Sports
Hokejs

Abpusēji izdevīgs darījums. Kā Ankipāns nocopēja metošo kanādieti Majoni0

foto: “Dinamo”

Pēc sarunas ar Ģirtu Ankipānu guvu pārliecību, ka Rīga ir pareizā izvēle – tā pievienošanos Rīgas “Dinamo” skaidro 27 gadus vecais kanādiešu hokejists Metjū Majone.

Majone pagājušajā sezonā kļuva par Somijas līgas rezultatīvāko aizsargu, gadu pirms tam bija Slovākijas čempiones “Banska Bystrica” naskākais punktu vācējs. Šādus ziemeļamerikāņus, kas sevi jau pierādījuši Eiropā, parasti pārtver turīgākas komandas. Tiesa, NHL viņš nav draftēts un viņpus okeānam netika augstāk par ECHL jeb trešo spēcīgāko līgu.

“Bija vairākas labas sarunas ar Ģirtu. Sakontaktējos ar dažiem spēlētājiem, kas iepriekš pārstāvējuši “Dinamo”, tostarp Brendonu Makmilanu un dzirdēju tikai labas lietas gan par pilsētu, gan komandu un spēlētājiem,” teic Majone. “Bija arī citas opcijas, taču svarīgi bija tas, ko dzirdēju no Ģirta, viņš vēlas izveidot labu komandu un redz man tajā lomu. Nebaidījos no tā, ka Rīga pēdējos trīs gadus nav spēlējusi izslēgšanas spēlēs. Vienmēr jābūt pagrieziena punktam un es domāju, ka šis kolektīvs var to panākt. Vēlamies uzvarēt katrā spēlē un iekļūt izslēgšanas spēlēs.”

“Tas ir abpusēji izdevīgi – viņam iespēja pie mums dabūt ledus laiku, Rīgā ir labi apstākļi, integrēšanās KHL caur mūsu pilsētu ir vieglāka. Tas bija mūsu kopsaucējs, tāpat kā ar Linusu Videlu un Kevinu Klarku, kuri arī ir diezgan pieprasīti hokejisti,” norāda Rīgas “Dinamo” galvenais treneris un ģenerālmenedžeris Ģirts Ankipāns.

Saistītie raksti

Majone atzīst, ka nometne Liepājā bijusi ļoti grūta: “Sāku gatavoties jau laicīgi Toronto, taču varu atzīt, ka nometne Liepājā bija grūtāka nekā iepriekšējās vasarās Somijā vai Slovākijā. Bet es biju ko tādu gaidījis, jo tas ir KHL līmenis. Pārsteidza tas, ka strādājām piecas reizes dienā – ne tikai pie fiziskās sagatavotības, bet arī mentālās. Tas ir pozitīvi, jo mēs gribam būt laba komanda.”

Pirmajā pārbaudes spēlē “Dinamo” pirmdien pēcspēles metienos pārspēja Krievijas Augstākās līgas komandu Ņeftekamskas “Toros” (3:3, 4:1). “Pirmā spēle bija lielos vilcienos laba. Protams, ir daudz lietu, pie kurām mums jāturpina strādāt, bet atkal varam spēlēt hokeju un tas ir aizraujoši. Treneri pārtraukumos saka, kas ir jāpamaina, bet galvenais vēstījums bija strādāt laukumā,” teic Metjū Majone.

Svētdien rīdzinieki uzsāks pārbaudes turnīru Ņižņijnovgorodā.

LA.lv