×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
23. jūlijs, 2015
Drukāt

Vai atbalstāt nosacījumus, pie kādiem dzīvokļu īpašniekiem plānots ļaut izpirkt zemi? (15)

Foto-LETAFoto-LETA

Tieslietu ministrijā sagatavots Piespiedu dalītā īpašuma tiesisko attiecību privatizētajās daudzdzīvokļu mājās izbeigšanas likums, kas ļautu no 2020. gada dzīvokļu īpašniekiem izpirkt zemi, kas zem viņu namiem pieder citiem īpašniekiem. Izpirkuma cenu veidotu zemes kadastrālās vērtības reizinājums ar koeficientu 1,18. Zemes izpirkšanas procedūra jāpabeidz gada laikā, bet nauda dzīvokļu īpašniekiem jāsamaksā triju mēnešu laikā. Pašlaik dzīvokļu īpašnieki piespiedu kārtā maksā par zemes nomu. Ja nav panākta cita vienošanās, tad pēc likuma 6% no zemes kadastrālās vērtības.

Gunārs Veide, dzīvokļa īpašnieks Rīgā, Valdeķu ielā 55:

“Protams, atbalstu ieceri atļaut dzīvokļu īpašniekiem izpirkt zemi zem dzīvojamiem namiem. Tomēr šķiet, ka likumprojektā piedāvātie noteikumi ir pārāk drakoniski. Ja par zemi dzīvokļa īpašniekam triju mēnešu laikā būs jāsamaksā vairāki tūkstoši eiro, vai daudz būs tādu, kuri spēs maksāt? Rodas vēl citi jautājumi. Par kādu summu būs jāizpērk zeme? Skaidrs, ka līdz 2020. gadam zemes kadastrālā vērtība būs vēl lielāka nekā ir pašlaik. Kāpēc uz izpirkšanu jāgaida vēl pieci gadi? Rodas iespaids, ka tiek darīts viss, lai zeme tomēr netiktu izpirkta un lai lielākā daļa dzīvokļu īpašnieku turpinātu maksāt šo piespiedu nomu. Esmu izrēķinājis, ka pēc pašlaik Valdeķu ielas namam noteiktās kadastrālās vērtības un summām, ko ik gadu esam spiesti maksāt par zemes nomu, drīz to jau būsim izpirkuši.”

Irēna Vikmane, dzīvokļa īpašniece 
Rīgā, Biķernieku ielā 31:

“Dzīvokļu īpašniekiem, sevišķi ar maziem ienākumiem un pensionāriem, nekad nebūs šo skaidrās naudas tūkstošu, ko samaksāt par zemes izpirkšanu. Šie dalītie īpašumi, kuri visvairāk ir Rīgā, ir Rīgas pašvaldības amatpersonu nemākulīgi īstenotās zemes reformas sekas. Tāpēc uzskatu, ka Rīgas pašvaldībai, tāpat citām, kurās pieļāva šādu īpašumu rašanos, pašām arī jāizstrebj šī ievārītā putra. Zeme jāizpērk pašvaldībām, nevis dzīvokļu īpašniekiem! Par dzīvokļu, tāpat citu nekustamo īpašumu privatizāciju iedzīvotāji maksāja ar sertifikātiem. Ja par to būtu jāmaksā skaidrā naudā, lielākā daļa nespētu samaksāt.”

Juris Sproģis, īpašnieks zemei zem 
daudzdzīvokļu nama Rīgā:

“Man nebūtu iebildumu, ja dzīvokļu īpašniekiem dotu tiesības izpirkt zemi zem ēkām. Zemes īpašnieki to jau varētu piedāvāt pašlaik. Protams, uzreiz jājautā, par kādu cenu. Jo nav nekāds noslēpums, ka zemes un dzīvokļu īpašnieku intereses krasi atšķiras. Man ir šaubas arī par to, vai dzīvokļu īpašnieki spēs vienoties par zemes izpirkšanu. Tā kā pats dzīvoju daudzdzīvokļu namā, labi zinu, cik grūti ir sapulcināt dzīvokļu īpašnieku vairākumu, lai vienotos par nama remontēšanu vai ko citu, par ko zināms, ka kaut kas būs jāmaksā.”

Jevgēnijs Belackis, dzīvokļa īpašnieks 
Rīgā, Andromēdas gatvē 8:

“Latvija, kā man šķiet, ir vienīgā valsts, kurā ir radīts šāds dalīto īpašumu absurds. Jo ilgāk tas pastāvēs, jo lielākas problēmas būs tūkstošiem Rīgas un citu pilsētu iedzīvotājiem. Tāpēc uzskatu, ka šis absurds jāpārtrauc nevis 2020. gadā, bet iespējami ātrāk.”

Inga Grāve, līdzīpašniece uzņēmumam 
”Lieldamme”, kam pieder zeme 
zem namiem ar 3150 dzīvokļiem:

“Esmu pret šādu zemes izpirkšanas plānu. Tas mūsu uzņēmumam nav izdevīgs. Mūs apmierina līdzšinējais tiesiskais regulējums, kas paredz piespiedu zemes nomu.”

Agnis Rode, zemes īpašnieks Rīgā:

“Purvciema mikrorajonā man pieder paliels zemes gabals, uz kura uzcelti vairāki daudzstāvu dzīvojamie nami. Man nebūtu iebildumu pārdot zemi zem namiem, ja vien par to samaksā tirgū atbilstošu cenu un ja to saņemu uzreiz vai dažu mēnešu laikā. Atklāti sakot, šī ņemšanās ar zemes nomas iekasēšanu, kur viens maksā, bet otrs nemaksā, man sen jau ir līdz kaklam. Reizē māc šaubas, vai dzīvokļu īpašnieki spēs samaksāt. Jau pašlaik daudzi nespēj samaksāt par apkuri, citiem komunālajiem pakalpojumiem.”

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Rīkļu rāvēji likumdevēji un izpildītāji darbojas viltīgi – pieņēma pašvaldībām neierobežotas rīcības Zemes reformas pilsētās likumu: “zemi var saņemt atpakaļ, saņemt kompensāciju vai saņemt citā vietā”. Sākās masveida korupcija – zemi atdeva tiem, kas maksāja kukuli vai uz citiem korupcijas pamatiem, paziņām, sev, bosiem utt. kaut gadījumos, kad zeme apbūvēta, to nedrīkstēja atdot un savest naidā un bija jānosaka likumā, kādos gadījumos kā jārīkojas. Un tagad notiek vēl ļaunprātīgāk, nekaunīgāk kā pret vienu pusi, tā otru.Un mēs savā starpa rejamies – vieni – mūs vairākuma tiesības, otri- mums pienākas savs zemes īpašums utt.
  Ne viens ne otrs it kā nesaprot no kā prasīt, ka būtu jāapvienojas zemes īpašniekiem un dzīvokļu īpašniekiem un vienotā frontē pieprasīt 1:1 NO VALSTS UN NO RĪGAS DOMES KOMPENSĒT ZEMI. Pareksam miljardu pensionāru naudas atdeva, bet šeit ap 2-3 simti miljonu nav!?

  Neesiet tik stulbi un nekarojiet, tauta savā starpā, kur katra puse gatava pārkost rīkli otrai pusei un apčakarēt viens otru!

 2. Kops 1860.gada manai dzimtai pieder zemes gabals Riga 11000 kv.m. platiba.1945 .gada Launuma Imperijas okupanti zemi konfisceja,atstajot tikai 3 reizes 600 kv.m. = 1800 kv.m. 1980.gada okupantu
  darboni,nebridinot manus vecakus, nolidzinaja so atlikuso zemes gabalu ,uz kura tika kultiveti aboli,kirsi,bumbieri,ziedi u.t.t.,un pievienoja atlikusajiem,jau ieprieks konfiscetajiem 9200 kv.m.,uz kuriem uzcela daudzstavu dzivojamas kazarmas.Iedzivotaji sajas kazarmas parsvara bija,un ir,okupanti un vinu pecteci.
  Un tagad pec Latvijas Valsts Neatkaribas atgusanas, Nacionala Apvieniba censas atkartot nekustamo ipasumu konfiskaciju.So vinu satadito projektu nav nozimes komentet ,jo diletantisma ,un nelikumibas kalngals.
  Vienigais ko es velos piebilst,ir tas ka ir advokatu firmas,kuras ir specializejusas uz sadiem nelikumibas kalgaliem,kuros ir iesaistit koncerni vai valsts iestades,saja gadijuma Tieslietu ministrija.Sis advokatu firmas redzot,ka notiek neparprotamas nelikumibas,un saja gadijuma acimredzams diletantisms,nekadu samaksu no klienta nenems.Advokatu firmas pelna ir procenti no sanemtas atlidzibas summas par sudzetajam nodaritajiem zaudejumiem.

 3. Ko nozime vards “piepiedu noma ” par kuru brec visi nekustama ipasuma,dzivokla ipasnieki ,kuri savu nekustamo ipasumu,dzivokli, ieguva par no tantinam un onkulisiem izmanitajiem sertfikatiem ?!

 4. man riebumu uzdzen zemes īpašnieki , kuriem par labu iekasē nomu no daudzstāvu namu dzīvokļu īpašniekiem. Jau 90-tajos vajadzēja ļaut privatizēt ar zemi. Tie īpašnieki nekad mūžā nebūtu uzcēluši uz savas zemes namus, turpinātu govis un aitas ganīt, bet tagad viņiem naudu jāmaksā piespiedu kārtā. Kādā sakarā? Viņi neko tur nav ieguldījuši. Man tā ,,nabagmāja,, jāuztur ? Viņi pat sētnieku nejēdz uzturēt, celiņus nekopj, nav neko labiekārtojuši SAVĀ zemē. Vispār neko !!! Par to maksājam pašvaldības apsaimniekotājam atsevišķi. Un vēl koeficients? ??? Mūlis neplīsīs no tādas rīšanas ?

 5. Ja denacionalizācijas rezultātā dzimis kroplis, tad vienīgais veids, kā no tā tikt vaļā, ir nacionalizācija …

 6. Zeme dzīvokļu īpašniekiem būtu jāizpērk. Pensionāriem u.c.mazturīgajiem valsts varētu piešķirt kredītu.
  Valstij no nodokļiem nav jāmaksā par zemes izpirkšanu

  • Kāds kredīts mazturīgajiem un pensionāriem? Kas viņiem tādu dos, un vai viņi tādu var atmaksāt. Tad būs tā- kredītu atdot nevar- no dzīvokļa ārā.

 7. Ir aizmirsts ka brīvvalsts bija 20 gadu,bet okupācija ilga 50 gadu.Notika dzīves vietu maiņa paaudzes ilgumā.Līdz ar to mēģinājumi visu atgriezt Ulmaņlaiku robežās ir tautas sanaidošanas darbībā,kura ir izdevīga tikai neatkarības pretniekiem un okupācijas nomeklatūrai.50 gadi ir pietiekami garš laiks,lai pamestās ēkas sagrūtu un zeme zaudētu auglību.Un Ulmaņlaiku īpašnieki savus īpašumus atdeva visai vieglprātīgi un nodevīgi,tā ka viņu pēkšņi uzradusies vecā mīlestība ir amorāla un to izmanto okupantu nomeklatūra lai iedzīvotos apšaubamā ceļā iegūtā turībā.

 8. Zeme jāizpērk pašvaldībām, nevis dzīvokļu īpašniekiem!
  +++++++++++++
  Kāpēc man, kas maksā lielus nodokļus pašvaldībai, būtu jāizpērk Jums zeme?

 9. Atbalstu, jo citu iespēju nav.
  Valstij, lai izpirktu zemi ša’dos gadījumos, nepieciešami miljoni. No nodokļu maksātāju naudas nav jāfinansē dzīvokļu īpašniekus un zemes īpašniekus.
  Cilvēkiem pašiem jārūpējas par savu īpašumu.

 10. KĀDS SAKARS “Visu Latvijai!” ar LIKUMU 90-to gadu sākumā?????????? TB/LNNK GAN!? KO JAUCATIES, Marija svētā? Nezināju, ka likuma īstenotāji ir Vislatvieši, kuri tajā laikā vispār kā partija NEVARĒJA būt, jo bija ĻOTI jauni; to īstenoja “LATVIJAS CEĻŠ” sākumā ar Lagzdiņa kungu no Liepājas!!!!!!!!!!! Likumi visus šos 25 gadus nemitīgi mainīti un tagad pats VELNS tajos vairs NEVAR ATRAST ĪSTO SKAIDROJUMU kāju nesalauzdams!!! Meklējiet īstos vaininiekus! NECIEŠU MELOŠANU!!!

  • TB/LNNNK bija un ir. Tā bļāva pa visu ģīmi – visiem visu atdot, bez šķirošanas un bez pierādījumiem, ka tik prasa, tā bija apmēram. Tie bija kā čekistu bļāvēji par īpašumu atdošanu. Un viņi tagad stiepjas klāt VL.Vai TM nav tā, kura visus gadus regulē VZD un ceļ kadastrālo un dzen latviešus postā. Rasnačs, jurists un paraksta tādu likumprojektu, kas līdzinās genocīdam.

 11. izbaudi atšķirību! Atbildēt

  90-to gadu reketieris – “kupi kirpič!”;
  201… gada LV valdība – “izpērc savu pagulti!”

 12. “Piespiedu dalītā īpašuma tiesisko attiecību privatizētajās daudzdzīvokļu mājās izbeigšanas likums”- vai kaut ko saprati, ko tas nozīmē? Kurā laikā radās “dalītā īpašuma tiesiskās attiecības daudzdzīvokļu mājās”? Likumrakstītāji jau nosaukumā pasaka, ka nav nekāda likuma par zemes piespiedu nomas izbeigšanu vai dalītā īpašuma izbeigšanu, otrādi, lasot likumu, redzam – nostiprina piespiedu nomas tiesības uz zemi uz mūžīgiem laikiem, lai puses karo un sit nost viens otru. Labāk pārvaldīt, ja tauta naidojas – tas ir sen zināms noziedzīgās valsts kliķes paņēmiens. Šis likumprojekts ir spilgts piemērs teiktajam. Ļoti perfekti Pietiek. com situācijas apraksts, ko te raksta. Izlasiet.

 13. KUNGU IELA
  Atklāta vēstule deputātiem: par moderno dzimtbūšanu jeb par piespiedu zemes nomu un dalītā īpašuma tiesībām Latvijā
  Pietiek lasītāja
  01.06.2015.
  Komentāri (14)

  jā tā ir
  Pārlasīju likumu,jā jāmaksā ir piespiedu nomas maksa tikai zemes īpašnieka vietā vairs nav jāmaksā īpašuma nodoklis.Jā ja kas,90,gados zemes īpašniekiem piedāvāja likums gan kompensēto zemi citā vietā,gan kompensācījas vērtīgos sertifikatus,bet vairākums izvēlējās gatavu biznesu slaukt dzīvokļu īpašniekus…

  ________________________________________
  Atbilde uz “jā tā ir”. Tā nekas nav. Rīkļu rāvēji likumdevēji un izpildītāji darbojas viltīgi – pieņēma pašvaldībām neierobežotas rīcības Zemes reformas pilsētās likumu: “zemi var saņemt atpakaļ, saņemt kompensāciju vai saņemt citā vietā”. Sākās masveida korupcija – zemi atdeva tiem, kas maksāja kukuli vai uz citiem korupcijas pamatiem, paziņām, sev, bosiem utt. kaut gadījumos, kad zeme apbūvēta, to nedrīkstēja atdot un savest naidā un bija jānosaka likumā, kādos gadījumos kā jārīkojas. Un tagad notiek vēl ļaunprātīgāk, nekaunīgāk kā pret vienu pusi, tā otru. Un mēs savā starpa rejamies – vieni – mūs vairākuma tiesības, mums pienākas savs zemes īpašums utt. Ne viens ne otrs it kā nesaprot no kā prasīt, ka būtu jāapvienojas zemes īpašniekiem un dzīvokļu īpašniekiem un vienotā frontē pieprasīt 1:1 NO VALSTS UN NO RĪGAS DOMES KOMPENSĒT ZEMI. Pareksam miljardu pensionāru naudas atdeva, bet šeit ap 2-3 simti miljonu nav!?
  Neesiet tik stulbi un nekarojiet, tauta savā starpā, kur katra puse gatava pārkost rīkli otrai pusei un apčakarēt viens otru! Gatavi viens otru vest uz Sibīriju lopu vagonos, bet valdības un pašvaldību bijušie un esošie bosi rokas berzē nevainībā, sev piestūķējuši kabatas ar kukuļiem.
  Nevar atrisināt? Viņiem vajag “atrisināt” sirdsapziņu, “sen nav sisti”.

  Šī likuma autorus (kā ierēdņiem lika, tā viņi rakstīja likumu) – Tieslietu ministru un visus tēvzemiešus un Vislatviešus jādzen projām ar sūdainu koku.

Draugiem Facebook Twitter Google+