Laukos
Mežsaimniecība

Latvijas zaļākās klases – Rēzeknē, Blīdenē un Mežvidos0

Akciju sabiedrības “Lavijas Finieris” rīkotajā konkursā “Zaļā klase” šogad uzvarēja un 750 eiro vērto balvu klases labiekārtošanai ieguva Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas komanda. Otrajā vietā ierindojās Blīdenes pamatskola, bet trešajā – Mežvidu pamatskola.

Konkursa “Zaļā klase” fināls 4. un 5. jūlijā, kā parasti, notika pie jūras, Engures pagasta kempingā “Abragciems”, kas jau trešo gadu pēc kārtas atzīta par vietu, kurā ir pati tīrākā pludmale valstī. Atbilstoši nolikumam konkursā iespējams piedalīties pamatskolas vecuma jauniešiem no visas Latvijas, kuri sagatavojuši un iesnieguši uzdotos mājas darbus. Taču finālā iekļūst 16 labākās komandas, tostarp pa vienai arī no Lietuvas un Igaunijas. Konkursa noslēgumā piedalās 160 jaunieši, kuri divas dienas radošās aktivitātēs un sacensībās pavada pie jūras Abragciemā, kur par tiem rūpējas kempinga īpašnieki.

Šogad konkursa tēma bija “Lielā simtgade” un skolēni tika aicināti izpētīt, kas vieno četras valstis: Latviju, Lietuvu, Igauniju un Somiju. Savos mājas darbos skolēni rakstīja, ka tā ir ne tikai līdzīgā vēsture, tajā skaitā pirms simt gadiem gandrīz vienlaikus iegūtā neatkarība, bet arī meža apsaimniekošanas tradīcijas. Patiesībā tieši mežs ir bijis viens no stūrakmeņiem šo valstu neatkarības stiprināšanā, un arī šobrīd visu četru valstu tautsaimniecībā ļoti būtiska ir māka, ilgtspējīgi apsaimniekojot mežu, iegūt vērtīgus resursus. Savu artavu šīs vērtības veidošanā iegulda arī “Latvijas Finieris”. Katru vasaru uzņēmums savā kempingā Abragciemā rīko arī atpūtas nometnes bērniem ar īpašām vajadzībām. Par iespēju pabūt pie jūras bērni ir tik priecīgi, ka – kā stāsta nometnes organizatori – atmosfēra tajās dienās kempingā ir īpaši pozitīvas enerģijas uzlādēta.

Kopš 2001.gada “Latvijas Finieris” rīko konkursus skolēniem, kuru mērķis ir rosināt interesi par meža nozari un veicināt izpratni par meža vērtību līdzsvarotības nozīmi viktorīnu, izzinošu un izklaidējošu darbību veidā.

LA.lv