×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
3. septembris, 2014
Drukāt

Egils Līcītis: Reinikam kaitēkļi kā saudzējami telpaugi (11)

Foto - LETAFoto - LETA

Agrāk pilsoņi vēl bija ar mieru pievērt acis uz pastāvīgu Drošības policijas kapitulāciju attiecībā pret nacionāla naida kurināšanu, pretvalstiskām darbībām un Kremļa rokas vietējo pirkstiņu rosību. Drošībnieki aizkaitinātajiem lojālistiem mācēja iestāstīt, ka patiesībā viņi esot modri, viltīgi kā lapsas, darbojoties ar zinātniskām un slīpētām dienestu metodēm. Vīrusiem esot pretinde. Tā varēja saprast, ka vai katrā Georga lentīšu plivinātāju organizācijā iefiltrēts pa “kurmim”, kurš rok, līdz valsts ienaidniekus satīs kamolā un viņi saņems pelnīto sodu. Arī no politiķiem saņēmām mierinājuma vārdus, ka iekšējo drošību sargājošās ie­stādes tur roku uz uzvilkta pistoles gaiļa, un “viņi jau zina, ko dara”. Tā teikt, rīkojas profesionāļi.

Sakostiem zobiem latvieši bija spiesti noklausīties, ka to nav iespējams izmeklēt, šito nevar apturēt un nav brīv aizturēt. Represētais notrausa asaru, izdzirdis, ka Rubiks nav saucams pie atbildības, kad attaisnoja deportācijas, un vārda brīvības dēļ visa tauta pacieta nenotveramā un neapturamā Benesa Aijo vai tamlīdzīgu dulburu netraucētu plosīšanos.

Līdz šim maskarādes varēja uztvert kā dažādu dīvaiņu centienus pievērst uzmanību un uz piecām minūtēm kļūt par TV ziņu vakara naglām, bet tagad masīva fobija pret Latvijas valstiskumu kļuvusi organizētāka un mērķtiecīgāka. Tā iet plašumā, aktivizējas, un, kas lai zina, kāda kulminācija ieplānota priekšā. Tāpēc vairs nevar pieņemt kā miegazāles ģenerāļa Reinika stalto vīru apgalvojumus, ka viņi visu kontrolē. Šķiet, viņi vis nezina daudz vairāk par šārīta avīzē izlasīto un reaģē ar lielu novēlošanos. Es saprotu, ka valsts drošības uzturēšanā šie brašuļi aizņemti ar svarīgiem pienākumiem, piemēram, ar žurnālistu vajāšanu, ka tie piekāruši pie zvana tādas lietas, ko valdība labprāt gribētu noslēpt “ierobežotas pieejamības” klusumā, taču sabiedrība uztraucas par drošībnieku bezdarbību citā sektorā. Rīgā pa apkaimēm ceļo “humānās palīdzības” vācēju busiņš Austrumukrainas separātistu pabalstīšanai. Viņi acīmredzot DP šķiet nekaitīgi kā klubs “Tomāts”, tāpat kā neatzītu “republiku” atribūtu plandīšana. Teroristu pusē cīnās internacionālie karotāji no Ludzas, uzstājas ar provocējošām runām – tur tikt klāt DP rokas par īsām. Likumdevējs nav iedevis aso zāģīti, āmuru, ko dot pa pirkstiem, pat ne durstīgu īlenu – tās arī parastas atrunas, un rezultāts ir tāds, ka “profesionāļiem” nav panākumu, ar ko palepoties. Tikām Latgales cilvēki uzskata stāvokli par ārkārtēji spriegu, ar augstu bīstamības pakāpi. Tas latviskā daļā – grūti teikt, kā ir Zilupē. Ja tiem, kas pa pusei jau bija pastrādājuši noziegumus pret valsti, nav pat galošas jāuzvelk, lai nepaslīdētu uz DP izlaistītas eļļas, viņi iebrauc jaunās sliedēs un nesodīti gatavo Latviju “krievu pasaules” paplašinājumam.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. esi viirs ,vai baaba Atbildēt

  IEBRAUCA AUZAAS.16 .martaa vinsh pats kiipsalas smiltiis iebaaziis kaa straussa galvas katru gadu blamaazha.

 2. Latvijas Drošības policija kolorādo vaboļu ražošanas lielferma.

 3. Reiniks ir tikai izkārtne.

 4. Tikai nedaudz komentāru,un tais pašos “cekisti”, “komunisti” ! Ceturtdaļa gadsimta jau kopš tiem laikiem….vēl piemninēsim vācu okupāciju…teitoņus….kaut kāds mazohistu orgasms!
  Bet ja nopietni-šoreiz autoram pilnīgi garām. Nu,baigi acīgais.Pamanījis situācijas,ko neviens cits nav redzējis pirms tam !
  Egil,tu gribi,lai DP pārvēršas par knābim līdzīgu vienotības pustraku kranci,kam likumība pie kājas,vai pie kāda cita locekļa, vai arī smieklīgais sābis ar vienīgo gešefti pielaidi, vai arī mūsu joprojām padomju milicija,kuras spēku neapzinamies?
  Jau vairāk kā desmit gadus valda sorosiski marsiāniskā jeģinstva ! Kāpēc šī varza negrib obkjektīvus,profesionālus un drosmīgus specdienestus,bet knābim likumu izkārtojuši tā,ka tā likumiskās tiesības rīkoties tik zvēriski apskaustu kā čeka, tā svētā inkvizīcija.

 5. Kurš tad Reiniku iecēla tajā amatā, ja ne bijušie chekisti. Vārna vārnai kā saka acī neknābj. Pa šiem Reinika 15 gadiem latviešu Latvijā ir kļuvis par pusmiljonu mazāk. Vai ir bijis valsts ekonomiskās drošības izvērtējums no pārliekās liberalizācijas, vai Reinika vadībā valsts finansu drošība tika izvērtēta un mūs nekāda banku krīze neskāra, vai cilvēku kopējā veselība ir uzlabojusies. Aizsēdējies ir Reinika kungs, stipri aizsēdējies. Patreizējais, Reinika izauklētais valsts apdraudējums liek meklēt atbilstošāku Drošības policijas vadītāju.

 6. ….tagad masīva fobija pret Latvijas valstiskumu kļuvusi organizētāka un mērķtiecīgāka.

  Šis nu gan ir patiesi rakstīts! 1940. gads sekoja pēc 1939. gada, ka Latvijā “draudzīgi” ienāca svešas valsts karaspēks. Reinikam derētu ķerties pie tiem, kas šodien aicina un prasa ievest atkal svešas valsts karaspēku! Ieganstam nav nozīmes, jo tas vienmēr ir vienāds – vēl kādas svešas valsts apdraudējums.

 7. Nu viss skaidrs. DP māju tātad pārcelt uz Zilupi….
  Tāpat kā visas pārējās varas institucijas izmētāt pa visu Latviju, – tur es Kursītim pilnīgi piekrītu….
  tad varbūt nedomās, ka paši “pasaules naba” un viss vērā ņemamais tikai tajā stagnējošā Rīgā notiek…
  Ja pēc “PLeskavas ceļa” tas scenario ar agrākaiem čekistiem topā tiek apzināti realizēts, – tā jau cita tēma.
  Lūgtum “neuzbraukt”, pati rīdziniece, bet ar daudzām un dažādām trimdas dzīves vietām un dažādās valstīs. Tā kā ir ar ko un kā salīdzināt. Katrs tiesas process te gadsimtu sāga, kamēr citviet par
  visu ko skaidrību iegūst nezkāpēc daudz ātrāk… Sistēma vai bizness tas viss – tātad: kas īsti?

 8. Reiniku šeit nav ko vainot, jo kurš no bijušajiem krievu miličiem negribēt sēdēt “krēslā” ar pieklājīgu algu par neko nedarīšanu. Vainīgas, mūsu pašu ievēlētās valdības, kuru vairāki bijušie premjeri, ministri, daži Saeimas un pašvaldības deputāti no necilās ministru algas iekrājuši un kļuvuši par miljonāriem dažu gadu laikā, kaut rēķinot matemātiski tam būtu vajadzīgas simtgades. Griezies kā gribi – vainīgs vēlētājs vai vēlēšanu ignorētājs.

 9. Ka naglai uz galvas.LV valstviri kartejo reizi parada ,ka ir bezmugurkaulinieki.

 10. Paldies par rakstu,kur 100% patiesība!

 11. Pie padomēm drošības iestādes kūrēja komunisti.Vai tad kautkas,izņemot izkārtni,ir mainījies?Daudziem gaidīšana uz vardes pārvērtībām jau ir fobija.

Draugiem Facebook Twitter Google+