×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
9. novembris, 2015
Drukāt

Absurda teātris ar marķēto degvielu (17)

Foto - Ivars BušmanisFoto - Ivars Bušmanis

“LA” saņēma satrauktu lasītāja zvanu no Kārļa Smiltenē, kurš atklāj, ka ne Smiltenes, ne Palsmanes degvielas uzpildes stacijās nevar iegādāties iekrāsoto degvielu, ko sola tikai pēc četrām piecām dienām. Viņš ir neizpratnē, kā lai strādā, un vaicā, vai nevarēja informēt, ka vairākas dienas nebūs ko liet traktoros, tāpēc laikus jāielej kannās rezerve. Šādas problēmas radušās arī citos novados, zina teikt ražotāji.

“LA” noskaidroja, ka ne visās degvielas uzpildes stacijās (DUS) var iegādāties marķēto jeb iekrāsoto dīzeļdegvielu. Arī aptaujāto degvielas tirgotāju piektdien teiktais apliecina – ne visās DUS ir pieejama zemniekiem nepieciešamā dīzeļdegviela. “Neste Oil” uzzinājām, ka uzņēmums vēl nav gatavs to realizēt DUS, jo sertifikācijas process izrādījies laikietilpīgāks un sarežģītāks, nekā sākotnēji domāts. “Ceram, ka šomēnes marķētā degviela būs arī realizācijā DUS,” teica uzņēmuma pārstāve. Vairumtirdzniecībā zemniekiem šī degviela gan jau ir pieejama, viņa piebilda.

Arī “Virši – A” degvielas nozares eksperts Arnis Andrijanovs teic, ka jaunā kārtība radījusi tikai sarežģījumus, jo nācies strādāt naktīs, tīrīt tvertnes, veikt citus darbus, lai varētu izpildīt visas nepieciešamās prasības marķētās dīzeļdegvielas realizācijai. Šobrīd lielākajā daļā “Virši – A” DUS marķētā dīzeļdegviela jau tiek tirgota. Arī “Lukoil” DUS tā ir pieejama – marķētā degviela pieejama tajos DUS, kur jau iepriekš bija lauksaimniekiem paredzētā degviela.

Ja īslaicīgi marķēto dīzeļdegvielu tehnisku iemeslu dēļ nevarēs iegādāties degvielas uzpildes stacijās no 30. oktobra, tam nevajadzētu radīt būtiskas problēmas lauksaimniekiem, skaidro Finanšu ministrijas (FM) pārstāve Ieva Vilkaste. Viņa arī atgādina – par lauksaimniecības darbiem paredzētās dīzeļdegvielas marķēšanas noteikumu spēkā stāšanos bija zināms jau šā gada maijā, turklāt par lauksaimniecības darbiem paredzētās degvielas aprites nosacījumu maiņu tika diskutēts jau pagājušā gada nogalē. Taču Ministru kabineta noteikumi, kas precizētu, kas tie par darbiem, kam drīkst liet marķēto, vēl nav pieņemti.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Vai nav vēl absurdāk, ka šāda “iekrāsotā” degviela visp. pastāv?

 2. Tas krāsojums ir murgs-ja jau noteica kādu normu , tad lai tiek galā kā grib-ja pietrūkst, vai izbrauc mašīnā . kāpēc ar krāsu bojāt tehniku?????

 3. Braucu ar 1997 .gada opeli,jo džipu nevaru atļauties,man ir 3 studenti jāuztur,izejvielas un rezerves daļas uz kupra mājās nest netaisos,strādnieku man nav,ar lāpstu ceļu rakt ,lai var iebraukt piena mašīna, nav iespējams,bezakcīzes degvielas daudzums pietrūkst tāpat,jāpērk klāt parastā,uz pilsētu braucu aptuveni reizi nedēļā,jo pārējā laikā IR JĀSTRĀDĀ !Tātad man ir jābeidz saimniekot,jo apstrādājot 60 ha ,es savu ģimeni uzturēt nevaru.LABS PIEMĒRS BĒRNIEM ,LAI TIKAI IZMĀCĀS UN BRAUC PROJĀM NO ŠĪs VALSTS !

  • Piekrītu, bet vai nevienam nav ienācis prātā, ka visi šie šķēršļi tiek likti,lai laukos būtu mazāk to, kuri grib saimniekot? Dīzeļdegviela iekrāsota+normēta, lai saņemtu bioloģiskos maksājumus vairs nevajag ieņēmumus, tas nozīmē to, ka piesakās visi, kuri neražo atņemot naudu ražojošajiem, zemnieks pārdod privātos kokus jāmaksā 10% iedzīvotāju ienākumu nodoklis, no kura viņam nekāda labuma, jo to neņem vērā, zemei un īpašumam nodokli paceļ, ja tagad maksā 500EUR gadā, tad būs jāmaksā 1000 EUR. VIENKĀRŠI TAS IR REKETS NO VALSTS PUSES, LAI AR LABU PĀRDODAM ZEMI UN PAMETAM VALSTI.Neviens te ar tankiem vairs nebrauks paši būsim spiesti pārdot zemi un pārdosim, jo pat lielsaimnieki nespēj samaksāt to ko maksā Viņi. Un ar to arī daudziem patriotisms beidzas. Turies Latvijas zemniek!!!!!

 4. Savukārt es jau 2tro menesi kārtoju marketas degvielas atļaujas tas iekgadei, akcizes daļa kad esmu iesniedzis ieprieks pieprasitos dokumentus, jau kuro reizi parsa kko vel un uzdod jautajumus kas isti nav saistiti ar atlaujas izsniegsanu.. Tāda sajūta, ka tā marketā degviela butu no valsts subsidēta, bet valsts tikai nepanem akcīzi, neko jau no savas puses neiegulda.

 5. Zemnieks zemnieko cauru diennakti, tas ir dzīvesveids, nevis izpriecas, arī braucot ar džipu uz pilsētu utt., starp citu! Ja nobraukās ar džipu, pirks klāt dārgo, ja pietrūks. Tas tak loģiski. Līdz ar to pa lielam nav skaidrs krāsotās degvielas ieviešanas mērķis – tāpēc, ka citur tā ir? Tomēr tak tāpēc, lai liktu pirkt pa dārgo – naudiņu tak valstij vajag. Citādi kāds “bagātais” zemnieks vēl mazliet varēs padzīvot uz lēto degvielu un iedzīvoties bagātībā. Ha ha ha, smielīgi!

 6. viss stulbākais ir tas ka lopkopjus tagad izmanto kā izmēģinājumu trusīšus, ja degviela tagad būs neritīga tad par to maksās lopkopji neviss graudkopji

 7. Super!Ja ziemā ar traktoru iztīrīšu aizputinātu ceļu,lai var piena mašīna piebraukt,man uzliks sodu.Vai mūsu gudrie ierēdņi ir bijuši laukos,vai tik cik bildēs redzējuši?

 8. Balsojam par ZZS! Urā!

 9. Ar traktoriem uz Rīgu!

 10. Fotogrāfijā-Gāzes balons un degvielas kannas vienā kravā pasažieru transporta līdzeklī- te jau arī viss vienā lielā čupā.
  Ierēdņu dzīvošana citā realitātē un likumu sacerēšana jau kļūst bīstama.

 11. Bet ko lai dara ja saimniecībā ir tikai viens traktors????????????? Nemainīsi visu laiku bākas, jo pēc katra brauciena skalot un tīrīt galīgi nav racionāli.

 12. Kartejais Latvijas murgs,kam tas ir vajadzigs.Ja es pavasari noperku vairakas tonnas zemniekam paredzeto dizeli,tad protams,ka es to ieleju baka ari sava dzipa.Tik un ta ar to normu nepietiek,saskaitiet cik aiziet degviela zemes uzarsanai,kultivesanai,sesanai,mineralmeslu kaisisanai,miglosanai un kombainam.Rudeni vienalga japerk parasta degviela pa dargo un jalej traktora.Valsts ieredni dara visu iespejamo lai piespiestu mani un daudzus citus partraukt saimniekot Latvijas laukos.

  • pilnīgi piekrītu. un atkal mūsu ierēdņi atrunājas ar ES prasībām…teiks , ka jālec ugunī un mēs kā aunu bars leksim .

  • nu protams ka tas ir loģiski Atbildēt

   un man ar tik pus sezonai pietiek ar zemnieku degvielu. ja krāsošana ir pirmais solis lai limitu atceltu, tjipa kamer saved sistemu kārtibā, jo redz ka daudziem ir problēmas, un tad atcels limitu uz šo degvielu, tad es esmu par to lai krāso. bet pazistot musu politiķus un ierēdņus, mums būs gan krāsota degviela gan limits tiks saglabāts

  • Zemnieku dīzeļdegviela ir domāta lauksaimiecības tehnikai, nevis savām izklaidēm.

   • latvietis parastais Atbildēt

    negribas tevi sarūgtināt bet ar to džipu tas zemnieks ar pamātā ar lauksaimniecibu nodarbojas. ir protams kāds zemnieks latvijā kas saimniecibā pats neko nedara tik algotie strādnieki, atiecigi viņa mašina bus tik privātām vajadzibām , bet 99,99% zemnieku vienkārši nav laika pat privātai dzīvei kur nu vel izpriecām

Draugiem Facebook Twitter Google+