×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
1. jūnijs, 2015
Drukāt

Ābolu mizotājs. Kur tādu nopirkt?

Foto - Aija GeidaFoto - Aija Geida

“Žurnālā “Praktiskais Latvietis” bija raksts par ābolu mizotāju. Kur to var nopirkt?” MALDA

Ja neskaita profesionālos ābolu, bumbieru un kartupeļu mizotājus, kas maksā vairāk par 1000 eiro, veikalos Latvijā pieejami divu veidu mizotāji mājsaimniecībām.

Ābolu mizotāju Handy veikalā “Rito” var iegādāties par 18,07 eiro. Tas izgatavots no plastmasas un tiks galā tikai ar apaļiem, vienādiem āboliem, kam serde ir tieši centrā. Kartupeļiem un citiem cietākiem dārzeņiem ierīce nav paredzēta. Arī šķēlītēs ābolus nesagriež.

Ābolu mizotājs Westmarko izgatavots no nerūsējoša tērauda, tāpēc ir izturīgāks, turklāt veic vairākas funkcijas vienlaikus – mizo, izņem serdes un sagriež šķēlēs dažu sekunžu laikā. Ierīcei ir regulējami nerūsējošā tērauda asmeņi, kas ļauj izvēlēties mizu biezumu. Tas aprīkots ar atsperes mehānismu, tāpēc var izmantot arī neregulāras formas ābolus. Paredzēts ne tikai āboliem un bumbieriem, bet arī kartupeļiem un kāļiem. Latvijas veikalos (piemēram, “Mūsu trauki”, “Reform”, “Al­shop”) mizotājs maksā aptuveni 28 eiro, bet interneta vietnē www.ebay.co.uk kopā ar sūtīšanas izmaksām tas pieejams par 10 eiro. Sludinājumu serverī www.ss.lv šādu mizotāju piedāvā par 15 eiro.

Jāņem vērā, ka mizotāju var izmantot tikai cietiem dārzeņiem un augļiem. Nogatavojušos ābolu vai bumbieri ar mīkstu iekšējo struktūru nomizot neizdosies. Tāpat šim nolūkam der tikai puszaļi tomāti un kraukšķīgi gurķi. Ja dārzenis vai auglis ir mīksts, dakšiņa, uz kuras tas uzdurts, mizošanas laikā nespēj to noturēt stingrā pozīcijā, tāpēc nevar nomizot.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+