×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
1. aprīlis, 2016
Drukāt

Āboltiņas piespēle Krievijas propagandai mulsina Latviju (24)

Ekrānšāviņš no kanāla "Rossija 1" pārraidesEkrānšāviņš no kanāla "Rossija 1" pārraides

Solvita Āboltiņa skaidro, ka Krievijas televīzijā izskanējušie apgalvojumi esot "interpretācija".

Kremļa propagandas metodes atspoguļojošā filma “Ģenerālplāns” esot “vienpusēja”, latviešu žurnālisti pie amatpersonām ierodoties “ar jau gatavu nostāju”, turpretim krievvalodīgie žurnālisti uzdodot jautājumus, “lai uzzinātu intervējamā viedokli”.

Šie apgalvojumi nepieder kādam no apšaubāmajiem vietējiem prokrieviskajiem aktīvistiem, bet gan bijušajai Saeimas priekšsēdētājai Solvitai Āboltiņai (“Vienotība”), kura pašlaik parlamentā vada Nacionālās drošības komisiju. Šādus spriedumus amatpersona izteikusi Krievijas valsts televīzijas kanāla “Rossija 1” raidījumā “Speciālkorespondents”, kas bija veltīts tēmai “Informācijas karš pret Krieviju”.

Jautājums, kādēļ pieredzējusi politiķe, kas ikdienā strādā ar nacionālās drošības problēmām, hibrīdkaru un tamlīdzīgiem jautājumiem, pēkšņi sākusi liet ūdeni uz Kremļa propagandas dzirnavām, diemžēl paliek neatbildēts. Viņa pati par šo tēmu bija nerunīga, vien atbildēja, ka Krievijas televīzijā izskanējušie apgalvojumi esot “interpretācija”.

Režisora Jura Pakalniņa filma “Ģenerālplāns” ir Latvijas, Lietuvas un Igaunijas filmu studiju kopražojums. Tās veidotāji saka, ka filma “parāda Kremļa izmantotos paņēmienus, nodemonstrē, kā darbojas Krievijas propagandas mašinērija, un atklāj, ka viens un tas pats darbības plāns tiek pārbaudīts un likts lietā vairākās Eiropas valstīs”. 5. aprīlī šo filmu rādīs Latvijas Televīzija.

Minētajā Krievijas televīzijas 30. marta raidījumā Āboltiņas izteikumi bija samontēti tā, ka tie izskanēja kā atbalsts raidījuma autoru kritikai pret “Ģenerālplānu”.

Nav saprotamas Solvitas Āboltiņas pārvērtības, filmas pirmizrādē veltot atzinīgus vārdus dokumentālās filmas “Ģenerālplāns” veidotājiem, bet jau mirkli vēlāk, satiekot Krievijas televīziju, kritizējot gan tos, gan Latvijas žurnālistus kā tādus, aģentūrai LETA atzinusi Latvijas Žurnālistu asociācijas valdes priekšsēdētāja un filmas scenārija autore Sanita Jemberga. “Visi varoņi, kas ir filmā, ir intervēti, un viņiem ir dota iespēja izteikties, aicinājām uz intervijām “Russia Today” un visu fondu vadības. Nu ja nenāk, tad nenāk,” turpināja Jemberga. “Līdz ar to nav skaidrs, ko viņa domā ar to, ka nav otras puses viedokļa, jo no žurnālistikas puses viss ir izdarīts.” Tikmēr runājot par pārmetumiem Latvijas žurnālistiem, Jemberga sacīja, ka to, ka Latvijas žurnālisti nāk uz interviju ar gataviem priekšstatiem, sauc par sagatavošanos intervijai: “Cilvēks izpēta situāciju, nevis atnāk paturēt mikrofonu un ļauj kādam runāt no sērijas – kā jūs jūtaties un ko domājat.”

“Visbeidzot Āboltiņa ir Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja, kas Krievijas valdības propagandas kanālā apsūdz mūsu žurnālistus. Ko es varu par to domāt pieklājīgiem vārdiem?” jautā Jemberga.

Āboltiņas izteikumi izraisījuši dzīvu diskusiju arī “twitter.com” lietotāju vidū. Sabiedrisko attiecību jomas darbinieks Gints Knoks vaicā: “Vai Āboltiņa jau atkāpusies no Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētājas amata?”, bet Saeimas deputāte Lolita Čigāne (“Vienotība”) raksta: “Sāp sirds, kad politiķis, kas sevi pozicionē kā pieredzējušu, tik stulbi iekrīt.”

Pievienot komentāru

Komentāri (24)

 1. Solvitai visu nosaka tikai personīgās ambīcijas, ne Latvijas liktenis.

 2. Varbūt viņa nemaz tik gudra nav, ja tik stulbi iekrīt? Ja nu tā gudrība ir tikai mūsu iztēles auglis? Līdz šim taču viņas slikto darbiņu saraksts nav mazs. Zvaigznes taču arī dziest.

 3. Vispār jau viņu no saemas izmeta.

 4. Kādus ievelējat, tādi valda. Domā pirms papīru urnā mest.

 5. vai tad kur citur valsts ietekmigas personas runa savu bijusho kaklakungu-okupantu valodaa,atbildot uz to pashu okupantu zhurnaljugu provokatiiviem jautaajumiem?

 6. Āboltiņai būtu jāatkāpjās!

 7. Ceru,ka neviens nav aizmirsis,ka tieši Āboltiņa bija pirmā,kas 11.Saeimā aicināja SC raut iekšā valdībā !Vienotību tante sagrāva,nu meklē nišu kā atkal tikt Saeimā pēc šīs Saeimas.

 8. Nelaiķis A.Grūtups jau sen teica ka aboltiņai ir cāļa smadzenes galvā … ūūūūū…..

 9. VIŅA JAU SEN PIESPĒLĒ KRIEVIJAI!!!! KĀPĒC JĀMULST??? NE VELTI TĀ LAUŽAS ATPAKAĻ UN NU SKAIDRI REDZAM, K Ā D Ē Ļ…!? NOŽĒLOJAMS CILVĒKS!!! REDZAM ARĪ VIŅAS ”SAIMNIEKS”…..jautājumu vairs nav!??

 10. Ir versija ari, ka Aboltiņa ir tik ļoti tīraru māte, ka apmeram: ja mani neatzīs Latvijai esot Rietumu daļai, tad propadji vsjo propadom un atdosimies Krievijai. Varbūt krievi MANI novērtēs.
  Diemžel šķiet, ka tieši tik slimas ir viņas ambicijas.

  No sādiem cilvēkiem ir jātiek vaļā.
  Bet varbut mēs kaut ko kapitāli nezinam??? Katrā gadijumā viss izskatās ļoti jocīgi. viens cilvēks tik pārspīlēts Briselei līdējs, TUA bīdītājs un kremlim nedomā ko runātajs

 11. Man tā vien jau sen gribētos viņai pajautāt ,vai maz sazagusies, ka nav naudas ,nopirkt pakalpojumu ,lai taču nav tās salipušās skropstas, ja pati nemāk nokrāsot ,man tas būtu piedodams ,bet partijas līderei FFFFūūūū

 12. Rudā visu pateica pareizi, tikai tāda vaļsirdība pret pārstāvjiem no valsts, ar kuru esam karastāvoklī (hibrīdkara, bet tomēr), nav pieļaujama. Ož pēc tribunāla.

 13. Zināma taisnība Āboltiņai ir – viņu kā politiķi noraka žurnālisti, daži no tiem ir tikpat nekaunīgi kā Krievijas kremļa žurnālisti.

 14. Interesanti gan… Laikam jau Čigāne zinājusi Āboltiņas viedokli visu laiku, vienīgi tagad šī cīņu biedre “iekrita”. Nez kad Čigāne pati iekritīs? Atliek vien secināt, ka (tāpat kā pret Sudrabu) Kremlim ir ar ko santažēt Āboltiņu un iespejams jau arī Čigani…

 15. Nabaga Lolita Čigāne. Šitā vilties savā elkā Āboltiņā. Lai gan nekas dīvains jau tur nav, ja ņem vērā, ka padomju laikā viņa bija aktīva komjaunatnes un partijas darbone. Var mainīt mēteli, bet ne savas domas un pārliecību. Un es jau nu šai bijušajai(?) komunistei un nu valsts nacionālās drošības komisijas (!) vadītajai gan neticu. Kur ir garantija, ka viņa saviem bijušajiem “kolēģiem” nonodod klasificētu informāciju.

 16. .., vācies vienreiz prom no Vienotības!

 17. “kad Saimnieks liek runāt, tad jārunā”
  Jeb, kādu maizi ēd, tādu dziesmu dzied….

 18. Žurnalistus jau nedrīkst aizskart. Tie nepiedos. Atcerēsimies ko Hemingveis par tiem ir teicis. Ak tu šausmas, citā kanālā atļāvusies pakritizēt mūsu ceturto varu. Nav žurnalistu uzdevums mācīt politiķus – kur un kā un ko teikt.

  • Jā viņa tā ir darījusi, tad zinakāpēc. Ne jau katram kolonistam ir pa prātam saprast profesionālu politiķu gājienus,

 19. Paņēm no viena teikuma pirmo daļu no otrā – otro un iegūst to ko vajag! Tā, papiemēru, krievs ir samontējis gabalus no Džona Keri runas sakara ar teroraktu Belgijā. Iznāca “Tagad es labāk saprotu Putinu!”.
  Domāju ka tā ambrāža apkārt Aboltiņai ne jau matu krāsas dēļ. Vienotība un personīgi Aboltiņa stingri turās pie Latvijas rietumu izvēles un neskrien uz Maskavu bučot heilīgo roku, tā kā tas griēķu citrons, proti, tiko uzverējis vēlēšanās uzreiz otrā dienā Maskavā. Sakarā arī tie, kas “nevar dzīvot” bez krievu haļavas zaudējuši pacietību un pārgājuši uzbrukumā. Par nožēlu arī Vienotība pate labi oiepalīdz viņiem ar saviem fēleriem. Tā patās arī pret Vējoni krievu propaganda izturās daudz vēsāk, nekā sākumā uzņēma viņa nākšanu jo Vējonis ir skaidri devis saprast kādas intereses sargās. Tā kā gaidam nākošās dubļu masas arī prezidenta virzienā. Mūsu vadošām partijām jākļūst gudrākam par saviem oponentiem – jāiemācās darboties preventīvi!

 20. Es nedomāju, ka Solvita ir diversante. Viņai vienkārši putniņi galvā.

  • Kaštankas politkarjeras priedē dzenis jau izkalis krusta zīmi . Tas par putniem .
   Diversante – nez vai … Var būt *viegli apjāta* ? Var arī jautājumu uzdot ar *zemtekstu* .
   *Cik zirņu saiet 200 gramīgā glāzē ?*-
   *Zirņi paši glāzē neiet !*
   Šitā var dajebkuru izčakarēt , ja māk tai lietai pieiet techniski . Un Ķīseļa propagandoni ir labi apmācīti .
   Bet Kaštanku tas neattaisno – pati laba demagoģe !

 21. kad Saimnieks liek runāt, tad jārunā? Un tāda vada Saeimas drošibas komisiju? Jā tāda Latvijai tā drošiba, tad taisnība Žirinovskim – tur viss nopirkts vai sapuvis…

Draugiem Facebook Twitter Google+