Mobilā versija
+2.9°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
15. augusts, 2014
Drukāt

ĀCM ārkārtas zonā aptur auto ar 16 nereģistrētiem sivēniem (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) sadarbībā ar Valsts policiju (VP) pastiprināto pārbaužu laikā Aglonas svētku ietvaros ceturtdien Āfrikas cūku mēra (ĀCM) ārkārtas zonā uz autoceļa Daugavpils-Rēzekne apturēja automašīnu ar piekabi, kurā atradās 16 nereģistrēti sivēni, informē PVD.

Kā klāsta PVD, sivēniem nebija apzīmējuma – krotālijas vai tetovējuma, kā arī dzīvnieku pārvietošanas deklarācija bija nepilnīgi aizpildīta. Sivēnu pārvadātājs esot skaidrojis, ka rukši iegādāti Daugavpils novada Kalkūnes pagastā un tos plānots nogādāt uz novietni Rēzeknes novada Sakstagala pagastā.

Nereģistrētie dzīvnieki ir nogādāti novietnē Kalkūnes pagastā un pēc dokumentu saņemšanas no VP tiks lemts par tālāko rīcību, tai skaitā uzsākta administratīvā pārkāpuma lietvedība.

“Tas ir labs sadarbības rezultāts, taču pārsteidz tas, ka laikā, kad notiek Aglonas svētki un ir pastiprinātas pārbaudes, ka Latvijā strauji izplatās Āfrikas cūku mēris, dzīvnieku turētāji izturas tik bezatbildīgi – neveic dzīvnieku reģistrāciju, nepilda noteiktās prasības dzīvnieku pārvietošanā,”vērtē PVD ģenerāldirektors Māris Balodis.

Kā skaidro PVD, lai dzīvniekus pārvietotu no vienas novietnes uz citu pirms tam jāveic dzīvnieku – cūku “apzīmēšana” – krotāliju vai tetovējuma veidā. Tāpat “Pārvietošanas deklarācijā” jānorāda novietne, no kuras pārvieto, un novietne, uz kuru pārvieto, kā arī dzīvnieku turētāja vārds, uzvārds.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. cilvēki labi zin ka nedrīkst ievest/izvest cūkveidīgos lopiņus un to gaļu, bet vienalga to dara. Cilvēks ir lielākais infekcijas pārnēsātājs, bet visu mēģina uzvelt vienām mežacūkām.

  2. Nesaprotu Valsts Pārtikas dienesta taktiku un darbību :lielā skaitā bīstamajā zonā nokauj un sadedzina cūkas , neļauj izvest pāris kilogramu gaļas ,stāsta ,ka ar drēbēm ,apaviem cilvēki no inficētas vietas var pārnest slimības izsaucējus ,pat ar lopbarību .Tas viss ir saprotams ,bet ! tajā pat laikā pa bīstamo zonu nedēļas garumā bradā simtiem cilvēku no visām Latvijas malām un vienīgais profilakses /aizsardzības lidzeklis ir pāris tepiķīši samitrināti ar dezinfekcijas līdzekļiem .Un tagad viss cilvēku daudzums no bīstamās zonas izplūdīs pa Latviju.Vai tāda ir cīņa ar bīstamo cūku slimību? Vai baznīckungiem nav tikdaudz prāta (godaprāta) lai lielas cūkkopības katastrofas dēļ baznīcsvētku atzīmētu lokalizēti ?

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+