×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
7. jūlijs, 2015
Drukāt

Absurds! Tiesa liek mātei vest bērnu uz Angliju, kur dzīvo viņa tēvs (32)

Kadrs no videoKadrs no video

Marija dzīvo šausmās un neziņā, gaidot, ka kuru katru brīdi pie viņas durvīm var pieklauvēt tiesu izpildītājs un piespiedu kārtā aizvest viņas mazuli uz Angliju, kur dzīvo bērna tēvs. Lielbritānijas tiesa lēmusi, ka bērnam, kurš dzimis Apvienotajā Karalistē, jāatgriežas uz dzīvi turp, vēsta raidījums “Bez Tabu”.

Marija gandrīz divus gadus dzīvojusi Anglijā, taču tagad Kembridžā piedzīvoto viņa atceras ar skumjām. Tur viņa iepazinusies ar poļu tautības vīrieti un nereģistrētās attiecībās viņiem piedzimis dēls. Ar bērna tēvu viņa izšķīrās, kad bērnam bija deviņi mēneši.

Kad mazais bijis aptuveni gadu vecs, iztikas līdzekļi beigušies, un bērna mātei Marijai tika atteikti visi pabalsti. Kad meitenei beidzies gan īres līgums, gan nauda, viņa ar bērniņu devusies atpakaļ uz Latviju. To gan viņa izdarījusi, iepriekš nesaskaņojot ar bērna tēvu.

Saskaņā ar Hāgas konvenciju un Eiropas likumdošanu tā ir bērna prettiesiska aizvešana jeb nolaupīšana. Bērna tēvs vērsies tiesā, un tā lēmusi par labu bērna tēvam, ka bērnam jāatgriežas Apvienotajā Karalistē. Savukārt Latvijas tiesa šo Lielbritānijas tiesas lēmumu nolēma apstiprināt.

Dēls tēvu ilgstoši nav redzējis, tādēļ māte uzskata, ka bērna aizvešana uz Lielbritāniju mazulim būtu psiholoģiska trauma.

Pievienot komentāru

Komentāri (32)

 1. Marija, vienkārši Marija… ar cittautiešiem nevajag, vai vismaz ar tādiem, kuriem mentalitāte līdzīga! Priecājies, ka pans, nevis kāds austrumnieks!

  • Meitenes,kā varēja noticēt polim,Anglijā ļoti liela daļa poļu ir NEGODĪGI cilvēki,kā arī citāsvalstīs kur šie vandās apkārt,vienā ES valstī noķerta poļu zagļu banda 500 cilvēku sastāvā,300 leiši ,arī rumāņi,bulgāri,bet poļi pārspēj visus. Nelaime,ka šī jaunā sieviete sapinās ar tādu.

 2. Tā Latvijā sagaida tos,kuri atgriežas…
  Tas,ka LV neiestājas par sen pilsoņiem jau sen ir pierādījies…
  LV iedzīvotājiem katram pašam par sevi sen jau bija jādomā….
  Es varu tikai ieteikt dažas lietas sievietēm,kuras ir aizbraukušas no kādas ES valsts kopā ar bērnuiem,kuru tēvi ir citas valsts pilsņi un palikuši tur-kaut kur….
  1. Ja sieviete ar bērnu ,kurš piedzimis citā valstī vēlas izbeigt attiecības ar bērna tēvu (precēta vai neprecēta) ir jāziņo polic.rakstveidā par vardarbīgu izturēšanos pret viņu un bērnu…
  2. Atstājot bijušajā dzīvesvietā kādas nenozīmīgas savas mantas un paņemot līdzi kaut ko pašu nepieciešamāko -ir jābēg uz krīzes centru sievietēm un bērniem,kuri cieš no vīrieša vardarbības…un ,jo ātrāk ,jo labāk….(kamēr bērns vēl īsti nerunā)…
  3. Tālāk jāievēro viss,ko krīzes centrā iesaka un prasa…un jānodzīvo viss paredzētais laiks…
  4. Tālāk būtu jāgriežas arī LV vēstniecībā ar iesniegumu par savu problēmu….
  5. Jāprasa valsts atmaksāts advokāts (un tāds pienākas) un jāgriežas tiesā ar prasību aizliegt konkrētajam vīrietim(bērna tēvam)tuvoties vardarbībā cietušajai mātei un bērnam tuvoties….
  6. Tas viss var prasīt daudz laika un pacietības,bet rezultātā viss beigsies par labu mātei un bērnam….
  7. Pēc labvēlīga tiesas lēmuma var apdomāt jautājumu par uzturlīdzekļu pieprasīšanu…vai tomēr neprasīšanu un aizmirst visu,kas saistās ar bijušo…..
  Protams,ka vienmēr vajadzētu izpētīt tās valsts,kurā atrodaties-sievietes un bērna tiesības….vajadzētu izpētīt visu par krīzes centriem un visu,kas saistās ar vardarbību ģimenē….un nebaidīties rakstīt polic. iesniegumus un bēgt uz šiem krīzes centriem,jo tikai šāds iesākums var atvērt ceļu uz brīvību….
  Ja tomēr tas viss nav savlaicīgi izdarīts…esat atgriezusies un ir jaunas attiecības-tad iesaku bērnu no iepriekšējām attiecībām, reģistrēt uz nākamā partnera vārdu – tas varētu būt nopietns kavēklis bioloģiskā tēva tiesību pieteikšanai….
  Kas attiecas uz LV vēstniecību attiecīgajā valsti,tad tai būtu savu pilsoņu tiesības jāaizstāv….bet pārāk lielu cerību uz nelieciet – pirmkārt tomēr ir jāievēro tā kārtība,kāda ir likumā noteikta konkrētajā valstī un visu iespējamo izmantot savu un bērna interešu realizēšanai….
  Par konkrēto gadījumu man būtu vairāki jautājumi – uz kā vārda bērns bija reģistrēts nereģistrētā laulībā….kāds dokuments apliecina to,ka kaut kur kāds ir konkrēta bērna bioloģiskais tēvs? Kādi ir šī tēva ienākumi un, kā jāsaprot-” patstāvīgā dzīvesvieta” (?) tik mazam bērnam…ja aizbraucot viņš bija 9 mēn. vecs un šobrīd viņam ir 2-vi gadi,tad LV drīzāk izskatās pēc patstāvīgas dzīvesvietas…

  • Diemžēl bērna tēvs ierakstīts dzimšanas apliecībā! Bērna pastāvīgā dzīvesvieta ir Anglijā uz ielas!!!Jo viņš saņem minimālo algu, nodrošināt dzīvokli un uzturu nespēj! Mūsu tiesa to neuzskatīja par iemeslu ka bērnu nedrīkstētu vest atpakaļ! Uz ielas bet uz Angliju!!!

   • Bet risinājums tak šobrīd nav nekāds? Tiesas lēmums un viss…? Ieteiktu rakstveidā iesniegt tiesā tiesas sprieduma izskaidrošanu attiecībā uz izpildi – kā tas būtu izpildāms,ja to labprātīgi velētos pildīt,ja nav pat norādīta adrese…Pēc likuma tādu skaidrojumu var prasīt.Vēl var iesniegt Eiropas cilvēktiesībās…kaut kas ir jādara,jo pretējā gadījumā bērnu aizvedīs piespiedu kārtā un pastāv iespēja viņu nekad vairs neredzēt…Pavisam bezcerīgā situācijā es laikam nokārtotu iebraukšanu kaimiņu valstī Kri….un lūgtu patvērumu,jo ES to bērnu atņems…

 3. Es nesaprotu, kāpēc likumi juridiski visi vērsti pret sievieti ? Tā ir nolemtība ?
  Vai mēs pašas esam vainīgas kā tik “lēti pārdodamies” ?
  Visām LV sievietēm ir jāprec tikai prinči !? Kāds secinājums ?????????????

  • LV bērniem nekāda paradīze nav.Šeit var izvarotāji palikt nesodīti…bērni ar likumu tiek vardarbīgi šķirti no mātēm,jo tieši tā tas notiek – ar likumu vardarbīgā veidā…un BĒRNU INTERESES ir sauklis aiz kura stāv adoptētāji ārzemēs un audžu ģimenes….un tas notiek likuma ietvaros,bet šādi likumi no gaisa nenokrita…piketā pie Liepājas tiesas būtu jāierodas katram,kurš ir cietis no jebkāda veida netaisnīga tiesas sprieduma vai lēmuma…

 4. Atradies papucitis,kad bernam nav par ko dzivot anglija vinu tas nesatrauc tiklidz mate varteikt piespiedu karta atgriezas lv lai izdzivotu tad vins pamostas kur tiesas skatas ko tad sievietei ar bernu uz ielas vajadzeja palikt bez iztikas lidzekliem ja papucitim tad bija nosplauties tagad kad sieviete savu dzivi iekartojusi lv peksni tevs pamodies kautkads murgs…

 5. Kolonijas vergi bez atļaujas nedrīkst aizvest no metropoles neko, pat ja tas ir ar citu vergu kopīgs bērns. Kolonijas tiesa to apstiprināja. Nekāda absurda te nav.

 6. Kārtējā dura.

 7. Mūsu valstī ierēdņi ir robotveidīgi radījumi, kuri akli pilda likuma burtu un neiedziļinās nedz lietas apstākļos, nedz līdzcilvēku sāpēs un ciešanās. To esmu pats piedzīvojis, esot bezdarbnieka statusā.

 8. Taa Latvija aizsargaa savus pilsonus… tas viss tikai vaardos, realitaatee kas ar UK, kas ar Zviedriju un citaam valstiim, Latvija atdot savus pilsonus uz svesham valstiim. Aciimredzot iemels ir, lai nemaksaatu bernu naudu tos padsmit Eur, berns ari nav nodoklu maksaataajs, tatad nevajadzigs valstij.
  vnk iespaarda… man prieks, ka reiz apstaklu spiests aizbraucu no Latvijas, Es neveelos maksaat nodoklus Latvijaa un barot tos valsts degradeetaajus kas Saeimaa… ak jaa un kaa taa Solvita Aboltina tika Saimaa… ar kraapshanos, taa nu tas arii Latvijaa notiek, nesi ieveleets, nekas atradiisim celu kaa dabuut iekshaa. Nozheelojami tas viss!

 9. Tēvam sagribējās papildus pabalstu naudiņu par bērnu.

 10. Un ko tad tēvam citu darīt?

 11. Ta jau mes izdabajam ASV tgad Uk ta tik turet un neturet bēdu par Lv pilsoņiem

 12. Nu kas tās par muļķībām!! Nekādā gadijumā uz UK nevest. Iebāza, izņēma, pat nevīžoja apprecēt, līdzekļus nekādus nepiešķir un vēl pa retam iekausta. Tagad izdomāja, ka dēls vajadzīgs… ar kadām tiesībām?! Ja grib, lai brauc uz LV ciemos.

  • Vinjam piedavajam braukt uz lv, pat apmaksat celju, vinjam tas nau vajadzigs, vinjch pat neatbildeja uz to vestuli.

   • to visu,kas dokumentēts,runāts,visu,visu vajag sarakstīt un iesniegt attiecīgā iestādē LV.Arkādiem līdzekļiem tas ,,papiņš” domā uzturēt bērnu,vai viņš vispār skaitās UK pilsonis. Cik var saprast viņš nestrādā,nepelna,tikai siro,bet tagad vēl sagribējis bērna naudu-maita,ne tēvs.
    Marija,nepadodies,cīnies par sevi un savu bērnu.

 13. pa kreisi iet un tad brīnās.

 14. Kāpēc absurds? Bērnam ir 2 vecāki. Normāli būtu parunāt ar bērna tēvu, kā nodrošinās saskarsmi ar bērnu nevis vienkārši notīties.

  • Ar normālu cilvēku varētu visu sarunāt, ar viņu nevarēja neko,pat alimenti piedāvāti ceļa apmaksai!

   • Mīlā omīt, savai meitai vajadzēja iemācīt domāt ar galvu un par cieņu – lepnumu kā sievietei! Nevar likties gultā ar kuru katru, nedomājot par sekām. Sekas ir vienmēr, tāpēc jādomā par likumīgām attiecībām un tad par gultu! Mūsu sievietēm nav galīgi lepnuma izjūtas, pieprasot vīrietim sevi cienīt un mīlēt, tikai tad domāt par gultu. Pie mums viss otrādi, vispirms gulta un tad sāk meklēt bērna tēvu. Vai tik ši nav tūkstošā nelaimīgā no Latvijas, kura nu atjēgusies, ka nav tikai dzīve pēc viņas tikumības un likumiem, bet ir vispārēji sabiedrībā, katrā valstī pieņemti likumi, kuri jāievēro.
    Tā lūk.

  • Tevam jau uk tiesa iedeva adbildi 2 gadus atpakalj ka var redzet bernu 2 reizes menesi un ne kada gadijuma nepalikt pie vinja.

Draugiem Facebook Twitter Google+