×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
25. septembris, 2014
Drukāt

Aci pret aci, zobu pret zobu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Lai arī mēs neko nezinātu par Džeimsu Bondu vai Džeisonu Bornu, „Novembra cilvēka“ Pīters Devero nespētu tos aizstāt – parāk maz harizmas, tēla individualitātes un oriģinalitātes.

Trilleris „Novembra cilvēks“ ir veidots pēc amerikāņu rakstnieka Bila Greindžera 1987. gadā publicēta romāna „Spiegu nav“ (There Are No Spies), kas ir autora septītais darbs pēc kārtas par izbijušu CIP aģentu Devero. Filmā Devero ir atgriezies atpakaļ spiega un „iznīcinātāja“ (kāpēc Devero dēvē par „novembra cilvēku“, meklējiet filmā) formā, lai sagādātu CIP noteiktu informāciju, bet pēc tam, la atriebtu tuva cilvēka nāvi un pamazām šķetinātu augstākā ranga CIP ierēdņu dalību konspirācijā. Formula izklausās atbilstoša spriedzes tirllerim ar tam piemītošām kautiņu, pakaļdzīšanās, mašīnu spridzināšanas un tamlīdzīgām ainām. Tas viss filmā ir, formula tiek ievērota, taču arī pārāk atklāti tai tiek sekots, kā arī filmas stāsts ir pārblīvēts ar sižeta līnijām, traucējot tā vienmērīgai attīstībai un zaudējot iespēju mazliet vairāk atklāt filmas varoņu būtību.

Devero pēc sava literārā tēla ir atvaļināts CIP aģents, kurš tagad diezgan daudz patērē alkoholu, lai spētu kaut kā vēl eksistēt. Filmā Brosnana spēlētajam Devero piemīt aktierim raksturīgā atturīgā elegance, pašapzinīgums un koķetērija ar saviem gadiem, kas kļuvusi par neatņemamu elementu viņa beidzamajās filmās. Turklāt Devero ir tēvs, kā arī ir iesaistīts tēva/ dēla attiecību modelī ar savu bijušo mācekli CIP – Meisonu (Luks Breisijs), kuram filmā dots uzdevums atbrīvoties no Devero. Un arī Olgas Kuriļenko spēlētā Alise uztver Devero vairāk kā sargājošu tēvu, ne potenciālu mīļāko. Lai arī Devero nākas iesaistīties dažādos vairāk un mazāk saspringtos konfliktos ar ieroču lietošanu un kaušanos, tajos jaušams zināms dinamikas trūkums.

Stāsta galvenais konflikts veidots ap ietekmīgu krievu biznesmeni Arkādiju Fjodorovu (Lacars Ristovskis), kurš grasās kandidēt uz prezidenta amatu, taču viņa pagātne, protams, glabā dažādus noslēpumus, ieskaitot kara noziegumus, kas tam būtu šķērslis un tāpēc jālikvidē. Šeit tad arī parādās Čečenijas kara tēma, meiteņu izmantošana, amerikāņu un krievu konspirācija utt. Meiteni, kura spētu liecināt un tā izjauktu Fjodorva plānus, grib nogalināt gan krievu sūtīta algota slepkava, gan amerikāņi.

Olgas Kuriļenko spēlētā Alises loma piešķir filmai cilvēciskas drāmas jēgu, un, lai arī noformēta Holivudas stilistikā un pozitīvisma formā („mēs jūs uzvarēsim un viss atkal būs labi“), reabilitē daudzus citus mazāk izdevušos filmas aspektus.

UZZIŅA:

„Novembra cilvēks“/ The November Man

ASV, 2014

Režisors Rodžers Donaldsons

Lomās: Pīrss Brosnans, Luks Breisijs, Olga Kuriļenko, Bils Smitrovičs, Lacars Ristovskis u.c.

Kinoteātros „Citadele“, „Multikino“, „Cinamon“ no 24.09.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+