Foto – LETA

Ābolu-brūkleņu vīns 0

“Šogad pirmo reizi gatavoju ābolu-brūkleņu vīnu, izmantojot 15 l ābolu sulas un 2 kg svaigu brūkleņu, sauso raugu “Winkwik” un 2 kg cukura. Nepieciešamo cukura daudzumu noteicu ar hidrometra palīdzību. Vīnu iepildīju 20 l pudelē, tas pēc 2 dienām sāka burbuļot. Pudele atrodas telpā, kur temperatūra no +17 līdz +19 grādiem.

Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 18
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins
Lasīt citas ziņas

Pēc divām nedēļām burbuļošana apstājās. Lai to atjaunotu, pievienoju 250 g cukura, ko izšķīdināju 1 litrā līdz 30 °C uzkarsēta vīna. Gaidu, vai atsāksies burbuļošana. Gribu uzzināt, kāpēc apstājās rūgšanas process? Ko darīt, ja pēc šīm darbībām burbuļošana neatsākas?” 
I. Pilege

 

 

Vīns jau norūdzis, ar Winkwik raugu tas vairs neburbuļos.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tipiskai ābolu sulai dabisko cukuru pietiek aptuveni 6 – 8 alkohola tilpuma procentu noraudzēšanai. Lai vīns būtu stabils, vēl jāpievieno cukurs – katram sulas litram papildus vajadzētu aptuveni 80 – 100 g cukura (tad varēs sasniegt vismaz 10 – 12 grādus).

Ja izmantoti 15 litri ābolu sulas, vajadzēja ne vairāk kā 1,2 – 1,5 kg cukura, lai iegūtu sauso vīnu. Pārējais cukurs kopā ar vājā tipa vīna raugu veidotu atlikumu un attiecīgi saldāku vīna garšu, bet ar stiprā tipa raugu vīns iegūtu vēl mazliet augstāku alkohola līmeni un viss izrūgtu līdz galam. Šim vīnam cukura bija pietiekami.

Brūklenes ir ogas, kuras satur dabiskos konservantus – galvenokārt benzoskābi, kas bremzē vai pat pilnīgi aptur vājāku raugu darbību, tādēļ dzērienam ar brūkleņu piedevu ir jāizmanto stiprie raugi (piemēram, K1 vai EC-1118).

Lai vīnam būtu iespējami spēcīgāks brūkleņu aromāts, vēlams būtu raudzēt lēnāk, dodot laiku brūklenēm iespējami ilgāk izpeldēties ābolu sulā. To panāk, novietojot pudeli nevis istabas temperatūrā, bet gan vēsumā – zemākā par +10 °C.

Konkrētajā gadījumā ir divi varianti.

1. Ja garša apmierina, jau esošo var nodzidrināt un izlietot kā deserta vīnu.

2. Vīnam var pievienot agresīvāku raugu un papildus barības vielas (analoģiski kā gadījumā ar aveņu vīnu). Pudelei uzliek hidroslēdzi, novieto vēsā pagrabā līdz pavasarim. Cukuru vairāk pievienot nevajag. Uz burbuļošanu daudz neskatās, jo lielā vēsumā process notiek lēni, ogļskābā gāze izdalās samērā maz. Vīns būs gatavs, kad virskārta kļūs dzidrāka un brūklenes sāks grimt. Tad vīnu nolej no rauga un ogu biezumiem un pudeli vēl mazliet patur vēsumā, kamēr nodzidrināšanās ir pilnīga.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.