×
Mobilā versija
+1.3°C
Mirdza, Žanete, Žanna
Piektdiena, 23. marts, 2018
18. maijs, 2015
Drukāt

Egils Līcītis: Acis jātur plati vaļā jeb Levitu vai neko! (10)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Valdis Zatlers rakstījis, ka Satversmes doto pilnvaru ietvaros Valsts prezidents ir kā rezervists futbolkomandā. Kad pamatsastāvam neiet spēle, viņš iziet laukumā un spēj mainīt rezultātu. Pašreizējos valstiskajos apstākļos spēle rit uz augstākām likmēm. Nevaram iztēloties prezidentu sēršam pilī rezervē pusmiegā pievērtiem plakstiem, gaidām signālu iesaistīties un doties bumbot. Pašlaik acis jātur plati vaļā! Ja iztēlojamies valsts organismu ķermeniski, tas sastāv no smadzenēm, roku un kāju locekļiem, muskuļiem, dziedzeriem, nervu kūlīšu sakopojumiem, un tad prezidenta sūtība smalki un sarežģīti būvētajā mehānismā – būt par nācijas redzes centru! Par visuredzošām acīm, kas atklāj ārējās pasaules impulsu iedarbību, ierauga gaismu iekšpolitiskajos apēnojumos un atrod konsensus – kur ved ceļš uz veselā saprātā balstītiem lēmumiem. Reizumis redzes centrs prezidents spēj arī sabiedrībai pasniegt spoguli, lai tā kritiskā domāšanā pavērotu pati sevi.

Zumējošā deputātu spietā, kur pēc pāra nedēļām izraudzīs vīru, kurš saņems Zelta bumbu vai Kristāla lodi kā prezidenta amata balvu, diezgan daudzi jau izvēlējušies un ir nepiekāpīgi – Levitu un neko citu! Kategoriskums izriet no pārliecības, ka tieši jurists Egils Levits ir piemērotākais kandidāts valsts galvas krēslam vajadzīgajā augstumā, platumā un dziļumā. Tas viņam der kā uzliets! Levita kungs, būdams bezpartijisks, kā klints pārstāv stipru ticību savai valstij un nacionālu ideoloģiju. Viņš jau izdarījis neskaitāmus lietišķus pakalpojumus Latvijas Republikai kā atmodas laikā, tā divdesmit piecos neatkarības gados līdz pat šim brīdim, neprasīdams par to maksas. Komerciālās intereses Levitam šķiet svešas, un ir sajūta, ka vara viņu nedeformēs. Levits nepieņems mazus suvenīrus, lai vai tie nāktu no Kremļa bagātā dāvanu galda, un drīzāk gatavs pieņemt cīņu ar vietējiem melnās tumsības ķēniņiem nekā pacelt rociņas un padoties.

Starp juristiem, īpaši konstitucionālistiem, tiesnesis izaudzis autoritātē kā Eifeļa tornis un bauda pelnītu vislielāko cieņu. Nacionāli noskaņotiem deputātiem Levits simpatizē kā mūsu antisovjetiskais mantojums, kā granītcieta pārliecība pret visu, kas noziedzīgs pret Latvijas valsti. “Vienotībai” kandidāts kotējas, jo valdošajai partijai jājūtas pateicību parādā par Levita augstas uzslavas cienīgo ieguldījumu Satversmes ievada uzrakstīšanā. Arī Zemnieku savienības patriotiem ausīs dzied preambulas himniskais skanējums. Lai atceramies, kā iemirdzējās un pildījās asarām ZZS deputātu acis, kad tie drīkstēja balsot “par”, un ikviens no viņiem, nakts vidū modināts, kā dzenis nokals preambulas pantus no galvas. Sudrabas kundzei, protams, Levits ir pieņemams kā nācijas morālais līderis, bet reģionālie cilvēki, kad samazināsies viņu iesirmā kandidāta Džordža Klūnija izredzes, meklēs citu uzlecošu zvaigzni, varbūt līdzīgu intelektuālim, šaha čempionam Bobijam Fišeram. Nojaušat, kuru.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Levita kungs – Latvijas Republikas Prezidents. Šīsdienas iekšpolitiskajos Latvijā un starptautiskjos apstākļos tā ir visracionālākā, vislabākā latviešu tautai un Latvijas tautai kopumā, visgaišākās cerības nākotnē Latvijas valstij viesošā izvēle.

 2. Levita kungu par prezidentu! Labāka nav par Levitu.

 3. Ja valsts organismu redz sastiķētu no cilvēka orgāniem tad jāņem vērā ka tie ir tikai tirgus prece kā viss pārējais .Visapkārt ir tikai tirgus- politiskais tirgus ,darba tirgus,pieprasījums un piedāvājums.
  Tirgus dalībnieki cenšas viens otru apšmaukt un kam tas vislabāk izdevies ir uzvarētājs un noteicējs.
  Droši vien kandidātu izraudzīšanas finālā sastapsies Kirchinšteins Nr2 un Lielākais kretīns,kas faktiski ir vien un tas pats.

 4. Ārzemju pases jau izņēmuši trīs krusttēvi un dzelzceļa biļetes pirkuši ; kā ievēlēs Levitu, kāps starptautiskajā vagonā uz Berni…Tad tie policisti ar roku dzelžiem var nepaspēt un sapņos rādīsies Al Kapones liktenis – krist nodokļu policista nagos…Bet tā droši paši rauga un bīda…tas to nepieļaus.

 5. Protams un Obligāti! Atbildēt

  Levita kungu par Latvijas, Latviešu vienīgās zemes Prezidentu! Tikai un vienīgi viņu! Un zem viņa sakārtot visu kolhozu! Padzīt visas Āboltiņas! Padomju laiku piesēdētājus! Tāds kā Ādamsons un visi citi! Jaunām smadzenēm vajag valdīt, radīt, pārveidot šo Latviskuju Respubļiku! Bondaru, Reiznieci, Ilzi Nagli, Broku likt pie Eiropeiskas, Attīstītas, Latviskas Latvijas Būvēšanu! Vairu Vīķi Freibergas kundzi, kā Galveno Padomdevēju, asistentu Levita kungam! Es, Mēs ļoti daudzi, man zināmi cilvēki Būsim Priecīgi par Levita kungu/Mūsu Prezidentu! Dievs dod, lai izdodas! Āboltiņu vajag iejūgt par Ministru Prezidentu, lai labo Neizdarīto, izvazāto, aizlaisto, izputināto! Tas ir viņas amats! Un 9 maijs ir Jāaizliedz Latvijā! Ar Stingru Likumdošanu!

  • Randy, BR-Deutschland & Latvia, EU Atbildēt

   Padzīt visas Āboltiņas! Padomju laiku piesēdētājus! Tāds kā Ādamsons un visi citi! >>>>>
   Par Levita kgu kaa vislabaako Prezidenta kandidaatu Latvijas Valstij – varu Jums pilniibaa piekrist. BBet kaapeec juus gribat padziit Aaboltinju, Aadamsonu un veel kaadu? Padziit nevienu nevar un arii nevajag. Bet pachuksteeshu jums Lielo Nosleepumu: vinjus var NEIEVEELEET!!! Taapat kaa var neieveeleet politiskos speekus kurus vinji paarstaav – tas taa, ja juus paardziivojat par Aaboltinjas ievilkshanu Saeimaa. Zinu, ka dazhiem tas vareeja nepatikt.

 6. Neko! Lai dzīvo masoni un rozenkreiceri!

 7. “… Levits, būdams bezpartijisks, kā klints pārstāv stipru ticību savai valstij un nacionālu ideoloģiju…”
  – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
  Vai ar šādu penterējumu autors gadījumā neapšauba partiju, kas Levitu izbīdījusi par savu kandidātu?
  “KĀ KLINTS PĀRSTĀV STIPRU TICĪBU SAVAI VALSTIJ UN NACIONĀLU IDEOLOĢIJU.” – Kā to var pierādīt un kā par to var pārliecināties?

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Pārāk zaļas… un skābas…

Pēc “ABLV Bank” nedienām arī citas Latvijas komercbankas, kuru klientu vidū ir daudz nerezidentu, iespējams, bažījoties par ASV reakciju, mēģina atteikties no operācijām ar ASV dolāriem. Rietumu banka pagājšnedēļ noteica, ka norēķinu kontu apkalpošanas bāzes valūta būs eiro, nevis ASV dolāri. Šonedēļ AS “Meridian Trade Bank” paziņoja, ka plāno pāriet uz eiro kā pamata valūtu un ASV dolāriem nosaka depozītu likmi 0%. Arī nelielā “LPB Bank” nolēmusi, ka turpmāk termiņnoguldījumi tiks pieņemti un pagarināti tikai eiro valūtā. Pēc pēdējā mēneša laikā paustajiem ASV brīdinājumiem Latvijai mūsu valsts amatpersonas secinājušas, ka riskanto ārvalstu klientu naudas apjomiem Latvijas bankās jāsamazinās daudz straujāk. Bankām esot jāveido citādi biznesa modeļi vai arī jāliek punkts savam biznesam.

Vai Latvijas prezidentam jāapsveic Putins ar ievēlēšanu amatā?
Draugiem Facebook Twitter Google+