Pēc politiķes vārdiem, partijai izvēloties savu Valsts prezidenta amata kandidātu, ir svarīgi izvērtēt potenciālo partneru atbalstu šim cilvēkam.

Āboltiņa atzina, ka publiskajā telpā no partiju puses izskan daudz un dažādi kandidāti prezidenta amatam, bet oficiālu koalīcijas partiju lēmumu šajā jautājumā neesot. Salīdzinoši visskaidrāk savu pozīciju ir paudusi nacionālā apvienība, taču arī tā par it kā izvirzīto kandidātu, juristu Egilu Levitu nav pieņēmusi nevienu oficiālu lēmumu.

“Vienotība” prezidenta amatam ir uzrunājusi arī eksprezidenti Vairu Vīķi-Freibergu, kuras atbilde bijusi tieši tāda, kāda tā izskanējusi publiskajā telpā – viņa par iespēju kandidēt esot gatava domāt tikai ārkārtas situācijā. Ābolitņa neesot ļoti droša, ka Vīķe-Freiberga piekristu kandidēt, tomēr šāda iespēja esot, jo viņa ar visu darbību esot parādījusi, ka valsts intereses stāda augstāk par savējām. Tomēr Āboltiņa uzskata, ka tā būtu Saeimas politiķu mazspēja, ja tie nespētu atrast citu labu kandidātu un ķertos pie pēdējā izmisuma varianta.

Āboltiņa atzina, ka diplomāta Māra Riekstiņa vārds bieži tiekot locīts prezidenta amata kontekstā, taču neviens nepiesakās viņu nominēt. Politiķe uzskata, ka Riekstiņam piemīt īpašības, kurām būtu jāpiemīt prezidentam.

Pēc politiķes vārdiem, šādas iekšējas diskusijas koalīcijā ir pilnīgi normālas. Koalīcijas partijām neesot citu iespēju, kā vien atrast kopsaucēju strīdīgos jautājumos, jo šī praktiski esot vienīgā reālā koalīcija šajā Saeimā, “ja mēs negribam apšaubīt šīs valsts ģeopolitiskās izvēles”.

Partijas meklējot prezidenta amata kandidātu, kas ne vien saprastu ārpolitikas norises, bet arī orientētos iekšpolitikā un izprastu prezidenta lomu varu konfliktu līdzsvarošanā, piemēram, prezidentam ir jāspēj iejaukties, ja Saeimā veidojas konflikti starp partijām, sacīja Āboltiņa.

Āboltiņa piebilda, ka “Vienotība” gaidīs kandidātus, kurus nosauks citas partijas un tad lems par savu nostāju. Viņas komandējumu dēļ lēmums esot sagaidāms 11.maijā.

Prezidenta amata kandidātus var pieteikt no 19.maija līdz 24.maijam, savukārt Saeimas sēde prezidenta ievēlēšanai ir jāsasauc laikā no 28.maija līdz 8.jūnijam.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Zilotiiba ieveeles aboliiti par prezidenti!!!!!

 2. dziivaas sausmas... Atbildēt

  Divas dziivas karikatuuras, bez kauns un bez goda -kaa tad jaanotur valdiiba, citaadi buus jaiet uz kuuti govis slaukt…..

 3. jo tauta Āboltiņu negrib jau sen, bet viņa iet pār līķiem, kā to sāka darītar Zatleru. Nu pašu negrib neviens, bet Vienotību pārvērtusi par Lemberga vēlmju piepildītāku partiju. Pilnīb degradējusies kā tautas vēlēta, neievēlēta, deputāte. Laiks prasties un dot vietu jaunie, gribošiem un VAROŠIEM!

 4. Noturēt,pretēji citām ES valstīm,regresīvo iedzīvotāju ienākuma nodokli ar pakāpenisku IIN samazināšanu sev pašiem un pasaulē otru augstāko PVN likmi pārtikai!

 5. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Citas meitas pūru dara,
  Es gulēju aizkrāsnī;
  Kad atjāja precinieki,
  Pirmā priekšā grozījos.
  Precat mani, ciema puiši,
  Es bij’ laba darbiniece:
  Trīs gadiņus vienu zeķi
  Kā līgot nolīgoju.

 6. Straujuma sākusi uzstāties krievu valodā – valsts ministru prezidente ignorē likumu, ka Latvijā valsts valoda ir latviešu valoda. Tāda valdība jāpatriec, nevis jāsaglabā. Levits Vienotībai neder. Kas Vienotība par latvisku partiju, ja atbalsta premjeri, kas veicina krievu valodas nostiprināšanu, laikā, kad šī valoda ir Putina kaujas ierocis.

 7. Āboltiņa, visticamāk, rausies uz Straujumas vietu

Draugiem Facebook Twitter Google+